Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Şubat '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1796
 

Kadınları etkilemenin en hınzırca yolu!

Kadınları etkilemenin en hınzırca yolu!
 

Kadınları Etkilemek


Sevgili okurum, kadın-erkek ilişkileri üzerine birçok etkili ve başarılı yazı yazdım. Tabi, bu yazıların çoğu, kadınların erkekleri hakimiyeti altına alması (ya da elde etmesi ve etkilemesi) üzerine olduğu için biraz da erkeklere hitap eden yazılar yazma kararı aldım. Nitekim bu yazımın başlığını, kadınları etkilemenin en hınzırca yolu olarak belirledim.

Eminim ki kadınları etkilemek konusunda şimdiye kadar birçok yazı okumuşsundur. Bu yazılar, genellikle kadınları etkileme taktikleri aktarıyordu değil mi? Peki, kadınları etkilemenin en hınzırca yoluna dair hiçbir yazı okudun mu? Veya bu konuyu hiç düşündün mü?Düşünmedi isen şimdi düşünme zamanıdır, yok ben zaten bu konuyu etraflıca düşündüm, diyorsan sorarım sana, öyleyse niçin okuyorsun bu yazıyı?

Tamam öyleyse, bir de benden dinle, bir fıkra ile bu hınzırca yolu aktarayım, buyur:

Kadınları Etkilemenin En Hınzırca Yolu Fıkrası

Bir karı koca, boğaz manzaralı bir kafede otururken bir afet-i devran esmer, gelip adama selam verir geçer.

Kadın, bu duruma şaşırır ve bir taş bebek kadar güzel olan bu esmerin kocasına selam vermesini içine sindiremez. Kocasına, bu kadın da kim, diye sorar.

Adam şöyle der: "Artık öğrenme zamanın geldi, diye düşünüyorum. Ben seni bu güzel kadınla aldatıyorum karıcığım, bu benim metresim."

Kadın, kocasına dik dik bakıp: "Bir de utanmadan pişkin pişkin cevap veriyorsun öyle mi? Bu itirafın üzerine senden ayrılıyorum, boşanıyorum." der.

Adam, cevaben: "Demek ki Etiler'deki apartmanı, Kandilli'deki yalıyı, Göcek'teki tekneyi ve Nice'deki villayi
bırakıyorsun..."

Bu söz üzerine, birkaç dakikalık bir sessizlik olur. Erkeğin bu hınzırca tavrı üzerine kadın, sessizliği bozan taraf olur:

"Şu karşıda oturan adam, Fuat değil mi?"

"Evet, Fuat."

"Peki, yanındaki kadın kim?"

"O da Fuat'ın metresi."

"Ayy! Bizimki daha güzelmiş."

Şimdi bu komik hikaye üzerine, kadınları etkilemenin en hınzırca yolu üzerinde biraz düşünebiliriz.

Yazının başında da ifade ettiğim gibi, konu kadınları etkilemek olunca birçok erkeğin bu konuda okuduğu ve edindiği onlarca taktik ve yöntem bulunur; fakat kimse paranın hınzırca etkisi üzerinde durmaz maalesef.

Oysaki birçok kadın, maalesef paranın büyüleyici etkisine kapılıp erkeklere ram olur. Bu teslimiyet, her ne kadar şahsiyet kırıcı olsa da, gerçek bu.

Öyleyse, bu realitenin penceresinden olaya bakınca, erkeklerin kadınları etkileme sanatı konusunda çok da başarılı ve maharetli olmasına gerek yok gibi görünüyor.

Oysaki durum, böyle de değildir. Çünkü fıkradaki kadının, kocasının tavrını sineye çekmek zorunda olması nasıl ki bir gerçekse, kadınların da "paranın etkisi" ile erkeklere teslim olmaları geçici bir etkidir.

Bu geçici etki sona erdikten sonra, kişilik sahibi bir kadın, artık "para etkisi"ni üzerinden atıp gerçek aşka ve sevgiye yönelir.

Ama, "para etkisi" dediğimiz etkinin kadınlar üzerindeki etkisini hiçbir zaman yabana atmamak lazım tabi.

Evet, bu yazıma, kadınları etkilemenin en hınzırca yolu başlığını atıp, çok önemli olduğu halde çokça işlenmeyen bu yolu bir fıkra eşliğinde sunmak istedim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 12938
Kayıt tarihi
: 05.07.12
 
 

Sevgili Okurlar,  1977 yılında Istanbul'da doğdum. St.Joseph Fransız Lisesi'ni bitirdikten so..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster