Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1499
 

Kadınlar aldatmaz

Kadınlar aldatmaz
 

Eşinin de insan olduğunu unutan, bencilce kendi isteklerini tatmin etmenin evlilik için kâfi olduğunu sanan erkeklerden farklıyız biz. Evliliğe karşılıklı iki cinsin istekleri ve ihtiyaçlarının karşılanması için kurulmuş sosyal kurum olarak bakıyoruz biz. Hayatı, acıları, sevinçleri, kederleri, cinselliği, hastalığı, parasızlığı, seksi paylaşmaktır evlilik bizim için. Erkek için ise evlilik, cinselliği de içeren bir dizi ihtiyaçlar kümesinin tatmin edilmesi için kurulmuş müessesedir. Erkek için evlilikte kadın öznesi yoktur, kadın için ise evlilik iki özne barındırır içinde.

Kadın bir başka erkeğe yan gözle baktığında, içinde duygu meltemlerini hissediyorsa aldatmıştır eşini. Bir süre sonra duygu meltemleri, pişmanlık kasırgalarına bırakır yerini. Kavrulur kadının içi. Erkek için ise başka kadına bakmak, o kadınla ilgili fanteziler kurmak, dergilerde mayolu mankenlere bakmak erkek olmanın kendilerine verdiği bir görevdir. Kaytarılmaması gereken ve asla içinde pişmanlık duygularını barındırmayan bir görev. Erkek için aldatmak, fiziksel cinsel ilişkidir; kadın için ise başka erkeğe beğeni ile bakmak bile aldatmaktır.

Ufacık ilgiye, birkaç tatlı söze kendisini erkeğine adamaya hazır olan kadın neden aldatır? İşte fiziksel ilişkiye girip aldatan kadınların bir ankete verdikleri cevaplar.


*Mutsuz olduğum için.

* Eşimle fantezilerimi gerçekleştiremiyordum.

* Kocam tatmin edemiyordu.

* Başka birine aşık oldum.

* Kocam beni yıllardır hep ihmal ediyordu.

* Şefkat özlemi çektim.

* Kendimi hep yalnız ve terk edilmiş hissettiğim için.

* Baştan çıkarmanın zevkini tatmak istedim.

* Nüfuzlu biri olduğu için.

* İstediğim erkeği elde edebileceğimi kanıtlamak için.

* İntikam almak istedim.

* Kocama göre espriliydi.

* Romantik birisi olduğu için.

* Kocam çok kıskançtı.

* Adamın parası vardı.

* O akşam çok sarhoştum.

* Kariyer yapmamda bana yardımcı olduğu için.


Dikkat ettiniz mi? Çoğunun altında erkeğin, kadınına şefkat göstermekteki zaafiyeti yatıyor. Kadını mutlu etmeyen kim? Ön hazırlık ile kadının ihtiyaçlarını önemsemeyip kendi cinsel ihtiyacını bir an önce gidermeye çalışan kim? Kadını ihmal eden, şefkat göstermeyen kim? Kadınını yalnız ve terk edilmiş hissettiren kim?

Elbette aldatmak, başkasını değil kendini kandırmaktır. Aldatmak kalleşçe arkadan vurmaktır, ama ihanete zemin sağlayanların hiç mi suçu yoktur?

resim: www.milliyet.com.tr galeri

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bütün kadınlar veya bütün erkekler genellemesini hep yaparız. Ama bütün genellemeler genellikle yanlıştır. Ben bir erkek olarak bütün erkekleri temsil ettiğimi hiç düşünmedim. Siz kendinizi bütün kadınların temsilcisi sayabiliyor musunuz? Bir erkeğin karısnı aldatabilmesi için mutlaka bir kadına ihtiyaç vardır. O zaman "kadınlar aldatmaz" başlığı biraz havada kalmıyor mu? Üstelik yazınızın içeriği de başlığı destekler mahiyette değilmiş gibi geldi bana...  Ayrıca toplumumuzun bir kesiminde, "Erkek dediğin, aldatır" gibi yanlış bir kanı ve uygulama varsa da, bunu da genellememizin doğru olduğunu sanmıyorum.

Ahmet YILMAZ 
 24.09.2007 1:28
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Elbette sizin gibi saygıdeğer beyefendiler de var. Bununla beraber bekar bayanları dost edinen, kötü evlerden çıkmayan saygısız erkekler de var. Ne yazık ki erkekler içinde saygısız olanlar biraz daha fazla. yorumunuz için teşekkür ederim. ellerinize sağlık. elleriniz dert görmesin. melekler dostunuz olsun.  24.09.2007 8:51
 

ilginç bir yaklaşım. Ama aldatmaksa konu kadın da erkekte asılında nedensiz aldatır. Nedeni doğada saklı.Sevgiler

Ozlem Ozkulak 
 16.09.2007 22:50
Cevap :
saygı duyuyorum. sağolun, varolun. ellerinize sağlık. melekler dostunuz olsun.  17.09.2007 8:21
 

SANA ACIMAYANA SEN NE ACIYACAKSIN.ACIMA ACINACAK DURUMA DÜŞERSİN İNSANOĞLU. BU SÖZÜM BÜTÜN ALDATANLARA KÜPE OLSUN. SEVGİLER.....

superBoy 
 07.09.2007 17:25
Cevap :
Aldatanlar gününü görsün. ellerinize sağlık. sağolun, varolun.  08.09.2007 7:41
 

Başkasına beğeniyle bile bakmak aldatmaktır. Zaman içinde bir şeyler değişiyor sanki ama yine de bu böyle. Bu arada sanırım kadını; "çıplak" resmetmeyi seviyorsunuz. Sanırım okuyan erkekler de!

derinmavi.. 
 04.09.2007 19:46
Cevap :
çıplaklık güzeldir. bir şey saklamadığınızı, doğal ve dürüst olduğunuzu gösterir. yorumunuz için çok teşekkürler. melekler yüreğinizden öpsün.  04.09.2007 20:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 395
Toplam mesaj
: 247
Ort. okunma sayısı
: 3523
Kayıt tarihi
: 12.08.07
 
 

Yaşadım özgür olduğumu düşünerek... Zincirlerimi görmeyerek... Düşlerim kaldı yadigar... Bir de sevd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster