Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '17

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
525
 

Kadınlar Neden Giyinmeyi Çok Sever?

Kadınlar Neden Giyinmeyi Çok Sever?
 

Kadınlar


Giyinmeyi çok seven kadınların ruh hali neler anlatıyor?

Her kadının özel giyinmek için bir sebebi vardır. Sevgilisine kocasına kendisini beğendirmek ya da bazen kadın arkadaşlarının kıskanç bakışları için giyinir kadın. Giyinmek kadın ya da erkek olsun insanın o anki ruh halini yansıtan hatta ruh halini belirleyen bir durumdur. Araştırmalar kadınların giynme sebeplerini ve şekillerini özellikle kategorize etmiş. Bunlara bir bakalım neler söylüyor bize bizim hakkımızda?

Her zaman seksi olan kadınlar

Bazı kadınlar için önemli olan dişiliklerinin ön planda olmasıdır. Çoğu zaman da buna göre giyinmeyi tercih ederler. Dar kotlar, dekoltesi derin buluzlar, mini etekler dolaplarının vazgeçilmezidir. Bu kadınlar “Kendimi seksi hissetmeyi çok seviyorum. Erkeklerin ilgisini çekmek hoşuma gidiyor. Böyle zamanlarda kadınların da, kaçamak bakışlarla beni incelediklerini hissediyorum” şeklinde kendilerini ifade ediyorlar. Bu kategoriyi seçtiğinizde dikkat etmeniz gereken tek şey vermek istediğiniz mesajdır. İnsanların önyargılı davranıp sizi sadece kıyafetinize göre değerlendirebileceğini unutmamalısınız. Doğru insanları kaçırırken yanlış insanların da mıknatısı olabilirsiniz.

Özgüvenini kıyafetlerinden alanlar

Araştırmalar gösteriyor ki, güzel elbiseler giymek bazı kadınların kendine güvenini arttırıyormuş. Bu gruba giren kadınlar “Kendime güvenim artıyor. Kendimi güçlü ve dolayısıyla seksi hissediyorum. Böylece erkeklerin dikkatini çekiyorum” şeklinde açıklamada bulunuyorlar. Haksız da sayılmazlar. Hangimiz kendimizi kötü hissettiğimiz bir anda giyinip süslenmeyi çare olarak görmedik? Yine de insan kendini sonsuza kadar bu şekilde kandıramaz. İş ya da özel hayatta başarılı ve mutlu olmanın ilk şartı “kendini sevmek ve önce kendine güvenmektir”. İyi giyinmek sadece yardımcı bir etken olmalıdır. Kendinize yakışanı giyinmek bir kadına her zaman iyi hissettirir sonuçta. Modern ya da klasik istediğinizi giyin. Yeter ki sonunda giydikleriniz sizi yansıtsın.

Başka kadınları kıskandırmak için giyinenler

Bazı kadınlar, iç huzurlarını başka kadınları kıskandırarak keşfederler. Bu kadınların amacı, hemcinslerinden, kıyafetleri için bir tepki almaktır. Çoğu zaman gözlerdeki kıskançlık ifadesi onlar dünyalara bedeldir. Ancak bir yandan da kadınlar için giyindiğinizde onlar tarafından beğenilmeniz sizi erkeklerin de beğeneceği anlamına gelmez. Çünkü komplike şeyler erkeklerin ilgisini kadınlar kadar çekmez. Erkeklerin beğenileri kadınlarınkinden farklıdır.

Kendi stilini oluşturanlar

Bu kadınlar doğuştan bir stile sahiptir. Giyimleriyle girdikleri her ortamda her zaman ilgi çekerler. Kıyafetleri onların nasıl bir insan olduğunu da gösterir. Onlar için modadan önce kendilerine yakışan gelir. Elbette hiç birimiz modacı değiliz ama kendimize yakışanı zamanla bulabiliriz. Belki de modayı takip etme çabası stilimizi oluşturmamıza engel oluyordur kim bilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 261
Kayıt tarihi
: 05.07.17
 
 

10 Ağustos 1996 Gaziantep doğumludur. İstanbul, İzmir, Alanya , Gaziantep, Antalya, Bursa, Nevşeh..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster