Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
687
 

Kadınlar şeytandır (?)

Kadınlar şeytandır (?)
 

alıntıdır


Aşk hastalık gibidir, bir zaman sonra geçer, iyileşirsin. Sevgiye dönüşmemişse biter gider, ayrılık kapıyı çalar.

Sevgiyle bezenmiş aşk güzeldir, tadından yenmez. Aşk bitse bile seven kalp, kapıyı çaldırmaz ayrılığa.

"Kadınlar şeytandır" diyor erkekler, "Maymun gibidirler, bir dalı tutmadan diğerini bırakmazlar." Ne demek bu? İlle başka birini bulacak ki senden ayrılsın. Başka türlü bir ayrılık sebebi olamaz yani. Elbette bu da bir sebep, ama genellemek doğru mu? Gerçekten anlaşamadığı için, artık birlikte bir hayatı götüremeyeceğini anladığı için ayrılmak istiyor olamaz mı kadın? Uzun sürmüş bir ilişkide çok şey yaşanır, çok şey paylaşılır ve bu süreçte taraflar birbirini az çok tanımış olurlar. Eğer ayrılıkla sonuçlanmışsa bu ilişki, önceden mutlaka sinyallerini vermiştir. Buna şaşıran taraf bu sinyalleri almamış olan taraftır. Ki bu genellikle erkek olur. Erkek bir kez, kadının kendine ait olduğuna inanıp çantada keklik olarak gördükten sonra bırakır ihtimamı, özeni, sevgi sözlerini. Çünkü kadın onundur artık, nereye gidecektir ki? Bulmuştur işte hayatının adamını, ondan iyisini mi bulacaktır? Kadının ona olan aşkı hiç bitmeyecek sanır, oysa sürdürdüğü rahatlık o aşkın sevgiye dönüşmesine engel olur, dönüştüyse bile yavaş yavaş eritir, sonunda biter bu aşk, haberi olmaz. Kadın gidince de şaşırıp kalır, ne yapmıştır ki o bunu hak edecek?

Kadın sadece sevilmek ve ilgilenilmek ister, sevgidir onu iten, hayata bağlayan güç. Ne mücevher ne para, sadece sevgi ve ilgi.

Ben de genelleme yapmak istemiyorum, anlattığım kadın türü normal düşünen, sağlıklı beyin yapısına sahip, kendiyle barışık kadındır. İstisnalar konumun dışındadır. Zira, şimdiki neslin bazı genç kız ve kadınları farklı düşünüp farklı beklentiler taşıyor. Fiziksel özellikler beyinsel özelliklerinden öne geçiyor, dahası para ve statü hepsinden de öne geçebiliyor. Erkeği kaybetmemek için çılgın gibi sevdiğini de, onsuz yapamayacağını da rahatlıkla söyleyebiliyor. Ama bu önem verdiği özelliklerden birinin kaybolma ihtimalinde bile çılgın sevgisini (!) çöpe atabiliyor. Nasıl sevgiyse artık... Beklentim kadar varsın, olmadı yoksun durumu yani.

Gerçek sevgiyle dolu kalp her sıkıntıya, her güçlüğe göğüs gerer. Bırak ufak olayları en büyük darbelerde bile sarsılsa da ayakta kalır. Onun parasını pulunu, statüsünü, yakışıklılığını değil de özünü sevmişsen eğer kolay kolay bitmez. Karşılık görmesen de, seni terk edip gitmiş olsa da nefret etmezsin ondan, düşünmezsin intikam almayı, seviyorsan bırakırsın, mutlu olsun istersin.

Kadınlar şeytan değildir efendim, onları şeytanlık yapmaya meylettiren, erkeklerin davranışlarıdır.

Çünkü çoğu kadın da der ki: "Erkekler güvenilmezdir."

Bu sözü de onlara, güvenilmez davranışlar sergileyen erkekler söyletmiştir.

(Yine istisnalar hariç elbette) 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değişik bir yazı :-)) Hem nalına hem de mıhına derler. Belki duymamışsınızdır bu özdeyişi, çünkü yöreseldir. Bir o tarafa, bir bu tarafa anlamında. Ben yine de düşünce sistemimi bozmuyorum: kadınlar genelde melektir, selamlarla...

Yurdagül Alkan 
 12.12.2012 14:21
Cevap :
Duymaz olur muyum, elbette duydum bu deyişi. Katılıyorum size, kadınlar melektir, onları şeytanlık yapmaya sürükleyen erkeklerdir. Yaptıkları şeytanlık bile şeytanlık değildir aslında, hak edileni vermektir. Sevgilerimle.  12.12.2012 21:56
 

Çok titizlikle, ve gerçekleri anlatan bir yazı. YİNE ZEVKLE OKUDUM. Kimse şeytan olarak doğmaz, yaşadıklarımız bazen bizi yönlendirir. SEVGİLER adacığım KIBRIS'TAN.

Göksel47 
 10.12.2012 19:04
Cevap :
Ruhumuzu kirletenler, masumiyetimizi yok edenler utansın Göksel hanım. Yaşadıklarımız bizi ne hale getiriyor. Teşekkür ederim her zamanki inceliğinize. Selâm ve sevgilerimle.  10.12.2012 21:04
 

Karşımızdakinden gördüğümüz her davranış kendimizden bir yansımadır. Her insanın bir kaç yüzü vardır. Hangisini görüyorlarsa onu hak etmişler demektir. Şeytan değildir kimse, sadece etkiye tepkidir davranışlar. Yine size katılmamak elde değil, sevgiler Nurten Hanım.

Merve Ballı Acar 
 09.12.2012 14:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 314
Toplam yorum
: 619
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1150
Kayıt tarihi
: 07.08.11
 
 

Üsküdar İstanbul doğumluyum ve halen burada yaşıyorum. Okumak, yazmak ve seyahat etmeyi çok seviyor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster