Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '20

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
53
 

Kadınların Duygu Kesecikleri 1

Yeryüzünde kadınlara benim kadar kafa yoran kaç erkek var bilmiyorum ama; onlarda duygu kesecikleri olduğuna eminim.

Mesela anne, şefkat, merhamet besler duygu keseciğinde. Lazım oldukça ihtiyacı olana gösterip gereken şefkatle merhameti… Kalanı, fazlasını bir daha lazım olana dek yerinde saklar.

Aşık kadın, sevdasını, kıskançlığını, seni kimseyle paylaşamamasını, öfkeyle karışık tutkusunu, ihtirasını muhafaza eder duygu keseceğinde. Çarpılmış olmasından mütevellit, ne vakit hangi hissiyatını ortaya çkaracağı, hangi haline gün yüzü göstereceği hiç belli olmaz. Tetik olmalısın huzurunda. Ve her daim her nevi iç patlamaya hazır ve nazır.

Gün olur, aşkla sarmalar adamını. Gün olur kıskançlık nöbetlerine tutulup duvarlar savurur sevdiğini. Gün olur, anlayış abidesi kesilir. Sen bile şaşırırsın bir anda ne olduğuna. Gün olur, ne desen duymaz kulağı, görmez gözü. Artık talihine ne çıkarsa! Bir nevi tombaladır bu. Bahtı olan, umduğu muameleye uğrar. Bahtsız bedeviysen, ağlama krizlerine, dinmez tartışmalara, sonlanmaz kavgalara hazırlan. Nasılsa sakinleşince alacak gönlünü. Gülü seven dikenine katlanır birader! Katlanamıyorum yaptıklarına, mı dedin? Sevmeseydin o zaman. Emeksiz sevgi nerde görülmüş? Zahmetsiz bir aşk gelmiş midir yeryüzüne. Sanmam. Bana inanmayan, Ferhat’a, Mecnun’a Kerem’e sorsun. Oncacık çileye bile göğüs geremeyen, sakın “Ben aşığım,” demesin.

Kalbi kırık hatun, sitem, serzeniş, şikayet doldurur keseciğine. Yannda da öç alma, burun sürtme ve dahi hizaya getirme, adam etme varyasyonları! Bir kuru özürle kurtulamazsın artık. Bildiğin, duyduğun ne varsa dök masaya. İçlerinden birini seçip, gönlü hala sendeyse, bağışlar seni yenge. Yok ipini çektiyse, Allah sana rahmet eylesin! Helvan çoktan kavrulmuştur. Bir daha aynı densizliği yapma!

Sevecen abla, affetmek için bahaneler ararken seni, bir dolu makul mazeret biriktirir senin adına kendi içinde. Kolay kolay kızmaz, öfkelenmez. Ama onu bile çileden çıkarmayı başarmışsan… Öküzün teki, ayının önde gidenisin. Benzerin bulunmaz cihanda!

İşveli gacı kur bekler, hoş sürprizler. Keseciğinde ne gizlediğini bilsen de, yeniden heyecanlanırsın her seferinde. Öyle yerinde, kıvamında eder ki nazını, tutulmadan edemezsin rüzgarına.

Şıpsevdi kadının, ayran gönüllü bacının pek öyle şaşırtıcı bir şeyi bulunmaz keseciğinde. Kime ne dediğini, ne yaptığını, neden tutulup neden vazgeçtiğini çabucak unuttuğundan… Pek bir şey biriktirmeye kalmaz vakti. Ne sevgisine inan ne vazgeşişine. He! De geç istersen. Gerisini bilmem!

Devam ederim anlatmaya ama… İsterim ki, lastik gibi uzatıp tadını kaçırmayayım muhabbetimizin. Arkası bir başka yazıya artık. “Belki yarın, belki yarından da yakın!”

jale kasap, Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1340
Toplam yorum
: 3600
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1666
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster