Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '15

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1261
 

Kadınlar iyi insana sadece teşekkür ederler; iyi insan olmakla kadınların ilgisini çekemezsiniz

Kadınlar iyi insana sadece teşekkür ederler; iyi insan olmakla kadınların ilgisini çekemezsiniz
 

Hatta iyi (terbiyeli, dürüst, temiz vs) insan kadınlar için iticidir. Kadınlar iyi insana sadece teşekkür ederler. Kadınlar iyi insanları almazlar ama dünyanın da iyi insanla dolmasını isterler. Yani iyilerle yaşarlar fakat kötülerle yatarlar.

Erkekler kadınların gözüne girebilmek için adeta iyilik meleği olurlar. Kibar, efendi, temiz, dürüst… Tabii ki erkeklerin bu çabaları boşunadır. Siz böyle istediğiniz kadar yalakalık yapın, eğilin, bükülün. Görgüsüz bir ayı kadını koluna takar götürür.

Hele de nazik, centilmen erkek… Ben hiçbir kadının bunlarla yattığına inanmıyorum. Bir kadını yalvararak, dil dökerek, edebiyatla, kibarlıkla vs kandıramazsınız. Kadınlar bunlarla sadece vakit geçirir.

Kadınlarla gezen erkekler bir de kadınlarla yatan erkekler vardır. Her gün beraberdirler. Birlikte yer içer gezerler; ama o erkekle yatmazlar. Hiç öyle şeyler yapmayan, kapı arkasında sıkıştıran erkekler kadınları götürür. Çünkü kadın kendisini pazar tezgâhındaki elma gibi görür. “seni alayım mı” diye elmaya yalvarıyor musunuz?

Kendisine önem veren, abartan, yücelten, elde etmek için yalakalık yapan erkeklerin şansı yoktur. Eğip büken, kıvıran, dolaylı anlatan erkeklerin de şansı yoktur. Kadın yalvaran erkekten nefret eder. Aşk maşk sözleri de boştur. Derler ya işte dil konuşma muhabbet ile kadın tavlanırmış. Boş laf. Böyle şeylerle kadını yatağa götüremezsiniz.  Kadının bunlara karnı toktur. Sizi dinleyeceğine roman okur. Ama artık kadını tavladıktan sonra yatakta bunlar işe yarar.

Bu tür erkekler kadınların sadece gezip tozdukları erkeklerdir. Akşama kadar Cemil Bey ile gezerler akşam komşunun oğlunun yatağına girerler. Ne istediğini ilk anda korkusuzca direk söyleyen erkeklerin şansı fazladır. Para harcayarak yatağa attığınız kadınlar zaten yatağa atılan kadınlardır. Siz Cemile ile günlerce aylarca yıllarca birlikte gezersiniz dokunamazsınız bile; ama belki bir kere gördüğü biri alır götürür.

Bunların nedeni şudur: Kadına yaklaşmanızın şekli neyse ilişkiniz de o şekilde gelişir. Yatalım derseniz istiyorsa gider. Gezelim, muhabbet edelim, sen çok güzelsin, kahve içelim… Niyetiniz onunla yatmak bile olsa ve o bunu bilse dahi ilişinkinin başlama ve gelişme şekli sizin amacınızı/ niyetinizi öldürür. Kadın gezdikten sonra yatmaz, yattıktan sonra gezer. Gezdikten sonra yine gezer ve yattıktan sonra da hep yatar. Burada aslolan sizin ona ne amaçla yaklaştığınızdır.

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bebeklikten itibaren insanlar iyiyi kötüyü deneme yanılma yöntemiyle çözer sobaya bir kez eli yandığında yaklaşmaz ona zarar veren her nesneye ve aslında insanlara da sizin o ilişkiye nasıl baktığınıza bağlı yatağa atmak içinse herşey olasıdır ama orada donör olduğunuzu unutmayın siz erkekler bu adamı adam yaparmıyım noktasında adam olamayan uzun süreli bir kadın hayatında kalamaz yani seçimler sizi var eder siz yatakmısınız hayatmısınız yataksanız bir kaç senede bir değiştirilirsiniz :) hayatsa damarımdan aktığın nabzımı attırdığın kadar iyi bir yüreğe her zaman akar insan er ya da geç kötü adamı en fazla bir kaç dizi gibi izleriz sezonu biter kalkar bu kadar :)

yeşim meço 
 29.05.2015 17:09
Cevap :
Yorumunuzu iyice irdelemek istedim.Yatak kimliksiz,kişiliksiz,hayatın ahlakına uymayan bir rol olduğu vurgulanmış ve karakterli sağlam ilişkiler güya ayrılmış.Yatak hayatın bir parçası.Sadece amacı yatmak olanlar için bile.Bu ilişkiye biraz kişilik kattığımızı söylemek bizim kendi avuntumuz.Eleştirdiğimiz ilişki sahipleri de kişilik kattığını söyleyebilirler.İkisi arasındaki ahlaki yorum farkı bizi yanıltır.Yatak hayatın bir parçası.Bazıları için bu parça daha büyük yer kaplayabilir.Daha önemlidir.Yatak basit bir ilişki değildir.Kara sevda ile bile yan yana gelebilir.Yatakta değil din ve ahlakın bu konudaki yorumlarında sorun var bence. Yorumunuz için teşekkür ederim,saygılar selamlar efendim.   31.05.2015 11:27
 

Yazıdaki tespitiniz "kadına şiddet-kadın cinayetleri"nin en önemli etkenlerinden biri aynı zamanda...

HÜSREV KARAGÖZ 
 17.05.2015 20:40
Cevap :
Evet, teşekkür ederim Hüsrev bey, selamlar...  19.05.2015 22:35
 

bi kadını yatğa atablmek için duygusal bağ kurmaya çalışan erkekleri anlamıyorm ..amaç egoyu mu tatmin etmek bedavaya mı getirmek yada skor mu ..olmayan ilşkileri anlarımda biri biter diğeri başlar yada denedik olmadı bu ne şimdi...duygu muygu yok derdi ilşki.. git bu işi yapaan kadınlarla ver parsını ne halt yersen ye ..bbin türlü takla atmak iyidir ..en azından adam gibi adam derler..

savas barka 
 17.05.2015 18:36
Cevap :
Çok güzel bir yorum teşekkür ederim...  19.05.2015 22:31
 

tatile gidelim mi desen sorun çözülür..hem gezersin hem dinlenirsin

savas barka 
 17.05.2015 18:18
Cevap :
Kesinlikle haklısınız...  19.05.2015 22:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5779
Toplam yorum
: 14566
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster