Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
2461
 

Kadınlar neden sevişemez?

Kadınlar neden sevişemez?
 

Binlerce yıldan gelen korkularmıdır, kadınları alıkoyan doyasıya sevişmelerden. Et oldular, et olduk, duygulardan ve sevgilerden uzak. Haramdı bedenleri, haramdı bedenlerimiz. Yasaktı tenleri, yasaktı tenlerimiz. Ayıptı memeleri, kalçaları bil cümle mahrem yerleri, ayıptı mahrem yerlerimiz. Biz hayallerde bulduk belkide mahrem yerlerini kadınların, kadınlar sadece mahrem hayaller kurdular, mahrem yerleri yoktu kadınların. Ve biz olmayan mahrem yerlerinde sevişemedik kadınlarımızla. gün oldu sapıktı cinselliğimiz, gün oldu sarkıtılıktı. Kimi zaman örtülen kardelenlerin ölümüydü. Yada aşkın ölümü. Aşkın ölümünden sorumluydu kadınlar, sorumluydu erkekler.

İçlerine nakış nakışı dokuduğumuz bekaretin kutsallığından mı? Kutsalık değildi oysa yaşanan.

Bilirsiniz bekaret ilk gece hakkı için saklanan bir durumdu. Evlenen her kız ilk gece derebeyi/ağa/mir'lerin hakkıydı. Ben bu durumu Anadolu'nun bir köyünde ilk duyduğumda çok şaşırmıştım. Sonraları durumu araştırdığımda bunun tüm insanlık tarafından kullanılmış bir durum olduğunu öğrendim. Bu hak mıydı kadınlarımızın doyasıya sevişememeleri. Yani mal gibi sanhiplenilmeleri. Bir daha ilk gece hakını vermemek için miydi başka erkeklere? Önce bizim olmalıydı, ilk gece hakkını sonsuz bir kölelikle bundandı. Mutsuzluğumuz bundandı.

Yada hiç dokunamadığımız doyasıya sevemediğimiz kadınlara yüklediğimiz ağır yükmüdü. İntikam alırcasına hayatttan ve sevgilerden.

Hangi baba kızına doysıya sevişme hakkı vermiştir. Yada hangi anne. Bizlerde sevişmesini bilmeyen kadınların mutsuz ve doyumsuz erkekleri.

Kendi cehennem dünyamızda yaşattığımız, yaşamsız kadınların intikamıdır belkide doyumsuzluğumuz. Bu yüzdendir sonsuz boşlukta aradığımız ve bir türlü bulamadığımız mutluluğumuz.

Geceler boyu diz dize koyun koyuna sevdayla baktığımız hangi kadının vardı sevişme hakkı. Dudakları kararsızca dudaklarımızdan kaçan.

Hangi vefasızlıktı kadınlarımızı acılara iten.

Biz erkekler sevişmesini bilemeyen kızlar yetiştirdik, kendi malımız gibi. Sonra sevişmesini bilmeyen/bilemeyen kadınlardan sonsuz sevişmeler istedik. Kendi cehennemimizi kendi ellerimizle ördük. Sevişmesini bilmeyen kadınlar sevişmesini bilmeyen erkekler demekti, bilemedik.

Saf bir çocuktuk hayata mutlulukla bakan. Çıka gelirdi belkide arkamdan ağaçların ardındaki sevgili, ama biz artık büyüdük ve öldü masumiyetimiz.

Bu gün son kez sevişmesini bilemeyen kadınlar /erkekler sonkez bakın doyumsuz hayatlarınıza. Çocuklarımız için hiç olmasa sevişmesini doyasıya bilen kızlarımızı/oğlanlarımızı yetiştirelim. Yaşamasınlar cehennem azabının sevgisizliğini.

Kimbilir içimizdeki savaş canavarıdır belkide sevişmesini bilememek. Sevişmesini bilmek insanlıktır, özgürlüktür, sevgidir, aşktır. Belki de sevişmesini bilmek yaşamdır dolu dolu, savaşa inat barış dolu bir dünyadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ali Bey. Bunun biraz da erkeğe bağlı olduğunu düşünüyorum. Bilen biliyor...

Ali Rıza İZGİ 
 21.09.2013 21:41
Cevap :
hayat bir bütün elbette. sorun tek yanlı değil hiçbir zaman.  24.09.2013 14:25
 

Hep Avrupa Derebeylerinin uyguladığı feodal bir uygulama olarak bildiğim bu uygulamanın, Anadolu'nun hangi kasabasındaki feodalite tarafından uygulandığını gerçekten merak ettim. Öğrenebilirmiyim?

Hasan Çelen 
 06.09.2006 12:44
Cevap :
isim verirsem rendice edici olabilir. sevgiler.  06.09.2006 21:01
 

kadına önce hayır kelimesini öğrettik sonra, eveti anlattığımızda ise kadın eveti öğrenemedi.her yaptığı yanlıştı herkes 'hayır yapmamalısın,yapmayacaksın'dedi sonralarda ise yapmalısın yoksa mutlu edemezsen erkeğini başka kadınlara gider dendi.hatta gitti de erkek başka kadınlara kadın 'evet ama...' demeyi öğrendi.hiç bir zaman evet kelimesini tek başına kullanamadı.haksızdı erkek eveti beklemeye artık.onu bu hale o getirmişti ama sonuca katlanmak istemedi.kadın... hep sustu.monalisa gibi gülümsedi

DESTİNA 
 05.09.2006 19:21
Cevap :
kadınca yani insanca gülümseyebilen kadınların çoğalması dileğiyle. teşekkürler.  06.09.2006 10:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2669
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster