Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Kadınları mutlu etmenin yolu…

Kadınları mutlu etmenin yolu…
 

Kaynak:İnternet


Pek seviyorum şu Pazar günlerini; kendimce ve olabildiğimce her şeyi bir rafa kaldırıp bir “Pause” tuşuna basıp da tüm sıkıntı ve sorunlardan sıyrılırmış gibi yaparak aşk-meşk gibi pembe ve aslında parçalı bulutlu konulardan dem vurmak için güzel bir sebep!

Aslında mutlu çiftlerin oluşturduğu toplumlar hep bir adım öndedirler de; işin toplumsal ve de ille de etken sebebi siyasal boyutuna, en azından, bu gün girmeyeyim; gerçi, zincirin halkalarıdır her biri; her bir minik tel bile bir anlam ifade etmektedir, bilelim yani…

Konuyu saptırmama izin vermeden (Kendi bilincime sağlık) en vurucu yerden başlayayım:

Kadınlar korunmayı severler, toplum öyle dayattı, muhtemelen, ancak kanatlarının kırılmasını istemezler!

Zaten kırılgan bir yapıdadır; kırılganlığı bedensel yetersizliğinden kaynaklanmaz aslında; iş başa düştü mü beş erkeğin yapacağı işi yapar da gıkı çıkmaz!

Kadının kırılganlığı duygularıdır; öyle kelebek tozu gibi… Dokunduğunda elinde parıltısı kalır, o parıltıdır ki eline bulaşan onun yaşamsal iksiridir!

O’nu anlamak ve sevgiyle kabul etmek ise sihrin kendisidir!

Bir kere, adam gibi dürüst olmak gerek; salt kadın arayışındaysanız belli kulvarlarda yüzünüz beyler!

Yani; dürüstlük en önemli faktör!

Bir kadın, güvenmek ister!..

Konuşmak ister; konuştuğu konulardan keyif aldığınız kadınların yanında olun… Sırf yatağa atmak için kulaklarınızı tıkamayın, yani!

Kadınların beyin fonksiyonları erkeklere göre farklı çalışır; kadınlar detaycıdır erkekler ise hedefe kilitlenir; önce bunu kabul etmek gerekir!

Kadın zihni acayip hareketlidir; siz tam da bir konu üzerinde hararetli bir şekilde konuşurken en olmadık bir soru ya da yanıt ile karşılaşabilirsiniz!

Sizi dinlemediğini düşünür ve acayip bir şekilde moraliniz bozulur; moraliniz hiç bozulmasın!

O sizi dinlerken beyni bir sözünüzden, bir davranışınızdan dolayı çağrışım yapmıştır; en olmadı o arada beyin sinyalleri çamaşır makinesini bitmiş olacağı ve gereksiz yere, minimal düzeyde de olsa, durduk yerde elektrik harcamasına odaklanmıştır.

Siz; dinlenmediğinizi düşünürken O aslında sizi ve ailenizi düşünmektedir!

Kadın beyni acayip bir mekanizma; yaz-yaz bitmez, misal!

Bir tek şey var söyleyebileceğim: Güvenin ve güvendiğinizi  ifade edin!

Dişi cins işte; tek derdi sevildiğini, inanıldığını ve güvenildiğini bilsin… Yalan dolan olmasın sevdiğinden yana, aldatma olmasın!

(Burası da ciddi toplumsal bir yara ya… Erkek aldatsın kadın sineye çeksin! Olay cinsel, “Ana” olan kadınıyla sırf çocuğunun anasıdır artık diyerek cinselliği en alt düzeyde sürdürüp de fantezilerini ve hatta karşı cins ile sohbetlerini “Çocuğunun anası’na” yakıştıramayıp başka platformlarda bulma çabasına giren erkeklerin fazlalığını ve bu erkeklerin eşlerinin “Doğum yaptım, şişmanladım, kocam benden uzaklaştı” gibi hezeyanlar içinde çırpındığının söze getirilmeyen duygu ve travmaların en sık yaşandığı ülkelerden biriyiz)!

Dedim ya; kadın güvenmek ister, güvendiği adamın koynuna başını yaslamak ister, yasladığı başının üzerindeki saçlarının okşanmasını ister…

Cinsel dürtülerin hep yasaklandığı ve özellikle kadınlara “Tüüü kaka” bir etiket ile yapıştırıldığı ortamlarda erkeklerin sevdiği kadına dokunma duygusu ve hata birleşme isteği, yine toplumsal yapı olarak, kadın tarafından cinsel dürtülerin aracı olmak gibi algılanıyor!

Aklı başında hiçbir kadın da bu dürtülere aracı olmak istemiyor!

“Naz” denilen şey işte böyle başlıyor!

******

Bir kadının da normal şartlar altında cinsel dürtüleri var, yani kim yok derse tıp alnı ile karışlar; hal böyle olup da ille de küfürlere konu olunca kadınlar ısrarla erkeklerde de masumiyet arıyorlar!

Erkeklerde masumiyet bir erkeğe göre hiç halvet olmamak gibi algılanıp da “Yuh artık!” denilebilir; eee bakış açısı elbet; bir erkek böyle algılarken bir kadın için masumiyet dürüstlük ve samimiyetten geçer!

******

Bir kadını mutlu etmek istiyorsanız ona güvenin, güvendiğinizi ifade edin ve hatta gösterin! Gereksiz yere kıskançlıklar yapmayın; zira seven ve sevilen bir kadından daha dürüst insanı bulamazsınız!

******

“Sen bilirsin sevgilim” cümlesi ise sevgiye dayanan ilişkilerde pek muteberdir; sevgiye dayanmayan ilişkilerde geri teper!

******

Bu yazıdan mutsuz ayrılan erkekler de olacaktır; muhtemelen kısa yoldan kadınları etkileme ve de mutlu etme durumuna odaklanıp, hatta cinsel anlamda tüyolar vereceğimi tahmin edenlerdir!

Ehh, bu kadar mutsuz göndermek olmaz: Bir tüyo da onlara verelim!

Kadınlar sevgi ve güven duydukları erkeklere karşı pek cömerttirler; zor ile zorba ile ya da “İş” gereği ya da zoraki evlilik gereği cinsel birliktelikler asla referans olamazlar!

Bunları yaşamayan erkekler de zaten aslını bilemeyip her kadını potansiyel vajina zannederler ki; o nedenle kendi karılarını, kızlarını kapatmak isterler!

******

Yok şekerim, hangi konuya değinsem altından bir şeyler çıkıyor; bir kadını mutlu etmek çok zor değil de…

Bir toplumda “Erkek” ve “Kadın” figürleri eşdeğer olmadıkça bu sorunların üstesinden gelmek, harbiden, pek zor!

Bir kadını mutlu etmek hakikaten zor; acayip işliyor beyni, bir oraya bir buraya gidiyor; hepsini bir potada topluyor, sonrasında ayrıştırıyor. Erkek beyninin tek hedefe kilitlenme güdüsüne resmen ters!

Ama bir o kadar da kolay!

Tek bir anahtarı var: Gerçek sevgi!

O, her bir ayrıntıyı tek tek kayıt eden kadın beyni “Gerçek sevgi”yi de iyi tanıyor; hatalarının nedeni ise “Kondurmak istemiyor!”

Çünkü sevdiğini ile de koruyor!

Bir başka bakış açısıyla: Kendini koruyor! “Nasıl böyle birini sevdin? Sorusuna karşı bir duruş sergilerken kendi kişiliğini de korumak durumunda kalıyor…

******

Bir kadını etkilemek çok da zor değildir aslında; çapkın erkekler bu işi pek iyi bilirler de, bir kadını mutlu etmek ise biraz zahmetlidir: Çokça dürüstlük, sevgi ve güven gerektirir!

 

http://twitter.com/Gulgunkaraoglu

gulgun_2006@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Epeyce önemli tiyöler var. Teşekkürler Karaoğlu.

Erdal Ceyhan 
 11.11.2012 8:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1337
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster