Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1462
 

Kaka yapar gibi değil, vallahi!

Kaka yapar gibi değil, vallahi!
 

Kaynak:milliyet.com.tr


İnsanın nutku tutuluyor, kadınlar artık tuvalette doğum yapıp, bebeklerini tuvalete bırakıp sifonu çekip gidiyorlarmış!

Hani doğum yapmasam, hamilelik nasıl bir şeydir bilmesem inanacağım, ama yok, kimse inandıramaz vallaha da beni!

Bugün bir haber vardı, evlendiği gün kadın tuvalette doğum yapmış, evlendiği adamın da bundan haberi yokmuş!

Buna benzer haberler dolanıyor etrafta, bir ikisi hadi neyse, diyelim ki aile meclisinden gelecek ölüm fermanı ile dişini tırnağına taktı, ama yok; haftada bir tuvalette doğum yapar oldu kadınlar!

Güya da kandırılıyor erkekler!...

Bir kere, doğum yapmak kaka yapmak gibi bir şey değildir, arkadaşlar!

Delirten sancısı vardır, göbek bağı vardır, tuvalete otur da pıt diye doğur, ardından çek sifonu, topla eteğini/pantolonunu durumu öyle sanıldığı gibi hem kolay değildir, hem de birilerinin yardımı olmadan yapılması mümkün değildir!

Yani, hem o sancıyı çekeceksin ve bağırmayacaksın tuvalette, hem kimseler duymayacak, hem de yanında kesici ne alet taşıyorsa göbek bağını kesecek! Hem de ortalık kana bulanmayacak, tuvalette kimsecikler olmayacak, elini ve de kolunu sallaya sallaya çıkacak!

Yok artık!

Üstelik de dokuz aylık hamile kadını evlendiği adam anlamayacak!

Yuh artık!

Ayol kilolu olmak başka şeydir hamilelik görüntüsü başka ve bunu bir erkek anlamayacak ha?

Kırsal kesimde şalvar giyilir, üstlerinde geniş hırkalar bulunur, hadi diyelim ölüm korkusuyla saklanmaya çalışıldı, gariptir ki hiçbir ana/baba anlamaz bu durumu!

Anlamak istemediklerinden midir, çocukları ile ilgilenmediklerinden midir?

Sözün özü, anatomik olarak çok geniş ya da dar çatıya sahip olanlar var, doğumları daha kolay ya da zor olanlar, karnı daha büyük ya da az daha küçük olanlar var; ancak hamile hiçbir kadın göz ile anlaşılmayacak durumda değildir, çok nadir örnekler olabilir ancak ben göremedim!

Eğer gerçekten hamileliğini saklamayı başarmış ve tuvalette kendi kendine doğum yapmış kadınlar varsa, bir kadın olarak metanetlerine saygı duyarım!

O hormon değişimlerine, o aşermelere, o mide bulantılarına, sancılara, göğsü tıkayan karın büyümesine…

O doğum sancılarına tek başına katlanıp, bir de doğuracağı yeri seçip, göbek bağını gıkı çıkmadan kesebilen kadına vallaha da saygı duyarım!

Canı acıdığında sığınacak bir anne, bir baba eli bulamadan kendi kendine yetişmiş bir kadın ancak bunu yapabilir!

Tecavüz edilmiştir, kim bilir, kandırılmıştır, aşk başını sarmıştır, aşka bulaştıranın niyeti ise durumdan anlaşılacağı üzere başkadır!

Her kim ne derse desin, hiçbir kadın tuvalette doğum yapmayı istemez, hem de tek başına başaramaz!

Başarıyorsa da, artık nasıl bir yaşam savaşı veriyorsa, onu da ciddi anlamda sorgulamak lazım!

Kimse kimseyi kandırmasın, göz kapamakla, tüü kaka demekle olmuyor, bitmiyor bu işler, tuvalette doğum yapan kadınlar haberlerini amaçsal buluyorum, en azından bu haberlerin kaynaklarının bilinçsel olduğunu düşünüyorum!

Üstelik de böyle bir gerçeklilik var ise Avrupa da olduğu gibi çocuk haklarının korunması, ebeveynlerin sorgulanmasını istiyorum!

Zira hiçbir genç/yaşlı kadın tek başına doğuma hazırlanmak istemez, saklamak ise ayrı bir yüktür, hele ki kendi başına doğum yapıp bir de üstüne sifonu çekmesi mümkün değildir!

Böyle bir gerçek varsa aileden, hamileliğe sebebiyet verenden başlanması gerek, candan can kopması hiç de sanıldığı kadar kolay değildir yani, kaka yapar gibi olduğunu sananlar varsa, açıkça söylüyorum: Vallahi de öyle değil!

Gülgün Karaoğlu

Mayıs,22/200

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Canım acıdı...

maviyeçalar 
 09.06.2010 10:42
Cevap :
Selam ve sevgilerimle...  09.06.2010 15:11
 

Türkiye'de konuşulmaya dahi utanılan böyle konuları nasıl böyle açık yüreklilikle yazdınız? Olmuyor Gülgün Hanım!Ayıpın ve yasağın ve de günahın üzerindeki örtüyü kaldırıyorsunuz.Hem size ne canım.Doğrusunlar atsınlar tuvalete.Bunlar yapılsın edilsin ama böyle aleni bir şekilde yazılıp konuşulmasın.Ayıp yani.Yazarken yüzünüz kızarmadı mı?Çoluk çocuk sabı sübyan okur sonra.Büyüklerin foyaları ortaya çıkar.Niye böyle inceliyorsunuz?Bir cenabet durum deyip geçiştirin.

Kerim Korkut 
 22.05.2010 20:45
Cevap :
:) Yıllardır yapıldığı gibi yani... Cıks... İlle de örtüyü kaldırmak gerek! Çok selam ve sevgilerimle...  25.05.2010 0:30
 

Hep deli olurum bu konuya. Özellikle kız liseleri için çok çıkarırlar bu hikayeleri. Lisede tüm öğretmenler kör ya! Kimse görmez hamileyi, tuvalette doğurup çöpe atarlar hep. Düşünmek yerine, dinlemeyi tercih eden çok olmasa, bu hikayelerinde sonu gelir herhalde...Eline sağlık.

Zühal Ekinci 
 22.05.2010 17:23
 

Sn. Gülgün hanım, Siz, ne yazdığınızı çok iyi biliyor olmanız açık ve mertce uslupunuzdan anlaşılıyor. Genç kızlarımızın o duruma düşmeleri üzücüdür. Maalesef eğitim noksanlığı buna zemin hazırlamakta olup ve toplum olarak böyle durumlara düşenleri dışladığımız için „çocuklarımız“ sonunda binlerce yalan dedikodulara alet ediliyorlar. ...tabii çocuk doğurmak kaka yapmak değildir !. Gönül isterdiki o duruma hiç düşmeseler. Nasıl o duruma düşmesinler üzerindede birşeyler yazsanız belki yardımcı olabilirsiniz. Saygılarımla Mehmet Sungur 22.05.2010

Mehmet Sungur 
 22.05.2010 12:58
Cevap :
Mehmet Bey, bir çok yazımda değinirim, kişilikli, özgüvenli gençler yetiştirmemiz gerekli! Bir genç ailesinden korkuyorsa, o gence musallat olacak kişiliksiz çok insan var maalesef! Örneğin kızı kandırıyorlar ve videoya bazı görüntülerini kaydediyorlar, sonra da para karşılığı pazarlıyorlar! Neden? O kızın korkularından faydalanıyorlar, oysa o kız ailesine video durumunu anlatsa ve aile şikayetçi olsa, bu kadar fütursuzca davranamaz bu kişiliksiz insanlar ancak kız ailesine anlatamıyor, nedeni ise korku! Zira aile arkasında duramıyor kızının, oysa sağladıkları bu korku yüzünden cesaret buluyor o adamlar ve kızları üzerinden rant sağlanıyor! Çok selam ve sevgilerimle...  25.05.2010 0:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4371
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1213
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster