Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
188
 

Kahve var içersen...

Geçenlerde çok eski bir arkadaşımla dışarı çıktık. Hani böyle çocukluğunuzu bilen arkadaşlarınız olur ya, öyle bir arkadaştır benim için, bambaşkadır.

Neyse oradan buradan senden benden bahsederken laf lafı açtı ve bende yine o kaçınılmaz soruyla karşı karşıya kaldım: “Hala hayatında biri yok mu?”

Normal şartlarda bu soruya öyle çok tepki vermem, ama ‘hala’ nedir ya? Hani yüze vurulur da bu kadar da değil be kardeşim! Diyemedim tabi, onun yerine “hala yok” dedim. O da tipik hayırlısı kısmet vaazları verdi ve sonunda ağzındaki baklayı çıkardı:

“Ya ben birinden hoşlanıyorum ama kendimi nasıl ifade edeceğim bilemiyorum, sen az çok bilirsin ben ne yapayım sence?”

Ahha! Tam da adamına sordun, benim kendime hayrım yokken sana nasıl Güzin ablalık yapayım tatlı kız? Yine diyemedim tabi, o an aklıma gelen ilk şeyi söyledim bende:

“Kahve içmeye çıkar.”

“Ne?”

“Basbayağı işte, ortak arkadaş muhabbeti yaparsın önce hep beraber filan, sonra sizinkilerin işi çıkmış gibi yaparsınız ve bingo! Sadece ikiniz kalırsınız.” Ben ve komplo teorilerim…

Benim ki bir süre idrak edemedi bu fikri, bende bastırmaya devam ettim tabi:

“Sana karşı bir şeyler hissediyor mu peki, biliyor musun?”

Ağzı kulaklarında arkadaşım; “Ya evet, arkadaşı çıtlattı, ama neden kahve içmeye ben çağırıyorum ki, erkek olan o!”

Al işte. Ben hiçbir zaman ilişkilerde kız bunu yapmaz, erkek onu yapmaz şeklinde düşünen bir tip olmadım. Ortada bir sevgi, karşılıklı verilen değer varsa pekala da herkes her şeyi yapabilir. En azından benim lügatımda bu böyle!

Bunun kızı erkeği olmaz dedim, yaz gitsin dedim, sen çağır ne olacak dedim, ama dinletemedim. Tüm bu laflarımdan sonra benim sevgili arkadaşım yine hiç acımadan yeni bir soru ile tokat gibi çarptı suratıma:

“Sen olsan geçip karşısına ‘bir kahve içelim mi’ diyeceksin sanki Gözde Allah aşkına ya…”

Sonrası bir duraklama anı benim için. Bir… iki…

Der miyim ben sahiden? Yani bu zamana kadar yapmadım, ama yapar mıyım? Bunun cevabı, kişiye göre değişiyor sanırım. Öyle herkese de ‘kalk kahve içmeye gidiyoruz’ denmez sonuçta.

Siz siz olun, böyle hassas teklifleri gerçekten hislerinden emin olduğunuz kişilere yapın. O kadar heyecan, kalp teklemeleri elinizde patlamasın sonra. Eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın yani, ama öyle “önce o gelsin” triplerine de girmeyin. Devir değişti, yemeyenin malını yiyorlar valla.

Karşılıklı olarak bir duygu bütünlüğü varsa sen ben fark etmez. Kolları sıvayın, yola koyulun. Ne kaybedeceksiniz ki? Belki de kaybedeceklerinizden çok daha fazlasını kazanacaksınız, belli mi olur?

Pişt… bi’ kahve?

 

Gülcan Karğın bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 177
Kayıt tarihi
: 29.08.15
 
 

İçinizden biri... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster