Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
205
 

Kadınların yazdığı bloglar neden daha fazla okunup yorumlanıyor?

Kadınların yazdığı bloglar neden daha fazla okunup yorumlanıyor?
 

Siz de fark ettiniz mi, kadın yazarlar daha çok yorum alan bloglar yazıyorlar. Daha fazla okunuyor, daha fazla paylaşılıyorlar. Bu pozitif ayrımcılığın nedeni yine biz erkekleriz anlaşılan.

Son zamanlarda yorum almayan bir kadın blog sayfasına henüz şahit olmadım. Hele ki profil resmi güzel olup da az okunma sayısına sahip ya da yorum almayan bir blog yazarına hiç denk gelmedim.

Profil resminiz güzelse, yazılarınız sonuna kadar itina ile okunuyor ve büyük bir özenle yorumlar yazılıveriyor size. Ülkemiz erkekleri acaba gerçekten bu kadar aç mı bir bayanla iletişim kurmaya? Kimsenin mi bir kız arkadaşı yok? Herkes mi internetten yazdığı yorumlarla çok etkileyici olabileceğini düşünüyor?

Bu örneği üniversite kampüslerinin önünde veya liselerin çıkışında arabalarına modifiye ses sistemi taktırmış arkadaşlarda da rahatlıkla görebiliyoruz. O arkadaşlar da bilmem kaç wattlık ses sistemlerinin ve bir arabaya 4 erkek doluşup bulutlu havada bile güneş gözlüğü takmanın çok karizmatik gözüktüğüne inanmaktadırlar ve kızların dikkatini çekebilmek için binlerce Joule değerinde enerjiyi ziyan etmektedirler. Oysa 3 mol bile etmeyen bu nafile çabalar sadece bu bireylerin kendilerini rezil etmelerinden başka bir anlama gelmemektedir.

Bu durum cidden bir kangren halini almaya başladı bence. Çoğunuz tepki gösterebilir bu yazdıklarıma ama bunlar acı gerçekler. Aslında belki yazmaya bile değmezdi. Facebook'ta bile "hapşu" yazan bir kadına binlerce çok yaşa mesajı yağarken, bir erkek çok önemli bir konu hakkında bir şeyler yazsa bile bu yazılanların kimsenin umrunda olmadığı bilinen bir gerçektir.

Hal böyleyken insan sormadan edemiyor. Bir blogun okunması ve yorum alması için gerçekten kadın olmak mı gerekir yoksa kadın resmi kullanmak mı? Yoksa her ikisini de yapmadan ciddi bloglarınızın okunup yorumlanmasının bir yolu var mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben bir kadın olarak kadın yazarları beğeniyorum ve okuyorum hatta yorum yazıyorum. Kadın olduğu için pozitif ayrımcılığa uğramayı da hak sayıyorum. Kadınların yazdıkları daha okunabilir belki ondan fazlaca okunup yorum alıyorlar hiç bu açıdan bakmamışsanız açınızı değiştirin.

Birisi Guler 
 02.05.2012 19:43
Cevap :
Yorumunuzun kalitesi ve üslubuyla beni haklı çıkardığınız için teşekkürler  03.05.2012 16:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 418
Toplam yorum
: 208
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2456
Kayıt tarihi
: 05.06.10
 
 

Jack Amca, düşünsel dünyasındaki gelişmeleri dışa vurmak niyetiyle başladığı yazı yazma sevdasına..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster