Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '11

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
254
 

Kadının parası

Kadının parası
 

Eğer bir kadın bu yazıyı okuyorsa bu uyarı sizin için! (Söz meclisten dışarı tabi ki)

Çiftler evlenir. Herkes mutludur, her şey yolunda gitmektedir. Sonra zaman; aşımına uğradıkça, eşler çalışmaya başladıkça hayatta devam etmeye çalışır. Herşey iyidir güzeldir ama bir dönüm noktası başlar. Kadın mesleğinde yükselir. Daha çok kazanmaya başlar, daha çok ve daha çok. Bu durum erkeğin başına kakılır.

Erkek kadına göre biraz daha masumdur. O az da kazansa, çok da kazansa ''BİZİM'' der.

Eğer ki kadın fazla kazanıyorsa; ''BENİM'' der.

Malesef ki bu bir gerçektir. Kadının egoları vardır. Tatmin etmesi gereken, hiç bitmeyen.

Her kadına da her kişiliğe de aynı diyemeyiz elbette. Ama genelleme yapılması gerekirse ülkemizde çalışan ve eşinden daha yüksek miktarda maaş alan kadınların çoğu bu durumdadır.

Türkiye'yi hatta Dünya'yı tek geçindirebilecek, kalkındırabilecek varlık kadındır. Kadın elinde parasını, evinde kocasını tutabiliyorsa eğer Dünya da onun üstüne çıkabilecek başka varlık kalmaz.

Herşey kadında biter. Ülkenin namusuda kadındır, ülkenin kazancı da. Ülkenin kalkınabilmesinin, yükselip bir yerlere gelebilmesinin güzel kahramanlarıdır.

Kadın para kazanmalı, o güzel haklarını korumalı. Ancak erkeğine her zaman saygı göstermeli. Eğer onlar bir aile ise 'BEN' değil de 'BİZ' olmalıdır.

BEN deyip BENcil olunmamalıdır. Eğer bir evde paradan kaynaklanan bir özgürlük başlıyorsa karşıdakinin özgürlüğü yerlere düşürülmektedir. Bu utanç verici bir aile tablosunu oluşturur.

Ailenin hayırlısı, kadının hakikatlisi makbül olanıdır. Rabbim bize en güzelini nasip etsin inşallah... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence çevrenizde gördüğünüz birkaç örnekten yola çıkarak genelleme yapmamalısınız. Ben erkeğin paraya "bizim" dediği ama kadının "benim" dediği hiçbir aile örneğine rastlamadım. Hatta tersine, erkeğin "benim" deyip kadının "bizim" dediğine çokça şahit olmuşumdur. Pazar parası eline tutuşturulup, sonrasında abartıp tek tek "bunun kilosu kaçaydı, kaç kilo aldın, para üstü nerede?" diye soran ve onun dışında karısını parasız bırakan birkaç aile babası gördüm. Yine de yazma tarzınıza diyecek bir şey yok, tebrik eder, yazılarınızın devamını beklerim.

OynamıYorum 
 25.08.2011 23:58
Cevap :
Elbette dediğiniz gibi de bir çok insan var. Benim vurgulamak istediğim kadınlarımızın bencilliğinden sıyrılmasıdır. Ancak görüşünüze kesinlikle saygı duyuyorum .Teşekkür ederim.  26.08.2011 0:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 253
Kayıt tarihi
: 28.04.11
 
 

27.07.1994 İstanbul doğumluyum. İlkokulu Anadoluhisarı İlköğretim okulu'nda tamamladım. Lise eğit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster