Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1533
 

Kadınlar kulübünden kesitler…

Kadınlar kulübünden kesitler…
 

Herkese açık bir sohbet alanıydı burası tabi %90 bayanların katılımı, sanki hiç erkek yokmuş gibi, ev ortamındaymış gibi her konuyu konuşur burada bayanlar.
Günün her vaktinde konuşacak birileri vardır karşınızda , kimisi yapacağı yemekten, kimisi kayınvalidesinden, kimisi de havadan sudan, çocuklarından, hastalıktan, doğumdan, ölümden, günlük olaylardan bahseder. Ama hepsinin gerçek bir yaşamı evi, ailesi çoğunun işi vardır. İnsanlar sorunları paylaşır çözüm bulmaya çalışırlar, çok sıcaktır yani ilişkiler, dürüstlüğüne inandığım bir sitedir müdavimleri.

Bende başıma gelmiş bir olaydan bahsedip bayanların yorumlarını almak istedim. Sözlerime evli olan bayanlardan özür dileyerek başlamıştım. Birlikte olduğum kişinin evli olduğunu öğrendiğimde, gösterdiğim tepkiyi anlatıyordum.Evet ben başkaları gibi olsun ne olacak günümü gün ederim karısı düşünsün banene demedim, erkek bir şey yapıyorsa ve hiçbirzaman kabul edemiyeceğim bir konuma düşürdüyse beni ve benim bunda hiçbir suçum yoksa, incindiysem, üzüldüysem, kendimi kötü hissediyorsam mutlaka karşı tarafa bunu anlatacak bir yol bulurum. Hafiften kinciyimdir yani.

Birlikte olduğum arkadaş ben bu durumu öğrendikten sonra bile hala yalan söylemeye devam ediyor, beni çileden çıkartıyordu. Tahmin edersiniz hepiniz klasik evli erkek yalanları (karımla anlaşamıyorum, boşanacağım vs.) ve bana boşanma tarihi günü verdi tabi inanmadım, araştırmadım bile kendinden o kadar emindi ki…..

Bende yok öyle bir şey araştırdım dememle birlikte, beni kaybetmeyi göze alamazmış o yüzden yalan söylemiş vs. (çok detaylı buraları geçiyorum ).
Peki ben ne yaptım beyfendimiz madem bu kadar kendinden emin, karısıda emin olsun diye aradım evi konuştum .Kadın krize girdi ama benim yapacak bişeyim yoktu.

Ama gelgelelim, sitedeki tüm arkadaşlar bana cephe aldı yok efendim kadının günahı neymiş niye aramışım, benim gözüm hala onun kocasındaymış, evde oturan kadına neden acı çektiriyomuşum, hepsi bir olup aldatılan kadını savunuyorlardı. Oysa kendileri de bayandı, birgün herkesin başına gelebilecek şeylerden, yani gerçeklerden bahsediyordum. Anladım ki hiçbir evki kadın, kocasının kendisini aldatacağını kabul etmiyor, etse de suç tamamen üçüncü sahıslarındır diyor. Asla benim kocam böyle bir şey yapmaz diyorlar. Ben de diyorum ki açın gözlerinizi ey ahali siz böyle düşünmeye devam ederken, erkekleriniz kimbilir nerde, kiminle birlikte, kabullenin artık erkekler yapıyor ve sizlerde yani hemcinslerimin olarak bizler de kabul ediyoruz.

Neyse kaldığım yerden devam edeyim konuya. Bu kadın günlerce beni telefonda rahatsız etti, artık kocası nasıl yalanlar söylediyse o tarafa da, aldatma bahanesi olarak bilemiyorum , kadın kocasını savunuyor, doğal olarak ihaneti kabul edemiyordu. Ama nedense asla ve asla kocası olacak adamı suçlamıyordu. Anlam veremedim ama 2 çocuklu (birisi altı aylık bebek )bu kadının bütün duygularını sarstığım için pişman mıyım? Hayır değilim ve asla da olmayacağım.

Sonuç olarak aldatılan kadınlar için, erkeğin bunu yapması için bir bahane vardır, eğer kabul ediyorsanız, zaten erkek bunu tekrar yapacaktır.(Bu bi hataydı bidaha olmayacak diye yemin billah da edecektir elbet).En kısa zamanda yeni ufuklar için eline koz veren de sizsiniz, üzülüp, ağlayan, evinde oturup kocasını bekleyip, çocuklarına analık, evine hizmetçilik eden de ……. Şimdi soruyorum aldatılan bayanlar neden kendilerini bu kadar aciz hissederler, nikahı tapu görüp mutsuz bir hayatı sürdürürler ? Ama çocukları için yapıyor annelik başkadır deyişinizi duyar gibiyim , ama kabullenmek bence en kötü kaderdir. Ya şikayet etmeyecekler ya da tepki gösterecekler, yoksa çok klasik erkek adam özgür her şeyi yapar, kadının yeri evidir psikolojisiyle hayatınızı sürdürmeye devam edeceksiniz.
Haydi bayanlar birbirinizi suçlayacağınıza, hep beraber tepki göstererek kadınların da bir gururu olduğunu gösterin artık erkeklerinize, yaptıklarından utansınlar…..

****Not: Yazımın içeriğin de genelleme yapmış olabilirim, bu katagoriye girmeyen herkesten özür dileyerek, saygılarımı sunarım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

helal olsun.Ama karşı tarafın bu tepkiyi vereceği belliydi çünkü ne yazıkki kadınlarımızın çoğu evlendikten sonra bilseler bile gözardı ederler çünkü kocalarına muhtaçlar ne yazıkki.Daha doğrusu öyle olmakta hoşlarına gidiyor galiba safa yatmak. Bunu bilen erkekte yaptıkça yapar ezdikçe ezer.Ama siz o huzuursuzluğu yaratmışınız kesin o evde.Haketmiş az bile olmuş

ASLI GUNERI 
 07.05.2008 16:09
Cevap :
Evet huzursuzluk oldu, öyle olsun diye yapmak değil di amacım, sadece kadınların bu saf ayaklarına yatmalarını kabul edemiyordum ama gördüm ki, aldatan koca herzaman daha değerli oluyor ve erkekler de bunu sonuna kadar kullanıyor.... Sevgilerrrr.........  08.05.2008 0:06
 

fikrinize katılıyorum .. erkeklerın aldatmalarına neden olan yine bizleriz genel de bunun da farkına varmalıyız neden mi resmiyet kazan dıktan sonra bu bizim deyip kenara çekilip bayğılaşıyoruz nasılmı bayağı derkeneski fiziki görünüşümüze dikkat ettiğimiz gibi etmiyoruz en mühimi de saygı saygıyı yitiriyoruz erkek de bunu kullanıyor haliyle biz bu pencereyi acıyoruz haliyle müsaade etmemeliyiz bu benim bakış acım karşı fikirler muhakkak çıkacaktır saygıda duyarım allah a emanet olun .

pervin keles 
 25.01.2008 13:35
Cevap :
Haklısınız ama kadın ne yaparsa yapsın erkek olan kişinin içinde varsa öyle ya da böyle icaraata geçiyor, ne kadar bakımlı güzel bayanlar var toplumda aldatılan bence insanın içinde olacak sadakat... Yorumunuza sağlık, sevgilerrrr...  25.01.2008 15:19
 

cesaretinizden ötürü...sizin şuraya yazdıklarınızı cesaret edipte kimse yazamazdı açıkçası ben bile..size sonuna kadar katılıyorum ve gerçekten artık kadınların uyanması gerekiyor..benim kocam yapmaz zihniyetindeki kadınlar kendilerini aldatmaktan ötürü gidemezler üstüne kocalarıda onları aldatır kendilerini aldattıkları müddetçe..diğer yazınızı okuyamadım teğki alanı tabiki..ama tepki gösterenler açıkçası kendini aşamayanlardır bence..sevgiyle kalın..

roji 
 25.09.2007 10:39
Cevap :
Teşekkür ederim içten yorumunuza, insanlar sadece kendi yaşamlarından değil, başkalarınınkinden de ders çıkartsınlar diye kaleme aldım yaşadıklarımı,aslında gördüm ki aramamın o kadına pek bir faydası olmamış,ben sadece dürüst olmak istedim.... Sevgilerrrrrr.....  25.09.2007 12:15
 

Yürekten kutluyorum arkadaşım seni. Yaptığının tamemen doğru ve cesurca olduğunu, yapılması gereken bir davranış olduğunu düşünüyorum. Gelelim telefonla konuştuğun bayana, yalan üstüne kurulmuş bir ilişkiyi kabullenmesi belki zaman alacaktır ama inanıyorum ki o da zamanla sana hak verecek ve eşinin gerçek yüzünü gösterdiğin için teşekkür edecektir. Erkeğe gelince nacizane bir öneri; eşini aldatan ve sana-eşine yalan söyleyen birinden ne beklersin ki? Tekrar tebrik ediyorum seni ve herşeyin gönlünce olmasını diliyorum. Sevgi ve saygılar.

drgayemm 
 05.09.2007 11:21
Cevap :
Teşekkürler yorumunuza, görmek lazım bazı şeyleri artık ,kadın bir daha bu hatayı yapmamak üzere kocasını affeder ama zaman geçer erkek tekrar aramak görüşmek ister ısrarla ister, vazgecemez eşini aldatmaktan çünkü nasıl olsa kadınlar kabul ediyor paylaşmayı,bbenim karşı tarafa yapabileceğim en iyi şey buydu ama anlayamadı... Sevgiler....  25.09.2007 14:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1328
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1993'den beri Antalya'da yaşıyorum. Bilgisayar programcılığı mezunuyum ve şu anda bilgisayar firması..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster