Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ekim '19

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
175
 

Kahkaha Atalım

Kahkaha atmaya, gülmeye çok ihtiyacımız var. Kimileri acı yaşadı eşini evladını, yakınını kaybetti. Kimileri haksızlığa uğradı, türlü sıkıntılar içinde olanlar var. İstedim ki bir an olsun kahkaha atmasak bile gülümseyelim. Aşağıdaki fıkraları sizler için derledim. Yaşamınızdan gülme eksik olmasın.

NAHİDE ÇELEBİ

TANSİYON
Bir beyefendi trende yolculuk yapar karşısına şık giyimli bir hanımefendi oturur adam çantasından kumanyasını çıkartır, yemek yiyecektir paketi aşar zeytinyağlı dolma köfte su böreği vs. “ “bacı buyur ye” diye hanıma ikramda bulunur bayan “teşekkür ederim beyefendi benim tansiyonum var yiyemem “ diye reddeder. Beyefendi “aha şimdi bunu yiyelim, biraz sonra da senin tansiyonun yeriz” der.

GENDİN BUL
Kadın doktora gide Doktor: “Hanım nereniz ağıyor  “ diye sorar kadın sinirlenir “viş tor pah başan bunca sene boşuna mı okudun doktor oldun sen ne biçim doktorsan ben niye söğlim ki gendin bul” der.

HURDA NENE
Çeşitli hastalıklar ve kazalar geçirmiş, bir gözünü kaybetmiş romatizmadan beli bükülmüş olduğundan mahalleli kendisine hurda nene ismini takmışlar. Hurda nene hasta haneye yatar. Doktor nabzını ve ateşini ölçer ve  “nene maşallah ateşin iyi 37 derece deyince  “tohtor beg  oğlum bir türlü ıssına miram ele üşüremki parası heç möhim decil  dereceyi ottuzyediden kırha  hatta elliye çıkart “ diyerek doktorları güldürdü.

TEMEL USULÜ İNTİHAR
Dursun ormanda giderken, Temeli belinden bir ağaca bağlı olarak görür ve :”Ne yapıyorsun Temel?” diye sorar” Temel: “İntihar ediyorum” der. Dursun: “Benim bildiğim öğle intihar edilmez, o ip beline değil boynuna bağlayacaksın.” Deyince Temel cevap verir: “Onu da denedim az daha boğuluyordum.”
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Beni de güldürdünüz. Yüreğinize sağlık. Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 11.10.2019 1:47
Cevap :
Sayın Hocam Sizi güldürmek ne güzel.Yaşamınız hep gülmeler içinde geçsin.Selam sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  11.10.2019 10:28
 

Hay çok yaşa emi, gerçekten ve candan gülümsedim, teşekkürler, sağol-varol her daim, selamlar Nahide hanım arkadaşım...

Yurdagül Alkan 
 10.10.2019 10:54
Cevap :
Sevgili Yurdagül hanım, sizi güldürmek ne güzel.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim canım.Selam sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ  10.10.2019 14:53
 

Hep gülmek,güldürmek dileğimle.

Şennur Köseli 
 09.10.2019 16:18
Cevap :
Tüm yaşamınız kahkahalarla dolsun.Değerli yorumuna çok teşekkür ederim canım.Selam ve sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ  10.10.2019 6:29
 

Temel fıkrasına çok güldüm...

Kerim Korkut 
 07.10.2019 21:13
Cevap :
Sizi güldürmek çok güzel.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  08.10.2019 8:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1926
Toplam yorum
: 11738
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1035
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster