Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
14998
 

Kadınlar İçin erkekler hakkında ipuçları

Kadınlar İçin erkekler hakkında ipuçları
 

Türkiye’ de kadın nüfusu erkek nüfusundan bir milyon kişi kadar fazla imiş bu fazlalık evlenme çağındaki ve üstündeki yaşlar içinmiş. Bir sohbette kaynağı belli olmayan bir bilgi olarak aklımda kalan sözlerden sonra kadınlara yardımcı olma ihtiyacını hissettim. Niye mi o kadar çok kadın, o kadar çok sayıda sevgisizlik ve ilgisizlik üzerine erkekler hakkında yazı yazmaya başladı ki. Ve anlaşılıyor ki erkekler sevgisiz ve ilgisiz olduğu kadar elde edilemez bir duruma da gelmişler, ayrılıklar ve evlenmemekler artamaya başlamış. Ben burada sizlere bazı sırlar vereceğim(!).

Aşk erkek için sorumsuzluktur bu nedenle erkekler okulu bitirip iş sahibi oluncaya kadar aşık olurlar, o zamandan sonra kesinlikle aşık olmazlar.

Erkek iş sahibi olduktan sonra, hayata tutunma mücadelesine girer ve bu arada önceden aşık olduğu veya uygun bulduğu biriyle evlenir. Karısı onun statüsüdür, onu temsil etme özelliklerine sahip biridir.

Erkek hayata tutunur bu arada otuzbeş veya kırk yaşlarındadır. Yer ve karizma edinmiştir, parası ve zamanı vardır ve döner arkaya bakar neleri kaçırdım diye. Baktğı yerde bir çok kadını kendini hayran hayran seyrederken görür. Nefsi kabarır ve bilinen olaylar başlar. Erkek bu ara kesinlikle aşık olmuyordur ve rol yapıyordur. Kadınlar hayatları boyunca sonsuz aşkı aradıkları için yakışıklı, paralı ve pozisyonlu erkeğin aşk sözlerine kanarlar ve aldanma başlar. Bu erkeğin aklında evini dağıtma karısından ayrılma gibi bir niyet yoktur. Ama birileri evdeki kadına haber verirler kadın Hülya Avşar gibi düşünmüyorsa hemen ayrılmak gibi radikal bir karar alır. Ve yaşamındaki tüm güzel şeyleri terk eder. Biraz sabretse adam zaten tüm sıcaklığını ve hayatını yaşadığı eve geri dönecektir.

Geçenlerde gazetelerde iki ortağın arasındaki ilişkide adamın aşık olmadığını yine gördük. Adam karısı ile tatile çıktı ve kocasını üç çocuğunu aşkı için bırakan kadıncağız ortada kaldı.
Kadınlar gerçekten aşık olurlar bunu unutmayalım sevgili okurlarım

Bu yazımdaki fikirlere bizim erkek takımından karşı çıkanlar olacaktır, ama bunlara inanmıyorum, kadınlar siz de inanmayın, hanımlar hemen evinizi terk etmeyin.

Unutmayın ki, erkeler ömür boyu aşkın çeşitliliğini anlamak ister, kadınlar ömür boyu sürecek tek bir aşk arar.

Ey genç kızlar, erkekler sahiplenilmekten hoşlanmazlar.
Ey genç kızlar erkekler elde var bir kızlardan hiç hoşlanmazlar.

Bu yazıdan dolayı bana hırçın eleştiri yönlendirecek olan sevgili okurlarım, ben haklıyım di mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Böyle bir genelleme hiç adil değil, sizin erkek takımı karşı çıksa da yeri var, evlilik saygı ile yürür erkek aldatırsa kadın aptal değildir; elbet savunmaya geçer erkek hissetmez ama kendini tatmin etmek için mutlaka yön değiştirir ki kendini aldatan bir erkeğe sadece nefretle baktığı için aynı evde yaşamanın bir faydasını göreceğini sanmıyorum benim yorumum evet evinizi terketmeyin ama amaaa aldatan erkeği süründürmeyi yaşarken cehennemi yaşatmayı da unutmayın siz gitmeyin o gitsin... fazla vaktinizi almaz :) bir kere affedersen hata onun, ikincide sizindir.

Nese Küçük 
 10.08.2008 4:59
Cevap :
zalimce:)) bana uymadı ama , gerçekler de var yazdıklarımda değil mi sevgili küçük  10.08.2008 13:05
 

Hiç anlamadığım yönleri, kaçanı kovalamaları. Avlanma içgüdüsü belki ama, artık 21. yüzyıldayız, bence bu yüzyılın kadını av oyunlarından çok açık yüreklilik bekliyor. Bu yüzden de çok sayıda bekar ve boşanan kadınlar gözünüze gelmiş olabilir. Kendine her açıdan yeten pek çok kadın sadece duygu ve paylaşım ihtiyacı içinde, bu da erkeğin 100yıl kadar önü oluyor...

Zülal Ayçam 
 24.02.2007 12:31
Cevap :
valla öyle sayın ayçam  24.02.2007 17:14
 

Aynen anlattığınız gibi büyük oğlum sayın Hocam. "30 yaşından önce evlenmeyeceğim, bunu bütün kızlar biliyor," demesine rağmen; "Hele bir aşık ol çocuğum ben sana sorarım, o arkanda gözü yaşlı bıraktığın kızlardan birinin ahını alacaksın bir gün," diye karşılık veririrm. Ancak şu poligami evlilikler varsa da kadına saygı adına onaylanmamalı diye düşünüyorum. Saygılarımla...

Uçan Kartal 
 14.01.2007 6:31
Cevap :
büyük oğlunuz bu zamanda erken bile evlenmeyi düşünüyor derim sevgili arkadaşım:)))))  14.01.2007 15:59
 

Sizin yazdıklarınıza taban tabana zıt bir yorum olacak yazacaklarım:)Bence erkekler gerçek aşkı aramakla geçirmektedirler ömürlerini, kadınlarda bu zaaflarından faydalanarak erkeklerin, onlara aşkı sunmaya çalışıyorlar. (ama erkekler genellikle aşkı görmekte zorlanır ve çok yorgun düşer )Aşk bir alışveriştir, erkek bu alışverişte en çok yorulan ve en çok zarar gören kesimdir. Aşk uğruna ne hatalar yapmaz ki erkek....

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 04.01.2007 12:57
Cevap :
erkekler çok hata yaparlar sevgili ince, erkekler hep çocukturlar  04.01.2007 13:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 283
Toplam yorum
: 710
Toplam mesaj
: 93
Ort. okunma sayısı
: 1284
Kayıt tarihi
: 04.12.06
 
 

Nükleer fizik doktoru, şiir yazmaya çalışıyor, kalite yönetim sistemleri danışmanı, öykü deneme yaza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster