Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
674
 

Kafadan engellilerin 364 günü...

Kafadan engellilerin 364 günü...
 

Kafadan engelliler ne olacak? sorusuna yanıt ararken Faruk Eskioğlu’nun yazısı ile buluşturdu felek, pardon google babamız! Nüfusunun % 13’ü engelli olan güzide memleketimiz hakkında yeterince bilgi sahibi oldum Eskioğlu sayesinde.

İlginç bir örnek paylaşayım izninizle yazarın yazısından,”Unutmadan yazayım 12 Eylül 1980 cuntasının iktidarı ele geçirdiğindeki ilk icraatı neydi biliyor musunuz? Engellilerin vergi muafiyetini azaltmak...” dahasını lütfen linke tıklayarak okuyun lütfen.

***

İnsan öğreniyor, öğrenmenin yaşı yok sayın okur.

***

MB sayfaları tanık, yazdıklarımızın mürekkebi kurusa da silinmedi daha. 12 Eylül’ün sermayenin önündeki engelleri kaldırmak, liberal politikaları uygulamak için yapıldığını yazmaktan yalama oldu klavye.

Engelli yurttaşlarımız çözdü darbenin/hayatın şifresini,  Eskioğlu’nun dediği gibi “kafadan engelli” yurdum insanı çözemedi daha! Gördüğünüz üzere 140 “kafadan engelsiz” okumuş yazıyı (5Aralık19.12 ‘de malum yazının okunma sayısı) iyi değil mi?

Halımız budur! MB’de en çok okunan  yazımıza buyurun isterseniz.

***

Yazının burasında Milliyet gazetesi gibi etkili,  blog yazarıyım, okunma sayısı neyime diyorum “kafadan engelli” çoğunluğa ironi olsun diye; siz aldırmayın/alınmayın e mi.

***

Başbakan’a geçmiş olsun bu arada. Kendi elleri ile çıkardıkları tamgün yasasını mürekkebi kurumadan delerek tarihe geçtiler,vatandaşa haram (Marabaya haram)  Başbakana (Ağaya helal)  helal yani durumu!

***

Şu şike davası ne ola ki.

Ben oldum olası bir topun peşinde 22 adamın koşmasına muhalifim! Burcu Esmersoy’u kıskandırmasınlar!

Şaka olsun diye söylüyorum vallahi! (Sulandırmayayım yazıyı, “kafadan engellilere” ironi yapacağım diye gaf yapmayayım, en iyisi Burcu meselesini atlayıp bir sonraki paragrafa sağlam bir giriş yapmak…)

***

Atatürk’ün dediği gibi, “Ben sporcunun zeki ve çevik ve ahlaklısını severim” birader. İktidarda aynı fikirde ki bastı operasyonu, fakat işler Ergenekon, Balyoz, vb. ve Odatv davalarına benzemedi bu kez. Şike operasyonunda tutuklu olan zevatı kurtarmak için TBMM’den hızla geçirilen yasa Çankaya’nın yüksek rakımlarına takıldı, vetoyu yedi.

Ortalık karıştı!

Top peşinde koşmak yada topa vurmak dünyada bu kadar sorun varken sağlıklı insanın işi değil. Aha işin b.ku çıktı, şikesi falan filan derken bizim fanatiklerin façası çizildi.

Ne haber fanatik komşu, sen misin eve ekmek parası bırakmayıp maça  kaçan zübük, aldın mı boyunun ölçüsünü!

***

Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Abdullah, M.Baransu, Rıdavan Dilmen,Kabzımal Toroğlu…

***

Şu şike/veto filan meselesini en ince ayrıntısına kadar irdeleyip,  MB okurunu aydınlatmak boynumuzun borcu.

Şimdi, “Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bülent Arınç, M.Baransu, Rıdavan Dilmen,Kabzımal Toroğlu…” dar alanda paslaşmalara bakıp düş kırıklığına kapılmamalısın sayın fanatik yurdum insanı. Aha sana müjde gibi haber, üç vakte kadar şike davası çözülecek, tutuklu kalmayacak.

Bir kere bu ülkede, “yapanın yaptığı yanına kâr kalır!” yaz bi yere…

Unutma!

Siyasi partilerin oy depoları fanatikler her takımı tutar!

Fener, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Eskişehir, Siirt Köy hizmetleri, Giresun spor, Ordu spor,Gençler birliği,Asi spor, Milliyet Blog spor, Ankara spor, Adana spor,İzmir,Karşıyaka vb…

Yani ne kadar takım varsa o kadar taraftar ve aynı zamanda seçmen var, değil mi?

MB’de blog kategorisinde “yetti artık dön gel gayri” yazılınca fark ettiğim filozof, düşünür vb’ler gibi yani.

Adamın sörvayvır Nihat olup,  koyunların gözüne türkü yakası geliyor, tutmayın leyn beni! Felsefe yaptırmayın bu yaştan sonra adama!

***

Konu dağılmasın, polemik filan olmasın diye şıppadanak başka paragrafa atlayıverdim, felsefe yapmanın gereği yok, çaktın değil mi sayın sarı saçlı, pardon sevgili saygıdeğer kafadan engelsiz okurum!

***

HSYK’da arkadaş kumpanyası, pardon sınıf arkadaşları(!) seçilip ortaya çıkınca“Kurban olduğum Allah verdikçe veriyor!” diyen  “vicdan” sahibi Arınç’tan, 30 milyon öğretmenin ve eğitim emekçisinin temsilcisi Eğitim Enternasyonali Yönetim Kurulu’nun 1 Aralık 2011’de Brüksel’de toplanarak; Eğitim Sen ve KESK üyesi 25 sendikacıya verilen cezayı kınamalarını es geçmemelerini anımsatmakta yarar görüyorum.

***

Mahcubum sayın okur. Nasıl desem, konuya/paragrafa nasıl gireceğimi kestiremedim bir an, tövbe. Atalarımın yaptığı katliamlar parmaklarımın mahcup bir biçimde klavyenin tuşlarına ürkerek dokunmasına neden oluyor. Tıpkı sararmış Hülya Avşar resimleriyle ortak olduğum günahlarım için gençlik hatası diyerek nasıl üzülüyorsam, işgalcilere yaptığımız muameleden ötürü çok çok mahcubum…Uzattırmayın bu faslı Arınç/Tayyip gibi ağlatacaksınız adamı!...

***

Bu hengamede Siirt’te süren utanç davası arada kaynadı.

Çok hukuklu sisteme geçinceye kadar tecavüzcüler sabretsin artık!

Kafadan engelliler diyecektim, adam/zanlı/sanık aylarca camide saklanıp kızlara din dersi vermiş!

***

Yazmıyorum, felsefem zayıf! Yazının sonunu bir önceki paragraftan çalıyorum; uzatmayın ağlatacaksınız adamı! Adamı da, işbu yazının yazılmasına neden olan “kafadan engelliler” ne olacak? Bizi ne bekliyor, şike, Ergenekon, Balyoz Odatv, Silivri, Çankaya, TBMM, Şuga, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Rıdvan, Abdullah Gül,Erman Toroğlu,Şamil…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

engelli dedikte; İşverenler elli veya daha fazla işçi çalıştırdıkları işyerlerinde her yılın Ocak ayı başından itibaren yürürlüğe girecek şekilde Bakanlar Kurulunca belirlenecek oranlarda özürlü ve eski hükümlü ile 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ek 1 inci maddesinin (B) fıkrası uyarınca istihdamı zorunlu olan terör mağduru işçiyi meslek, beden ve ruhi durumlarına uygun işlerde çalıştırmakla yükümlüdürler.Ancak bunu çoğu işletme gerçekleştirmemekte,devletin iki yüzlü olmadan yapacağı denetleme ve yaptırım gücü burda da sınıfta kaldı...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 05.12.2011 22:42
Cevap :
kKaadan engellilerin 364 günü olunca365. günün sözü mü olur!  05.12.2011 22:54
 

hadi hayırlısı, bakalım daha neler göreceğiz...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 05.12.2011 22:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 821
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster