Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '12

 
Kategori
Dünya Kadınlar Günü
Okunma Sayısı
350
 

Kadınlar günü

Kadınlar günü
 

Anneler günü,  kadınlar günü, sevgililer günü diyerek biz kadınları bu çılgınca tüketimin potansiyel sebebi haline  getiren acımasız sistemin, demir parmaklıklarını aralayıp o parmaklıklardan içeriye, sevgiyle, saygıyla, gerektiğinde de şefkat ve merhametle süzülüp gelebilendir makbul olan.

Yaşamda; huzurun, mutluluğun yerini çıkar ilişkilerine, yapmacık davranışlara sonrasında da sıkıntıya, strese bırakmasını önlemek için, maddeye gösterilen rağbetin manaya dönüşünün sağlanması gerekmektedir.

Ne beklediğim, ne istediğim, neyle mutlu olacağım duygularımla bağlantılıdır. Sevgisini hissetirerek benim gönlüme ulaşamayan kadife kutudaki tektaşla, cafcaflı paketlerdeki hediyelerle bana hiç ulaşamaz. O hediyeler ki sadece görevlerini yaparlar, yasak savarlar belki ama, giremezler gönlüme... Gönlüme giden yol cüzdanlardan, kredi kartlarından geçmemektedir.

İlla simgeleşmiş günlerde değil, herhangi bir günde bahçeden toplanmış bir demet çiçek, kahvaltı masasındaki yerini benden önce almışsa, o çiçeği verenin gözlerindeki ışıltıyı, samimiyeti görebilmişsem, bütün bunlar rantın reytingine kurban olmuş tektaşlardan daha yeğdir benim için.

Gün olur ki, elleri kenetleyerek birbirine, belki çisil çisil yağan bir yağmur altında, belki de lapa lapa yağan karın eşliğinde, sevgiyle ısınarak yapılan yürüyüş, zoraki yapılmış pahalı bir seyahatten önde gelir bence.

Yaşamın içindeki hedef, manada buluşmak olmalıdır, maddede değil...

Her gününüzün anneler günü, kadınlar günü kadar özel olacağı, sevgiyle sarmalanmış günleriniz olsun.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Lilican tebrikler güzel bir yazı gönlünüze sağlık sevgiler NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 09.03.2012 8:29
Cevap :
Sevgili arkadaşım, teşekkürler eksik olma...  09.03.2012 17:07
 

Değer vermektir sevgi... bir şeye verdiğimiz değerin adıdır sevgi. Yani saygı çıkışlıdır sevgi de.. İnsana saygısı yoksa, kadına da saygısı olmaz insanların. Ve kendine saygısı olmayanın zaten başkalarına da saygısı olmaz, saygı duyamaz öyleleri. Sevgi de lafta kalmış olur, sadece şekilden ibaret, ruhsuz birşey olur. Oysa gerçek sevgi ruha hitabetmektir zaten; Ruhu hoş tutabilmek, ruhu hoşlukla doldurabilmektir. Hep etrafımızda değerimizi bilenler olsun dilerim birtanem... Bence bugün için de şu anda en anlamlı hediye bu dilek gibi geldi bana... Dileklerin gerçekleşmesi dileğiyle:)) Sevgiler...

Filiz Alev 
 09.03.2012 1:52
Cevap :
Gerçek, yalın, göstermelikten uzak sevgidir ruha hitap edebilen işte tam da bu nedenledir ki madde önemsizdir işte,canımsın sen saol.Sevgilerimle...  09.03.2012 17:09
 

"Yaşamın içindeki hedef manada buluşmak olmalıdır." Ne güzel... Tebrikler

Ahmet KARAKAYAN 
 08.03.2012 21:59
Cevap :
Çok teşekkürler içten yorumunuza, sevgilerimle...  08.03.2012 23:45
 

Öyle keyif aldım ki anlatamam Yüreginize sağlık Sevgiyle

Arzu Elif 
 08.03.2012 16:55
Cevap :
Çok teşekkürler, mutlu ettiniz beni, sevgilerimle...  08.03.2012 18:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 150
Toplam yorum
: 896
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1372
Kayıt tarihi
: 18.12.08
 
 

Yaşamayı seven, yaşamı dürüst ve içten yaşayan, evi, eşi ve iki yavrusunun annesi... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster