Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
4127
 

Kadınlar ne ister?

Kadınlar ne ister?
 

"Kadınlar ne ister?" sorunsalı üzerine hiç kafa yormamış bi arkadaş!


Bu sorunun cevabını bulmak biz erkekler için hayatın sırrına ermek gibi bir şey! Bunu çözdük mü tamam! Üzerinde çok kafa yorulmuş bir konu bu. Google’da başlığı yazıp arattım, tamı tamına üç yüz yetmiş altı bin sonuç çıktı. Milliyet Blog’da ise otuz altı blogda bu konuya değinilmiş. Ben de hem bu konuda literatüre katkıda bulunayım hem de arşivimdeki önemli bir eksiği tamamlayayım diye bu blogu yazmaya karar verdim. Google’da bu konudaki üç yüz yetmiş altı bin birinci, blogda otuz yedinci başlık da bana ait olacak.

Araştırmalarımda bilimsel metodolojiye önem veririm! Bu iş için bir saha çalışması yapmak gerekiyordu. Cevabı öyle masa başında başını iki elin arasına alıp da düşünerek bulunabilecek bir soru değildi. Kadın arkadaşlarımı arayıp kadınların ne istediğini birinci ağızdan öğrenmek istedim. Cevaplar aşağıda...

- Aloo Y. merhaba.Bişey soracam müsaitsen?

- Ne soracan olum, anket mi yapıyon?

- Sayılır; onun gibi bişey. “Kadınlar ne ister?”

- Valla benim şu anda tek istediğim iki soğuk bira, bir paket de sigara... Ha bir de vantilatör olsaydı fena olmazdı, eridim sıcaktan.

- Tamam onlar kolay da, onu sormadım, yani erkeklerden ne bekler anlamında?

- Amaan, başka işin mi yok olum bu sıcakta.

- Hadi yav, mühim bi insanlık meselesini halletmeye çalışıyoruz şurda!

- Hımm... Zor mesele. Kadınlar her şeyi ister. Sevilmek ister, aşk ister, güven ister, para ister.

- Onları ben de isterim.

- Ama kadın bunları hazır ister!

***

- Selam D.

- Selam.

- "Kadınlar ne ister" sorusunun cevabını arıyorum

- Ne konuda canım?

- Yav "kadınlar ne ister" işte, klasik soru!

- Ooooo. Çok geniş kapsamlı bi soru anacım

- Bi tarafından başla işte

- Beğenilmek ister. İltifat ister, korunmak ister.

- Başka?

- Güçlü, yakışıklı, zengin, zeki erkek ister. Kıskanılsın ama bunaltmasın ister. Az çalışıp çok para kazanmak ister. Şık giyinip az para ödemek ister. 3500 tane ayakkabısı olsun ister :))) Her şeyi yiyip yine de zayıf kalmak ister.

- Olur.

***

- Merhaba H. Sana bi soru:

- İnsan önce bir hatır falan sorar!

- Pardon canım ya, özür dilerim. Nasılsın?

- İyiyim, teşekkür. Hadi sor şimdi J

- Soruyorum:

- Zor olmasın!

- Hem zor hem değil. “Kadınlar ne ister?”

- Amaan ben de ciddi bişey sandım.

- Hadi be yav, bundan ciddi ne var hayatta?

- Olum bi kere sen bu yaşa kadar öğrenemediysen bundan sonra da zor öğrenirsin.

- Kendim için bir şey istemiyorum, bir kamu hizmeti yapmaya çalışıyoruz şu anda!

- Peki peki. İnandım. Efendiim, kadınlar ne ister ne ister? En başta ilgi ister. Sevgi arar. Şımartılmak ister. Aslında erkekler de aynını ister bana göre. Her iki cinsin de içinde küçük bir çocuk vardır ve küçük bir çocuk gibi ilgi, sevgi ve şımartılmayı beklerler. Bunu koruyabilir ve besleyebilirsen ilişki uzun süreli olur.

- Bu kadar mı?

- Şimdilik bu kadar. Hele bunları bi öğren, geri kalanını da anlatırım bilahare.

<ı>***

<ı>

- N’apıyon G.?

- Çalışıyorum, n’apim, sen?

- Ben de çalışıyorum da bişey soracam.

- Sor hadi.

- Kadınlar ne ister?

- Ne yapacan?

- Hiiç, merak ettim de öylesine.

- Kişiye göre değişir. Aç olunca yemek yemek ister. Neye açsan onu istersin. Kadına göre değişir yine de. Kimi para sever kimi aşk. Kimi rahatını sever kimi gezmeyi. Ben erkekte güç severim her bakımdan, pısırık sevmem, sözünü dinleteni severim ama bunu bazen bir bakışla da yapabilmeli. Kendini saydıranı severim.

- Çok sert baktım şu anda, ama sen göremiyorsun!

- Erkeklerin ne istediğini sormaya bile gerek yok sanırım. Ne istedikleri belli :)))

- Evet. Cevabı pek uzun değil!

- :))

- Aslında size öyle geliyor. O kadar basit değil. Biz de hassasız; bizim de bir kalbimiz var!

- Vardır vardır, inandık!

***

- Orda mısın A.?

- Yes canım, buyür?

- Söyle bakiim, "kadınlar ne ister?"

- O bir film adı canım; Mel Gibsın!

- Anladın sen onu, soruma cevap ver.

- Kadınların istekleri bulundukları yaşa göre değişir. Nasıl ki grip bile her insanda farklı seyrederse istekler söz konusu olunca kadınlarda da farklılık gösterir. Ama genel olarak kadınlar önce ruhlarını beslemek isterler. Erkek ise tamam hormonlarıyla hareket eder.

- Kadın da öyle değil mi? Asıl kadınlar öyle hareket ediyor bence.

- O da var ama öncelik ruh uyumudur. Kadının ruhunu ele geçirdiğiniz zaman sorun kalmamış demektir. Erkekler ten uyumuna kadınlar ruh uyumuna inanır. En azından ben buna inanıyorum.

- Onu nasıl elde edeceğiz?

- Genelde bir kadına iki tatlı laf söylerseniz yelkenler suya iner. Kadınla empati kurmanız yeterli. Ama erkek bunu başaramıyor ama baskın taraf olduğu için. Kadın da erkek kadar cinsellik ister. Lüks ister. İyi yaşamak ister. Hayatında değişik renkler ister. Ama kadın annedir, toplumun ona yüklediği misyonu yok sayamaz

- Peki, güçlü bir erkek mi hassas bir erkek mi?

- Güçlü erkek. Burada genler öne çıkar. Kadın pasif, erkek aktiftir her alanda. Kadın güçlü erkeği daha cazip bulur. Ama bu başlangıç aşamasında gerekli. Daha sonra kadın özüne döner, hassasiyet aramaya başlar. Güçlü erkek gücünün arkasına saklanıp kadını unutuyorsa o gücün çekimi de bir yere kadar.

- İşimiz epey zor yani?

- Zor değil aslında, tek yapmanız gereken dengeleri iyi kurmak, kadınların işi daha kolay erkeğin ne istediği belli zaten, her durumda seks!

- Adımız çıkmış dokuza ne yapsak inmez sekize. Halbuki hiç de o kadar basit değil.

- Erkekler çocuk gibi her zaman ilgi istiyorlar ama tek yanlı ilgi de olmuyor.

- E, güçlü erkek olmanın da bazı yan etkileri var işte!

- Peki o zaman. Erkek ne ister sence?

- Aslında benzer şeyler; erkek de güçlü kadın ister. Güçlü olacak ama aynı zamanda erkeğe itaat edecek, şefkatli olacak. Güçlü bir hedefi ele geçirmek daha çekici gelir insanlara.

- Sokaktaki insan çok da güçlü hedef derdinde değil. İlişkiler sonucu evliliğe gelecekse şayet ben de ten uyumunun önemini savunurum ama önce ruh uyumu. Pek farklı bir şey söyleyemedim kusura bakma.

- Yoo gayet iyiydi bence.

- Bir anekdot anlatayım da katkım olsun bari.

- Tamam. Dinliyorum.

- Arkadaşlarla oturuyoruz. İki erkek iki kadınız. Beylerden biri “eskiden (bekarken) sıcakla başa çıkmak için gündüzden büyük kola şişesini buzluğa koyar, gece yatarken de yanıma onu alırdım” dedi. Diğer bayan 40 yaşında çok güzel bir kadın. On sekiz yıllık evliliğini bitirmiş, (eski) eşinin adı F., “ben de F.’yi alır yatardım” dedi!

- :)) Off. Çok feci!

- Kadının neler yaşadığını bilmiyoruz, acımasız olan belki erkektir. O kadar güzel, her erkeğin beraber olmak isteyeceği bir kadına bunları söyletebildiğine göre.

- Dul mu hâlâ şimdi?

- Evet, dul. İlgilenir misin?

- Yuh! O anlamda mı sordum!

***

Mini anketimde aldığım cevaplar kafamı daha da karıştırdı. Kadınların beklentilerini karşılamak kolay değil. Güçlü ama aynı zamanda duygulara hitap etmesini bilen hassas bir erkek olacak. Sevecek ama sıkmayacak. Şımartacak ama kendisi şımarmayacak. Vuracak ama incitmeyecek. Cinsellikte her zaman emre amade olacak ama kendisi kadını çok sıkıştırmayacak. Erkek bir cerrah kadar titiz, bir ip cambazı kadar dengeli, bir matematikçi kadar analitik düşünceli, bir kabadayı kadar sert, bir padişah kadar muktedir olacak. Bunların çoğunu zaten biliyoruz ama bir de bunları gerçekleştirmek kolay olsa. Şaşkınlığımız biraz da bunların hepsini aynı anda gerçekleştirmeye çalışmamızdan kaynaklanıyor sanırım.
....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ne verirsen ver hep daha fazlasını ister... bu yüzden çözemiyorsunuz ya, bence bir adı, bir tanımı, bir ayarı yok... sadece ve sadece bir önceki günden daha çok:)Sevgiler...

Esin Nefes 
 25.08.2010 17:23
Cevap :
Doğru. Ve bütün mesele de o :) Sevgiler...  26.08.2010 11:37
 

merhaba yine güzel ve çok hoş bir yazı olmuş...ellerinize yüreginize saglık.... biz kadınlara milyonlarca şeyde verseniz maddi manevi yinede bişeyleri eksik yapıyorsunuz milyonda biri buluyorsunuz :)) bizim doğamızdan sanırım o milyonlarca şeyde o eksigi bulup bak bunuda istiyorum diyebiliyoruz.... utanmadan birde:))) bence nefes aldıkça istediklerimiz bitmiycekkkk:)) şahsıma özel konusuyorum ama benim gibi düşünenlerde vardır:))

Selime 
 14.10.2008 16:55
Cevap :
Hoşgeldin Selime, dediğin doğru, siz kadınlar o milyonda biri bulmakta çok beceriklisinizdir :) Ama bunlar biraz da hayatın ve kadın-erkek ilişkilerinin cilvesi :) Sevgilerimle...  15.10.2008 11:19
 

Ah Celal bey sanırım öncelikle önemsenmek istiyoruz... dahaları var ama sanırım bunları siz benden daha iyi biliyorsunuz .. yinede zor ... hele hele şu ruh halim içerisinde size sayfalar dolusu yazabilirim ... sevgilerimle

ENGİN D 
 03.09.2008 11:09
Cevap :
:) Merhaba Engin Hanım, isterseniz yine yazabilirsiniz, onu da başka bir yazıda değerlendiririz! Bazı yazılarımın altında mail adresim var :) Sanırım sıkıntılı bir dönemden geçiyorsunuz, en kısa zamanda atlatmanız dileğiyle. Selamlar, sevgiler...  03.09.2008 12:32
 

karşısında düzgün bir insan görmek ister (her ilişkinin özünde olması gerektiği gibi) düzgün olmayınca değil aşk, arkadaşlık bile gelişmez...

Ruksan İLDAN 
 27.08.2008 23:36
Cevap :
Asıl mesele da o düzgün insanı bulabilmek zaten :) Sevgiler...  28.08.2008 9:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 431
Toplam yorum
: 4967
Toplam mesaj
: 287
Ort. okunma sayısı
: 3196
Kayıt tarihi
: 30.06.06
 
 

Anahtar kelimeler: Antep, İstanbul, Haziran, İkizler, Beşiktaş, MÜ İletişim Fakültesi, Gazetecilik. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster