Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
411
 

Kahrolsun televizyon!

Tuncay: ... aslında insanın bu seviyesizlikten kendini korumaya çalışması başlı başına çok önemli bir eylem, hafife alınmayacak kadar önemli bir eylem, dört yanımız ahlaksızlıkla, bayağılıkla sarılmış durumda.

Okan: İyi de şekilcan senin yaptığına da pire için yorgan yakmak derler. Kapat düğmesini dursun bi kenarda be oğlum. Ya da ikinci el eşya satın alan bir yere sat. Biraz mantıklı ol.

Tuncay: Yok abi yok. Kararlıyım atacağım ben bu televizyonu. Hem de böyle fişiyle, kumandasıyla sehpasıyla birlikte fırlatacağım bahçeye. Yetti artık bu aptal kutusu be. Bu .ok fıçısı ne hakla benim hayatıma bu kadar girebiliyor anasını satayım...

Okan: Oğlum tamam katılıyorum sana bu yozlaşmadan korunmak lazım doğru söylüyorsun ama televizyon önemli bir hadise. Haberleri izlersin, arada belgeseller var, sonra olimpiyatlar var, maçlar var. Sen bu ucuz global sömürülerden, küresel aptallaştırma politikalarından etkilenmek zorunda değilsin ki.

Tuncay: Al işte kendin de söyledin, sadece düğmesine basıp kapatmak eylem sayılmaz hacı, dediğim gibi en iyisi camdan aşağı atmak bunu.

Okan: Şekilcan ne eylemi allasen? Hem birinin malına, canına zarar verebilir bu. Sonra kırk gün hapisti, tazminattı uğraşır durursun.

Tuncay: Yok oğlum çöp tenekesinin üzerine atacağım hatta şu andan itibaren eylemim başlıyor abi, engel olma tarih seni affetmez.

Okan: E dur bari Tuncay, madem atacaksın bu televizyonu ben de aşağı ineyim de erketelim yapayım hiç olmazsa. Çoluk çocuğun kafasına falan gelir maazallah.

Tuncay: Sen gerçek bir dostsun Okan. Teşekkür ederim. Ben de o zaman kadar bildirimi kaleme alabilirim.

Okan: Ey Allah’ım sen bana sabır ver.

(Birazdan)

Tuncay: ... Bu eylem kültür emperyalizme ve onun ülkemizde uşaklarına karşı yapılan bir protesto eylemidir. İnanıyoruz ki bu bireysel tepki eylemi günün birinde çığ gibi büyüyecek ve yurt sathını saracaktır. Sevgili komşularımız... Ben Tuncay Aksu ve arkadaşım Okan Ünver (Okan: Oğlum beni karıştırmasına) bu gördüğünüz televizyonu tüm teferruatlarıyla beraber aşağı atarak bu düzeni protesto ediyoruz, yaşasın televizyonsuz hayat, yaşasın aydınlanmış toplum...

Okan: Ulan atacaksın at, kafama güneş geçti burada...

Tuncay: Ve attım...

Okan: İyi .ok yedin...

İsmet amca: Yavrum güpegündüz ne işler karıştırıyorsunuz gene, iyice ayrılıkçı oldunuz başımıza, çoluk çocuk korktu bak.

Okan: Tamam İsmet amca eylem bitti zaten. Tuncay gel gari len! Toplayalım ortalığı, milletin ayağına cam batacak.

(Akşam)

Okan: Offf.. ulan hayvan belgesellerini özledim ben ya. Onları da izleyemeyeceğiz şimdi. TRT 4’yok, Türk filmi kanalı yok. Eee Tuncay televizyona alternatifin nedir abi, ev gezmesi mi?

Tuncay: Yok be oğlum olur mu hiç. Şimdi bu çorapları görüyor musun?

Okan: Görüyorum anasını satayım. Ne özelliği var?

Tuncay: Bunların içini pamukla doldurup yağlı boyayla bir güzel boyadıktan sonra çok güzel kuklalarımız olacak, akşamları böyle eğlenceli hobilerle vakit geçireceğiz. Yeni, sevimli, sıcak kahramanlar yaratacağız kendimize.

Okan: Muppet Show başladı diyorsun. Neyse sanki eğlenceli olacakmış gibi bir his var içimde. Yalnız bu çorapları bi yıkasaydın be oğlum, böyle keçi gibi kokan bir kukla hiç sevimli gelmiyor bana.

Bıy, bıy bıy...

Okan Ünver

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında bu isimde bir tiyatro oyunu da var. Ben evde oynanan oyundan söz ettim:) Nasıl oynandığını, Ekşi Sözlük'ten nevtek'in anlatımına bıraktım. Yazmaya üşendiğimden değil, o daha güzel anlatmış diye:) ...farklı renklerde ve bu renklerin onlara kazandırdığı farklı puanlara sahip ince, uzun, şiş kalınlığındaki çöplerin düz bir zemine gelişigüzel serpiştirilmesi ile başlayan oyun, oyuncuların bir diğer çöpü yerinden oynatmadan, kıpırdatmadan topladığı çöplerden aldığı puanlar ile üstünlük kurma oyunudur. diğer çöplerden herhangi bir tanesinin yerinden oynaması sonucu toplama sırası diğer oyuncuya geçer. bir anlamda sabır ve dikkat oyunudur. sabrınızın sınırlarını genişletir, dikkatinizi eğitebilirsiniz...Tuncay'ı sarar mı bilmem, ama senin seveceğinden emimin. Yere dökülüp, yerde adeta yatarak oynamak inanılmaz güzeldir:)

Tülin Aksoy 
 01.07.2008 13:32
Cevap :
valla zahmet verdik size Tülin hanım. Tuncay'ın selamı var. gerekli altyapı çalışmalarını hazırlayıp tez zamanda başlıyoruz hadiseye.  02.07.2008 13:12
 

İsim, şehir, bitki oyunu, ya da Kızma Birader oynayabilirdiniz:) Aslında en iyisi Mikado'nun Çöpleri'dir. Hoş, şimdiki nesil pek bilmez bunları. Bende siyah-beyaz minik bir TV var. İşinize yararsa, verebilirim:)

Tülin Aksoy 
 01.07.2008 9:32
Cevap :
Mikado'nun çöpleri nasıl bi oyun Tülin hanım. böyle güzel bi ismi olduğuna göre eminim sürükleyici bi oyundur. Soylu öneriniz için teşekkür ederiz. (Abim aradı sabah, balkonundaki ufak televizyonu yolmuş getiriyor) sevgiyle kalın. (güneşe, sıcağa dikkat edin)  01.07.2008 11:23
 

şöyle eski türk filmi tadında bir show yapın çoraplarla, izleyelim çocuk kahkahalarıyla...(iksir çalışmaları ne alemde?..)sevgilerimle

güzaltı 
 29.06.2008 17:13
Cevap :
sıcakta iş aldık başımıza:) tuncay elinde kütük kadar 'yeşil eczane' diye bi kitapla oturuyor balkonda. bakalım ne icad edecek yine. sevgiler..  30.06.2008 13:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 564
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 488
Kayıt tarihi
: 06.03.08
 
 

1978 doğumlu Antalyalı bir müzisyenim, devamını ben de bilmiyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster