Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1305
 

Kadınlar bunlara bayılırlar!

Kadınlar bunlara bayılırlar!
 

Kadın olmasaydı, şüphesiz hayatta neşe de kalmazdı...

Peki kadınlar ne ister? Nelere bayılır?

"Kadın ruhu konusunda otuz yılı aşkın çalışmalarıma karşın, yanıtlamayı başaramadığım bir soru var: Kadın ne ister?" demiş Freud.

Aslında kadın olmayını ister. Ve olanan daha iyi olmasını...

T. Guazzo, "değirmen ve kadınlar sürekli bir şeyler ister" derken bunu kastetmiştir!

Kadınları mutlu etmek aslında düşünüldüğü kadar zor değildir.
Onların kalbini vurmak için, önce anlamak gerekir.

"Âşık olmak, davranışlar ya da kadın ve erkek için geçerli düşünülebilir beyin durumları arasında en mantıkdışı olanlardan biridir. İstemdışı bir durumdur. Romantizmin ışığında beyin 'mantıklı düşünemez' hale gelir, kör olur, sevilen kişinin yetersizliklerini görmezden gelir. Tutkuyla âşık olmak ya da kendini kaptırmak -artık belgelenmiş bir beyin durumudur. Saplantı, mani, intoksikasyon, susuz ve açlıkla aynı beyin devrelerini kullanır. bir duygu değildir ama diğer duyguları güçlendirir ya da bastırır. Âşık olma devreleri öncelikli olarak motivasyon sistemidirler; beyindeki seks devreleriyle etkileşim içinde olsalar da farklıdırlar. Bu ateşli beyin hareketlenmesi hormonların ve dopamin, östrojen, oksitosin ve testesteron gibi nörokimyasallların salgılanmasıyla kendini gösterir." [*]

Erkeklerin böylesine büyüleyici bir beyni etkelemeleri için yapmaları gereken şeylerin başında, öncelikle kadının güvenini sağlayacak sağlam bir kişilik ve düzgün bir fiziğe, bakıma, temizliğe sahip olmak.

Ancak rüyalarınızdaki kadına ulaşmak o denli kolay değil. Aslında kadınların gönlünü fethetmek için ille de pahalı hediyeler ve inanılmaz sürprizler yapmaya gerek yok. İşte, size onun kalbini on ikiden vuracak birkaç küçük öneri:

Emin olun, her çiftin bir "bizim şarkımız"ı vardır ama her çiftin bir "bizim şiirimiz"i yoktur! Bu nedenle ya kendiniz sevdiğiniz için ir şiir yazın ya da Âttila İlhan, İlhan Berk, Cemal Süreya gibi ustalardan faydalanın.

Her kadın kendisi için yapılan şeylerden hoşlanır. Bu nedenle onnu için sevdiğiniz romantik şarkılardan oluşan bir cd kaydedebilir ya da bir şarkı yazarak çalabilirsiniz.

Her kadın sevildiğini duymak ister. Çantasına, elbisesinin ceplerine, yastığının üstüne bırakacağınız, sevgi dolu yazılar, bir mektup ya da bir çikolata onu fazlasıyla şaşırtır ve mutlu eder.

Kadınlar gezmekten v yeni yerler götmekten büyük keyif alırlar. Onun görmeyi çok istediği yerlere alacağınız bir bilet, romantik bir hafta sonu tatili, sahilde deniz keyfi, ayışığında bir yürüyüş çok romantik olabilir.

Özellikle çalışan kadınlar ev işlerinden epey yorulurlar. Mum ışıklarıyla donatılmış bir ortamda, kendi ellerinizle yaptığınız, değişik bir yemek onu şaşırtır. Ancak çorba, salata ve tatlıyı da siz yapın ki menü eksiksiz olsun. Tabii beyaz ya da kırmızı şarabı da unutmadan...

Kadınınızın saçlarını seçtiği hazır boyalar sayesinde, istediği renge ellerinizle boyayabilirsiniz. Bu eşsiz bir tecrübedir.

Kadınınızın beğendiği bir ayakkabı, takı, çanta gibi eşyaları kafanıza not ederek, aynı gün içinde alabilir ve onu mest edebilirsiniz.

İç çamaşırı konusuna gelirsek, cinselliği yaşıyorsanız kuşkusuz alacağınız güzel bir iççamaşırı, jartiyer, ruj ya da bakım seti gibi eşyalar son derece etkileyici olacaktır.

Tabii bu liste günlerce ve binlerce madde olarak uzayıp gider. Ben yalnızca hayatımdaki kadına, kadınıma yapmaktan hoşlandığım şeylerden bazılarını yazdım.
Her ne olursan olsun ona sımsıkı sarılın ve asla yalnız bırakmayın.

Yalansız, sadakat dolu, güvenilir, içten bir ilişkinin yerini hiçbir şey tutmaz...
Tolstoy'un dediği gini: "Kadınlar öyle bir konudur ki, ne kadar incelenirse incelensin, her zaman keşfedilmemiş tarafları vardır"!...
ersanercelik@yahoo.com

Mehtap Özay bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 353
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 3658
Kayıt tarihi
: 28.02.07
 
 

"29 Temmuz 1980’de İstanbul’da doğdu. Celal Bayar Üniversitesi, İşletme mezunu. Şiir, deneme, öykü, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster