Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Temmuz '14

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
103
 

Kadınlara sünnet fetvası İŞİD'den, kahkaha fetvası AKP'den

Farkındamısınız en ufak bir günden yoğunluğunda ki bu yoğunluk genellikle bir siyasi ayıptan dolayı yaşanıyorsa, hemen ayıplılardan kadınlarımız üzerinden acayip, akla mantığa sığmaz, aşağılayıcı, arsız ve utanmazca yaptıkları ayıptan binbir kat daha fazla ayıplı bir yorum eleştiri veya kadınlarımız yaşamlarına dair yapmaları gereken adeta fetva verişler, ahkam kesişlere şahit oluyoruz. 

Yine gündem yoğun daha bir kaç ay evvel gerekli önlemler ve denetimlerin yetersizliğinden boşu boşuna yaşamlarını yitiren 301 insanın yakınlarının onlarsız geçirdiği ilk bayram toplum bu insanlar ile yatıp, bu insanlar ile kalkıyorken aklı erdem insanların bu günlerde ilk aklına gelende bayramda nasıllardır acaba sorusu?

Daha birkaç evvelsine toplumun önde gelen gazetecileri, aydınları, yazarları yakapaca , elleri kelepçeli, hapislere tıkılırken üzerlerine yazılan senoryaların film setinde teknik yetersizlikten dolayı beyaz perdeye aktarılamamasından filmin sonuna varılamadı ve hepsi şu anda özgürlüğüne kavuştu , toplum bu bayramda onlarıda merak ediyor, ancak hemen birazcıkta olsa bu insanlara ve haklılıkları süresince arkalarındaki insanlara bir bayram hediyesi onları yakapaca, elleri kelepçeli götürenlerin aynı senaryolarla ikinci film denemesinde rol alışları, toplumun kafasında bir soru daha.

Yanıbaşımızda kan gövdeyi götürüyor, psikopat bir terör örgütü toplu katliamlar yapıyor ve bir büyükelçimiz ile çalışma arkadaşları ellerinde günlerdir tutsak, toplum merak ediyor? Acaba bu bayram o insanların yakınlarını bayramı nasıl geçiriyor?

Aslında bunlar bizlerin bu coğrafyada yaşayanların her yıl bir kaç defa değişik versiyonlarını yaşadığımız olaylar, hemen ardından bu sorun ve sorulara cevap beklerken, tek çare kadınlarımıza başvurmak adet oldu, yaşamlarına dair fetva vermek , kürtaj yasakları, giyimlerine dair yorum ve eleştiriler. Son fetvada Bülenç ARINÇ'tan ReisiCumhur seçimlerine sayılı günler kala birçok sorumuza bir çizgi ve şimdide KADINLARIN nasıl gülmesi gerektiğine dair son fetva..

BU SON FETVA'nın ardıdan önümüzdeki seçimler sürecinde aklı selim ve insanım diyebilen her kadın bireyin eğer sokağa çıktıklarında birileri tarafından canları alınmaz, sandık başına gittikleri zaman o perdenin arkasında kürtaj yapıp yapmama kontrolune maruz kalmazlar ise ben eminin ki SON SÖZLERİ EN BÜYÜK KAHKALARI BU SEÇİMLER SONRASI OLACAKTIR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İŞİD denilen cani haydutlar sürüsünü dikkate alıp akla ziyan uygulamalarını anlatmak bile onları reklam etmek olmuyor mu? Bırakın böcekler gibi ilgisizliğin foseptiğinde yok olsunlar..

mustafa semih arıcı 
 31.07.2014 0:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 261
Kayıt tarihi
: 27.03.12
 
 

Dağcılık sporu ile çocuk yaşlarda tanıştı. 1984 yılında ilk yüksek irtifa tırmanışını gerçekleşti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster