Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
57
 

KahveFalıBilen Adamın Avantajı

Bilen bilir. Çok iyi kahve falı bakarım. Hele de güzel bir kadına bakıyorsam falı… Değme müneccime nal toplatırım alimallah!

Rahmetli anneannem, rahmetli annem, teyzem, ablam, rahmetli büyük teyzem, kızı, hayattaki büyük teyzem ve kızları… Anne tarafımın neredeyse tamamı, kahve falı bakmayı iyi bilirler/ bilirlerdi. E insan böylesine sağlam bir tedrisattan geçince, hem kahve falına meraklı oluyor, hem de iyi fal bakıyor.

Yalnız tabii ben, öyle anadan kalma, klasik yöntemlerle, kocakarı usulüyle, öteden beri bilinen, tercih edilen kahve falı adabıyla bakmam fincana. İçilen kahvenin telvesiyle, baktığım kişinin ruhunu, tarzını, kişiliğini yüz hatlarını, beden dilini, aurasını, yaydığı elektriği de hesaba katar; öyle söylerim gördüğümü. Ve enerjisiyle beni rahatsız edene, huzurumu kaçırana, asla fincan çevirtmem.

İnsana merakım, psikolojiye ilgim, kadınları anlama çabam, empati yapabilmem, telepati kurabilmem en yakın yardımcılarımdır bu işte. Ve sadece içimden geleni söylerim. Sansürsüz… O yüzden biraz risklidir bana fal baktırmak. Kendine güvensiz bulduğum hatunu kolay kolay karşıma oturtmam. Tarzimdan rahatsız olacağını hissettiğim kişiye, asla mesai harcamam. Uygun dille talebini geri çeviririm.

Kahve falı bakmayı bildiğimi duyup, öğrenip şaşırmayan, bunu tuhaf karşılamayan kimse olmadı desem; yeridir. Ama ne vakit gördüklerimi söylemeye başlasam, tüm tereddütler silinir gider muhatabın kafasından… Hatta bir müşterim, cafesinde fal bakmam için ciddi ciddi iş teklifinde bile bulundu. Ama benimki sadece bir merak. Ötesi yok.

Karşı cinsle iletişimim tıkandığında, önemli bir iş görüşmesi kilitlenme sinyali verdiğinde, merakımı celbedip de direk soru sormayı tercih etmediğim hatunlar karşısında… Oldukça işime yaramış, umulmadık kapıları açmış, yeni yeni dostlar edinmemi sağlamıştır kahve falı bakmayı biliyor olmam…

Hoşlandığım bir kadına, değişik nedenlerle dolaylı olarak bile söyleyemediğim şeyleri… Fal seansımız sırasında rahatlıkla ve direkt dillendirebilirim mesela. Hele de konuya bir de astrolojiyle burçlarla ilgili yazılarım da dahil olursa… Sohbetin sonu gelmez bir türlü. Mizahın bin bir tonu havada uçuşur. Hatta, beni müneccim yerine koyup, ciddi ciddi geleceğini planlamaya kalkışanlara dahi denk geldim.

Ama bir ölçüyü de asla gözardı etmedim bu konuda. Her dediğime inanıp kendini ona göre kurmaya meyilli hatunları; bir şekilde kulvar dışında bıraktım. Benimki sadece bir hobi neticede. Ve bu hobime ilgisiz kalan, umursamaz davranan bir kadınla muhattap olmadım henüz. Her kesimden, her kişilikten hanfendi; bir şekilde bana fal baktırabilmenin yolunu aradı, yöntemini denedi.

Fal bakmayı bilmek; öyle her erkeğin harcı olmadığından… Umulmadık bir karizma, beklenmedik bir çekicilik katar fal bakan kişiye. Falla başlayan muhabbet, diğer spiritüel konulara kayar. Orada da doluysanız eğer… Başka adamlardan bayağı bir önde sayılırsınız. Hele bir de özgüveni yüksek, karşıya güven veren biriyseniz… Etkileyemeyeceğiniz hatun yok gibidir.

Yeryüzüne indirildiğimizden beri kadınların erkekleri, erkeklerin kadınları etkilemeye çalıştığını unutmazsanız eğer… İşte size en kestirme yol: Her fal, yeni bir hikaye doğurma potansiyeli taşır. Yeter ki işi sulandırmadan, dozunda, tadında takılmayı bilin. Güçlü bir mizah duygunuz da varsa, hiçbir erkek sizinle rekabet edemez. Tecrübeyle sabit. Fal bilen erkek yeter derecede orijinal gelir kadınlara. Ve marifet yalnızca fal bakmakta değil elbette. İyi bir insansanız falın yanısıra… Turnayı gözünden vurdunuz demektir! Hiçbir kadın, fal bakan bir erkeğe ilgisiz kalamaz. En azından ben böyle bir kadınla karşılaşmadım. Gerisini bilemem tabii!

Birgül EKİM bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yönünü bilmiyordum. Kendini açık yürekle anlatman bence güzel.

Kerim Korkut 
 25.01.2020 9:00
Cevap :
Abi bende yön çok. O yüzden şaşırıyorum ya pusulamı zaten. Bir de nazar değmesin, herkesin dikkatini çekmesin diye, her yerde, herkese, her özelliğimi söylemem. Kaçırırlar maçırırlar. Neme lazım!  25.01.2020 11:15
 

ben günlük burçlarada fallarada inanmam..ayrıca kadınlar fal bakan erkekleri karizmatik bulmaz ..

savas barka 
 26.12.2019 18:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1737
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster