Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '11

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
674
 

Kadınlar gülmemeli!

Mizah konusunda, talihli bir insanım. Hayatta bir çok komik olay oluyor ve benim başıma gelmiyor. Belki de, bana da çok oluyordur da ben farkına varmıyorum. İşte farkına vardığım bir olay:

.............

Bugün İstiklâl caddesi semalarında gezinirken, bir şey yapma ihtiyacı duydum. Sinemaya gitsem, "çok paradır, verilmez" dedim. Yemek yesem, tek başına yenmez. Naptım ettim, çocukluğundan beri kitap okumayı alışkanlık edemeyen ben, kitap dükkanına girdim.

Kitaplara baktım. "Can" yayınlarının kitaplarını, aldığım karikatür kitaplarından biliyorum. Belki yeni bir mizah kitabı bulurum umuduyla dolandım. Klasikler, İngiliz edebiyatı, fransız edebiyatı, yüzüklerinm efendisi... Bir ara bizim hocamızın yazdığı bir deneme kitabı vardı, onu alayım dedim. "Yok yok, bizim hocadan bedava alırım ben bunu" diyerek vazgeçtim. Hocamızın benim gibi bir sürü öğrencisi olursa, zararda olacağı kesin...

Bir koridordan geçtikten sonra, mizah kitaplarının bulunduğu bölümü buldum. Baktım bir tane "Yiğit özgür" den bir karikatür kitabı alırken, bir yandan psikoloji bölümüne ilerledim. Hocalarımızın tavsiyesi meşhur "Freud" u okumak için geç kalmış olabilirdim ama yine de şansımı denemeye karar verdim. Her şey normal gibi gözükse de, bu alanda toplam 16 serilik bir arşiv devirmem gerektiğini öğrendiğimde, Freud'un "Espriler ve Bilinçdışı ile İlişkileri" adlı tercümesini aldım. Kasaya indim. Ödemeyi yaparken, kasiyer "Bu kitap da size hediyemiz, tamam?" diyerek, karşı koyacağımı zanneden bir ifadeyle baktı.

Ben, iyi fazladan kitabım oldu diye sevinirken; birden kitabın adı dikkatimi çekti. O kadar mizah içerikli kitap aldım ve hediye edilen kitabın adı "Kadınlar Gülmemeli"...

Yorum size ait..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 131
Toplam yorum
: 123
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 3119
Kayıt tarihi
: 10.04.09
 
 

Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nden mezun... Tıp Fakültesi'nden her şey çıkar, arada doktor ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster