Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '17

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
1267
 

Kadınlarda etek mi yoksa pantolon mu daha tahrik edici?

Kadınlarda etek mi yoksa pantolon mu daha tahrik edici?
 

Çok mu gerekli bir yazı? Biz yazılarımızı yazarken gerekli olup olmadığına bakmıyoruz; iyi ya da kötü olup olmadığına da… Hayatın içinde var mı, bitti! Delinin dudak bükmesi, karabaşın dil sallaması, tazı tutmuş, tavşan kaçmış… Amacım hayatın fotoğrafını çekmek. O tür yazanları da sevmiyorum zaten. İşte “Bunu yazmam gerekir, bunu yazarsam insanların faydasına olur vs” Hiç benim tarzım değil.

İyi ama yani şimdi kadınların bir kısmı etek giyiyor bir kısmı pantolon… Hani hangisi daha böyle kadını kadın gibi gösteriyor?

Pantolonu doldurmuyor ya da pantolona sığmıyorsan pantolon giymeyeceksin.

Fakat ne çare ki etek giymesi uygun olmayanlar da var.

Tahrik etmeye gelince; elbise içinde vücut dolgun görünmüyor(zaten dolgunsa o başka); bu nedenle bacakların açık olması(rüzgârda açılan geniş etek, hatta açılmasa bile), “bu bacağa mini giyilir denilen bacaklarda mini etek ve kalçaları güzel kadında pantolon tahrik edicidir.

Erkekler sizi görünce tahrik olmuyorlarsa yanlış giyinmişsiniz ya da zaten tahrik olacak bir vücudunuz yok demektir.

Pantolon giyiyor olmuyor, etek giyiyor olmuyorsa uzun etek giyecek ve biz onun yukardaki(yüz) güzelliğine bakacağız; çünkü pantolon giymenin amacı kalçaların, etek ise bacakların güzelliğini göstermek için.

Bazılarının kalçası güzel, bacakları güzel değil; bazılarının da bacakları güzel kalçaları güzel değil. Kalçası güzel olup bacakları güzel olmayanlar pantolon, bacakları güzel olup kalçası güzel olmayanlar ise etek giyecek.

Hem kalçaları hem de bacakları güzel olanlar istediğini giyebilir. Bunların mini giyme hakları bile vardır.

Burada amaç güzel olmayanı saklayıp güzel olanı ortaya çıkarmak.

Peki, kalça ve bacaklarda güzel olmanın/ya da olmamanın kriterleri ne?

Vücuduna göre büyük ya da sanki hiç yokmuş gibi görünen kalça güzel değil demektir. Keza ince/çarpık ya da kalın(aynı zamanda çok uzun ve çok kısa) bacaklar güzel olmayan bacaklardır.

Bacakta renk de önemli; güneşte yanmış esmer bacakların Ursula Andress olsa erkekleri cezp etmediğini söyledik. Beyaz (süt beyaz değil) dokunulmamış hissi veren ya da doğal esmer bacaklar çekici. Tabii ki canlı durma önemli, sadece şekil bir şey ifade etmiyor. Bacakları böyleyse kim bilir kalçaları nasıldır diyorsanız doğru yerdesiniz.

 “Pantolon ve etek giyebileceğim iki elbise, başka yok zaten; yakışsın yakışmasın ister pantolon isterse etek giyerim”

Amacın güzel görünmek değilse sen bilirsin…

Bazen gerek kalçaları gerekse bacakları veya ikisi birden kadını belli bir tarzda giyinmeye mecbur bırakacak güzellikteyse kadın bu mecburiyeti yerine getirmekten kaçamaz.

Müthiş güzel kalçaları olan bir kadın mini etek giymiyorsa güzelliğine yazık ediyor demektir.

Güzelliğin var yanlış giydin güzelliğine yazık, güzelliğin yok yanlış giydin bu sefer de elbiseye yazık; ikisini de yapamazsın.

Pantolon mu, etek mi diye soru olmaz; ikisi de uygun şekilde giyildiyse kadında aynı güzelliği yaratır. İşin sırrı kimin pantolon, kimin etek giymesi gerektiğinde.

Yazımız ahlaki hassasiyetleri olan kadınlar için geçerli değildir; onlar inançlarının gerektirdiği şekilde giyinecekler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

KEREM BEY, NE ETEK, NE PANTALON, NE MANTO, NE EŞARP ERKEKLER İÇİN FARK ETMİYOR. Baksanıza topuktan bile etkilenen var. Onun için sosyal ahlak, onun için de eğitim gerek.Eğitim yoksa gerisi fasarya.Profesör erkek değil midir diye sorabilirsiniz ama profesör metrobüste adabıyla oturur bence.İstisnalar hariç tabii ki.

yılmaz çetingöz 
 05.05.2017 13:53
Cevap :
Ben serbestçiyim...O da olsun, bu da olsun; her şey olsun...Terbiyesizi kovarsınız, ahlaksızı döversiniz...Yani böyle şeyler kişilerin kendi inisiyatifinde olmadı.Sen caminin kapısında yatarsın, ben umum evden beri gelmem.  08.05.2017 13:31
 

Kisisel kanim hic birinin giyilmemesi yonunde don daha asil durur!!!

Newyorker 
 04.05.2017 23:02
Cevap :
Ya ne diyosun abim ya allasen güldürdün beni!  05.05.2017 13:00
 

dar pantolon daha rahat..sizin hassasiyet dedikleriniz normal değil..aşırııı..her durumda zaten bakıyorsunuz..bakmak için bahaneniz hep var..İstanbul un ortasında yaşayıpta bi kadının neden dar pantolon giydiğini düşünmek için kafada sorun olması lazım..herkes çarşafla dolaşıyorda biz miyiz ayrık otu..

savas barka 
 04.05.2017 9:02
 

Yok ya! Kadınlar sizden mi öğrenecek nasıl giyinmesi gerektiğini;)) Valla sizi tanımasam bu adam sapık falan mi derdim;)) takmış kalçaya, bacaga;)) ama neyse ki tanıyorum;)) çok şeker ve düzgün bir adam olduğunuzu biliyorum..Kadinlarin giyinmedeki amaçlarının erkeği tahrik etmek olduğunu düşünmüyorum en azından ben öyle düşünüyorum;) Amaç tahrik etmek olmamalı, amaç yakışanı giymek olmalı..Çok dar ve vücut hatlarını belli eden kıyafetleri o yüzden sevmiyorum..Hareketimi kısıtlamayan içinde rahat edeceğim kıyafetleri tercih ederim..O yüzden masculen giyim tarzını çok seviyorum, kadını daha erkeksi gösteriyor, kimse size bakınca tahrik olmuyor.. ;)) Olmasın da zaten;)) Lütfen kadınlar olarak buna izin vermeyelim, dekolte vermeden, kalçayi, göğüsü öne çıkarmadan da şık ve çekici olabiliriz;))

Selda Çakmak 
 04.05.2017 8:41
Cevap :
Kız ablam beni iyice benzetmişsin yani, dillerine sağlık!Hakettim de hani! Sana ne elin kı..ından bacağından.Ben sapık değilim de sapıkların talebi üzerine yazdım.Öyle güzel bir yorum yapmışsın ki tek laf edemedim valla!Lakin ablam bu meret halkın düşünürü olmak her yerlerde gezmeyi gerektiriyor.Bakıyorum böyle insanlar da var.Gerçi şeker adam demişsin ama sonuçta peygamber torunu değiliz.Bu kadar dürüst biri olarak görülmekten rahatsız olurum şahsen.Benim iyiliğim mayamın iyi olması değilse ehlak filam hak getire.Samanlıkta büyüdüm, çocuk esirgeme kurumu mamülüyüm ve dahi Köprü altı çocukları filminde oynadım.Boynundan yularını eksik etmezsen zararsızdır!  06.05.2017 10:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4766
Toplam yorum
: 12825
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 668
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster