Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '11

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
3985
 

Kadınların kızgınlık anında sık kullandıkları kelimeler ne anlama gelir?

Kadınların kızgınlık anında sık kullandıkları kelimeler ne anlama gelir?
 

Bundan önceki blogda, kadınları tanımanın zorluğundan bahsettik.

Doğrudur.

Kadınların genelde kızdıkları zaman kullandığı bazı kelimeler vardır.

Erkeklerin bunların ne anlama geldiğini bilmesinde fayda vardır.

Bir kadın “iyi” deyip cümleyi bitiriyorsa, olayı tam ikna edememişsiniz, ilerde bahse konu olan olay kdv si ile birlikte tekrar size dönecek demektir.

Kadın "iyi" diyince erkek olarak susun biliyorsunuz sükut altın demektir.

Bir yere gitmeniz lazım, kadın size “beş dakika da hazırlanırım” derse, siz ona 55 dakika daha koyun yani 60 dakika da yani bir saatte gelirse, öpün başınıza koyun. Bir şey demeyin, derseniz, size ters bir söz söyleyecektir.

Ama siz bir erkek olarak eşinizle buluşacaksınız, 5 dakika sonra oradayım deseniz ve de trafiğe takılsanız oraya 6 dakikada gelseniz, bu bir dakikanın hesabını çok kötü verebilirsiniz. Trafiğin sıkışıklığını ona anlatamazsınız.

Eşiniz sizden gecenin bir vakti ton balığı istedi diyelim siz markete gittiniz oldu ki ton balığı kalmamış, yakında da başka market yok diyelim, eve eliniz boş geldiniz. Trım, Trım, hesap vermeye hazır olun. Eşiniz size ton balığı için değilde başka bir şey için dışarı çıkıp, sonra da dolaşıp geldiğinizi söyleyebilir. Böyle bir şey olursa, şaşırmayın. Normal şeylerdir bunlar deyin sorunu büyütmeyin.

Erkek olarak eşinize “Ne oldu?” dediniz. O da size “hiç” dedi. Bu kelime, çok anlam ifade eder. Saldırıya hazırlıklı oldun.

Eşi kocasına “Devam et hayatım sen bu hayatına" diyorsa, siz öyle diyor diye o hayata devam etmeyin ters giden bir şeyler vardır eşinizin aklında, yani olumsuz düşünceler vardır yakında kabak başınızda patlayabilir.

Kadın sesli olarak “off ya off” diyorsa” bu seni nerden buldum, nerden sana bulaştım demek istemektedir. Pişmanlık vardır bu “of”larda.

Kadın eşine “tamam”diyorsa, o gün tartışmak istememektedir. Ama yine de söylediklerinizden pek ikna olmamıştır. İlerde aynı konuyu tekrar açacaktır. Konu kapanmamıştır, hazırlıklı olun.

Bir kadın eşine “Teşekkür ederim hayatım” diyorsa ciddi bir sorun vardır, karınız size inanmamıştır ama inanıyor gibi görünmektedir. Burada durum oldukça ciddidir. Onun teşekkürüne inanarak, espiri yapmaya kalkmayın sizi bozabilir konuşmayın sessiz kalın o başlasın konuşmaya siz ondan sonra devam edersiniz.

Bunlar kadınların sık kullandığı kelimeler benim yorumlarımdır.

Tabiki her zaman olduğu gibi istisnalar kaideyi bozmaz.

Bu kelimeleri kullanmayan kadınlarda vardır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tespitler tam yerinde. Bir kadın''herkes nasıl mutlu oluyor ise öyle yaşasın, bu senin için de benim için de geçerli'' diyorsa; yandı gülüm keten helva. Ya sayın arkadaşım!!! Zordur kadınları çözmek, düğüm düğümdür duyguları. Büyük İskender bile gelse!!! Çözemez nafile!! Selam ve saygılar.

Ay Şen 
 06.08.2011 2:29
Cevap :
Evet, zordur kadını çözmek, çözüldüğü zaman, erkekler daha mutlu olur bence  06.08.2011 10:58
 

En fazla çantalarında cüzdan ve anahtar arama sürelerine hayret ediyorum, nedense bir türlü bulunmaz. Taksi durmadan parayı hazırlamazlar ve tirafiği tıkarlar. Bende sizi okuyunca iki yorum yazdım ancak okuyacaklar yine korkarım ılkraf (farklı) anlayacaklardır...

Kadri KANPAK 
 02.08.2011 10:03
Cevap :
Trafiği tıkamalarına bende şahit oluyorum, farklı şekilde araba kullandıklarından oluyor, teşekkürler yorum için  02.08.2011 15:10
 

sıze suan hastane ortamından yazıyorum onca yogunlugun arasından gozume ılıstı bu yazı kadınları oldukca ıyı tanımıssınız pekı yazdıklarınızı sız uyguluyormusunuz ?ama ıtıraf edeyım okuyunca 'yaaa evettt 'dedııgm seyler oldu :))

meryem çelik 
 02.08.2011 7:14
Cevap :
Bunlar benim gördüklerim, sizinde gördükleriniz varsa, onları da yazalım, hastanede de bu haller oluyordur herhalde  02.08.2011 15:12
 

bizde isler farkli, laz kizi yaramazligimin derecesine gore sopayi vuruyor ben peki diyorum! Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 02.08.2011 1:26
Cevap :
Sopa vuranlar da varmış demek ki, ben daha kadınların şiddete maruz kaldığını sanıyordum, yorum için teşekkürler  02.08.2011 15:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 708
Toplam yorum
: 1698
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2669
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster