Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
6835
 

Kadınlar neden makyaj yaparlar.. ?

Kadınlar neden makyaj yaparlar.. ?
 

Kadınlar neden makyaj yapar ?
Böyle bir soruya erkekler hemen:
‘’ Güzel görünmek için ‘’ diye cevap vereceklerdir.
Kadınlar ile kadınlar şirini erkekler – kadınlar ile ilgili bir iddia ortaya atıldığında
otomatik olarak kadınlar tarafını tutan ve bazı hallerde de tepki veren modern ve entel görünmeye meraklı erkekler - ise yine hemen:
‘’ Bakımlı görünmek için ‘’ diyeceklerdir.
Kadınların aklından önce ‘’ güzelleşmek için ‘’ fikri geçecek ama sonuçta yiğitliği elden bırakmamak için ‘’ bakımlı görünmek ‘’ savunmasına yöneleceklerdir.

Sahi, hiç düşündünüz mü. Kadınlar neden makyaj yaparlar ve makyajsız evden dışarı çıkmak istemezler.
Ve de erkekler neden makyaj yapmak ihtiyacı hissetmezler?

El cevap: Efendim, çünkü; doğadaki tüm canlılarda olduğu gibi, erkekler doğuştan güzel ve süslü yaratılmışlardır...
Cinsi latif kısmının çoğunluğu 18 – 20 yaşına, de haydi, 25 yaşına kadar, makyaj
yapmadan, tabii halleri ile vaziyeti idare edebilirler. Yani güzeldirler. - Ne yazık ki şimdilerde 15 yaşındaki kız çocukları dahi makyaj yaparak, güzelleşmek adına çirkinleşiyorlar – Ama 25 yaşından sonra kadınlar süslenmeden ve özellikle makyaj yapmadan dışarı çıkamazlar. Çünkü aynaya baktıklarında - yüz güzelliği açısından - güzelliklerinin kalmadığını ve çekici olmadıklarını görmektedirler.

Burada bir parantez açarak, kırsal kesimdeki erkeklerin yükü de dahil yaşamın tüm yükünü çeken, çilekeş – saygı ile huzurlarında eğildiğim kadınlarımızı ve gönüllerinin aydınlığı ve nuru yüzlerine vurmuş köylü- kentli bilge, yaşlı kadınlarımızı – ki ellerinden saygı ile öpüyorum, bu anlatımlarımın dışında tutuyorum.

Lakin erkekler; yukarıda belirttiğim gibi - Allah’ın takdiri - yaratılıştan güzeldir. Boyanmaya yani makyaja ihtiyaçları yoktur. Tabii halleri ile kılları, tüyleri ile yakışıklıdırlar, karşı cins için çekicidirler.
15 yaşında, 50 yaşında ve hatta karizmatik olanlar 60-70 yaşında da. – Az sayıda olan metro...bilmem ne erkekler hariç. İstisnalar kaideyi bozmaz. –

Kadın bedeni 35 yaşında – de haydi ( Ezo Gelin dizisi beni Antepli yaptı ) 40 yaşında deforme olur, lapaya döner. Erkek bedeni ise sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlılardan kendini uzak tutabilmişse, 80 yaşına kadar deforme olmaz ( sarkmalardan bahsediyorum- göbek defosu konumuz disindad1r.) terü-tazedir.

Gözde ve gönüllerimizin baş köşesindeki orta yaş ve üstü herkesin tanidigi sayın sanatçı hanımlarımızı, sabah kalktıklarında makyajsız tabii halleri ile görseniz, kaçarsınız. 100 metre koşusu şampiyonu olursunuz !

Süper estetiğimiz – pardon süper starımız - estetik düzeltmelere başlamadan önceki zamanlarda ( 10-15 yıl ) her gün evinden çıkmadan önce iki, iki buçuk saat makyaj yaptığını gazeteler yazıyordu. Şimdiki estetik ve botokslardan sonra her halde bu işkence 3-4 saate çıkmıştır. – Laf aramızda, Allah’a şükür ki erkek yaratılmışız –

Efendim, bu yazdıklarım bilimsel gerçeklerdir. Ama tabii itirazi yorumlar olacaktır, olağan bir şekilde. Öncelikle kadınlar şirini erkek kardeşlerimden, sonra da değerli hanım blogcu kardeşlerimden.

Bekliyorum efendim.

Fikir ve bilgi arenasinda çerez yazılar üretenlerden de.
Çerez yorumlar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okulda hocamız kadınların makyaj sebebi için çok ilginç bir bilgi vermişti. Kadın ve erkekler cinsel ilişki sırasında kanın hücum ettiği bölgelerin makyaj yapılan bölgeler olduğunu, böylelikle kadınların bilinçaltlarından o bölgeleri kırmızı ve muadili renklerle suni çağrışım yaparak karşı cinsini etkilediklerini söylemişti. İlginç Sürekli ilişki yaşıyor gibi dolaşan yüzler. Mmm... İlginç dedim ya. ;)

mavirecete 
 10.12.2012 22:16
 

Sayın yazar gerçekten mizah kategorisini farketmeden yorumumu yaptım ama hala bana yazınız çok ciddi yazılmış gibi geliyor:) neyse en azından böyle düşünmediğinizi bilmek güzel oldu:)

Beyazlale 
 21.11.2007 18:54
Cevap :
*** Mizahın iyisi zaten ciddi havasında yapılır. Saygılar ***  21.11.2007 19:33
 

Bloglarınızı gezerken bu bloğunuza rastladım ve açıkçası sizin böyle bir konuda böyle bir yorum yapmanıza çok şaşırdım sayın yazar. Sakına beni yiğitliği elden bırakmamak için egom için bu yorumu yazıyorum sanmayın. Ben objektif olarak bakmaya çalışıyorum. Bende makyaj yaparım ve yapma nedenimse güzelliktir. Sizin yorumlarınıza ise katılamıyorum. Erkek güzeldir ve ondan makyaj yapmaya gerek duymaz diye. Allah'ın yarattığı her iki cinste birbirinden güzeldir sadece yaradılışımız nedeniyle farklıyız ve farklı şeylere yöneliyoruz. Ona bakarsanız erkekler kıyafete takıyada düşkün değiller. Tamamen yaradılış. Çok çok güzel bayanlarda makyaj yapabiliyor unutmayın. Ayrıca ben bir bayan olduğum halde bayan fiziği bana çok daha estetik geliyor ama bu sadece benim düşüncem bunuda çıkıp bayanlar daha güzeldir diye bir genellemeye asla vurmam. İsterseniz birde benim açımdan bakın. Saygılar efendim...

Beyazlale 
 21.11.2007 13:08
Cevap :
*** Yazımın kategorisine ikkat edin. MİZAH'tır. Ayrıca o yazım bazı hanım yazarların benim bir başka yazımdan aalınıp o yazımın altına yorum yapmadan kendi yazılarında isim vermeden bana sataşmaları sebebiyle yazılmıştır. Tabii ki kadınların süslenmesi içgüdüseldir. Süslenmeen de çok güzel hanımlar vardır. O bir şakaa dır şaka Kaatkınız ve yrumunz için teşekkürler. Saygılar ***  21.11.2007 16:07
 

.

Sema AYDIN 
 05.11.2007 0:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1590
Toplam yorum
: 2078
Toplam mesaj
: 170
Ort. okunma sayısı
: 1823
Kayıt tarihi
: 18.08.07
 
 

Bir Kur'an sevdalısı, İslamda Kur'an'dan başka referans tanımayan,  amatör bir araştırmacı. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster