Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mart '13

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
230
 

Kahraman polise ödül!

Kahraman polise ödül!
 

Liseli genci boğulmaktan kurtaran polis memuru Sabahattin Elçiçek, mensubu bulunduğu Emniyet teşkilatı tarafından ödüllendirildi

Beykoz’da iddia üzerine denize atlamasının ardından şoka girerek, kıyıya geri dönemeyen Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Meslek Lisesi öğrencisi U.Ö'yü kurtarmak için kendisini Boğaz’ın serin sularına bırakan kahraman polis memuru Sebahattin Elçiçek, mensubu bulunduğu Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci’nin makamında gerçekleşen ödül töreni, Emniyet müdür yardımcıları ve amirlerinin de hazır bulundukları bir toplantıya denk getirildi.

Yaşananları yerel basının huzurunda tekrar anlattı

Basının huzurunda, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci’ye olay günü yaşadıklarını tekrar anlatan Paşabahçe Karakolu arşiv görevlisi, dört yıllık polis memuru Sebahattin Elçiçek, olay günü liseli genç U:Ö'nün “ kıyıya 20-25 metre açıklıkta olduğunu” ifade etti. Elçiçek, İlçe Emniyet Müdürü’nün sorusu üzerine ise, yüzmeyi “ Adana’da kanalda öğrendiğini” söyledi.

Plaket ve altın hediyesi

İlçe Emniyet Müdürü,“ Gösterdiği üstün başarıdan dolayı” polis memuru Sabahattin Elçiçek’e önce plaketini verdi, ardından ise Polis Derneği’nin katkılarıyla, Cumhuriyet Altını hediye etti.

Plaket üzerinde şunlar yazılıydı: “ Göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Erkan Demirci/ Beykoz İlçe Emniyet Müdürü”

Kahraman polis memuru, İlçe Emniyet Müdürü ve bağlı çalıştığı baş komiser ile birlikte yerel basının objektiflerine poz verdi; bir hatıra karesi de Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Emniyet Müdür Yardımcıları ve amirleriyle birlikte alındı.

Emniyet Müdürü’ne gencin sağlık durumu hakkında da bilgi verdi

Polis memuru Sebahattin Elçiçek’in, ödül töreninin ardından liseli gencin sağlık durumu hakkında bilgi almak isteyen İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci’ye bilgi verdiği de görüldü.

Olay günü neler yaşandı?

Dört arkadaş, 21 Şubat 2013 tarihinde okul dönüşü, Beykoz Belediyesi önündeki tekne çekek yerinde sohbet ederlerken yüzme iddiasına girerler. Bunun üzerine 10.sınıf öğrencisi N.Ç  denize atlar ve dubaya kadar yüzerek, geri gelir. Ardından ise U.Ö suya atlar ancak geri gelemez. Mesafenin uzaklığı, arkadaşlarının duruma müdahale etmesini engeller; ancak gençler, derhal ambulansa ve polise haber verirler.

Sahil önündeki kalabalığı fark eden polis memuru Sebahattin Elçiçek, durumu anlar anlamaz olaya müdahale eder. Kurtarma sırasında ambulans ekibi ise kıyıda hazır beklemektedir.

Denize atlayarak ulaşmaya çalıştığı liseli gence ilk dalışında ulaşamayan Elçiçek, bir sonraki denemesinde ise başarılı olur ve genci bunduğu yerden su yüzüne çıkarır; hatta liseli genci, yanına ulaşan bir tekne üzerine çıkararak, ilk müdahaleyi yapar. Tekne çekek yerine ulaştırılan gence ambulans görevlileri tarafından müdahale edilir. Bu sırada gencin ağzından köpükler gelmektedir.  Genç, bu müdahalelerin ardından ise derhal hastaneye kaldırılır.

Lise öğrencisinin sağlık durumu

Beykoz Güncel Haber’in yetkililerden aldığı bilgiye göre, denizden kurtarılan liseli genç U.Ö halen yoğun bakımda tutuluyor. Beynine bir müddet oksijen gitmemiş olmasından dolayı bilinci kapalı durumda olan lise öğrencisi, şu anda Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde hayata tutunma mücadelesini sürdürüyor.

Liseli gencimize tekrar acil şifalar dilerken, kahraman polisimizi de bir kere daha tebrik ediyoruz.

Haber: Arzu Başlantı

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 229
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1256
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster