Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
7249
 

Kalabalıklar içinde yalnız kalmak

Kalabalıklar içinde yalnız kalmak
 

Sende kalabalıkların içinde yapayalnızsın işte!


Etrafımızdaki insanlarla bir şeyleri paylaşabilmek, onlara güvenmek, onları anlamaya çalışmak onların görüş ve önerilerinden faydalanmak, onların eleştirilerini kabullenmek hayatın içinde olmaktır. Bilgelik ve akılcılıktır. Yaşamaktır.

Yalnız kalmak, tek başına olmak, bir şeyleri paylaşacak hiç kimsenin olmaması zordur.
Ama bu durumdan daha da zor olan insan kitleleri içinde hareket ederken, o insanların arasında tanıdıklar dahi olsa onlarla olan paylaşımının selamlaşmadan öteye gidemediği seni kimsenin dinlemediği, anlattıklarını kimsenin anlamadığı durumlardır. İşte o zaman daha da yalnızsın demektir. İnsanoğlunun o kalabalıklar içinde mahkum olduğu statüdür kalabalıklar içinde yalnız kalmak.

Kalabalıklar içinde yalnızlıktır kendi kendimize yabancılaşmak. İçinde bulunduğumuz toplumda olanlara duyarsız kalmak, toplumun değerlerini önemsememek, eleştirileri kabul etmemek ve özgüven eksikliği.


Kalabalıklar içinde yalnızlıktır kendimizle barışık olmadan hayatı üzgün yaşamak. Kendimize saygıyı esirgemek, önem ve değerimizin farkında olmamak. Kıskançlık, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı tavırlar.


Kalabalıklar içinde yalnızlıktır etrafımızdakilere güvenmemek. İletişim kurmadan kaçınmak, açılamamak, bağlanamamak, derin ve sağlıklı ilişkiler kurmaktan farkında olmadan uzak durmak. Yalnızlık ve çaresizlik denizinde çırpınmak.


Kalabalıklar içinde yalnızlıktır kararsızlık şüphe, endişe ve ıstırap içinde kıvranmak. Sorunların, endişelerin ve çatışmaların çığ gibi büyümesine seyirci kalmak.

Sende kalabalıkların içinde yapayalnızsın; Bir anlık ya da saatlerce ya da hergün. Kaybolmuşluğunu, yenilmişliğini , hayata küsmüşlüğünü içinden koparamadığın sürece. Hayatından huzuru, mutluluğu, barışı, dengeyi, güveni ve sağlığı uzaklaştırdığın sürece.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İç sızlatan satırlar, derin ve anlamlı! İnsan yalnız doğar yalnız göçer bir de arada yalnız yaşar vardır! Bu sözümü çok severim çünkü yaşamı özetler! Sizi kutlarım! Yazınızı zevkle okudum! Elinize sağlık! Selamlar!

Alev Meisel 
 22.01.2009 20:55
Cevap :
içten ve samimi yorumunuz için teşekkürler! Saygı ve sevgilerimle!  23.01.2009 1:10
 

Merhabalar bir çok kişinin yaşadığı bir durum. Zaman zaman bende kalabalık içinde yanlızlık çekerim ama çok şükür çabuk atlattığım bir ruh halidir. Kalabalıklar içinde yalnız kalmamak temennisi ile güzel bir gözlem ve yazıya aktarış için tebrik ederim saygı ile

güneşin kızı_firuze 
 21.01.2009 12:32
Cevap :
İçtenlikle yazdığınız yorum için teşekkürler. Saygı ve sevgiler!  21.01.2009 12:42
 

Yalın kökünden kalkarak gidersek anlamca,özünle başmaşa olmak ,ilendini bilmek ve kendine has olmak gibi bir algıya götürür yalnızlık kelimesi beni.Ve dediğiniz gibi has olan da budur.Kalabalık içinde,yalnız olabilmek.Bunu başaranı kutlarım.Çünkü genellikle kalabalıkta yalnmızlığı değil farked,ilmeyi isteriz,ve kalabalığa göre davranışlar sergilerken,kendimizi maskeleriz.Konu çok anlamlı .bu yazıdan epey konu çıkar.Ellerinize sağlıuk.Ayrıca nazik ziyaretinize ve temennilerinize de teşekkür ederim.Bende size nice okunası yazılarda buluşmak üzere ailenizle birlikte,mutlu ve huzurlu yaşantıular diliyorum.

ütopik 
 17.01.2009 19:38
 

Yeni yıl umarım tüm insanlığa huzur getirir.İlişkiler,yalnızlık... İç barışını, özgüvenini koruyan,duyarlı bir birey sağlıklı bireydir.Olumsuzluklara hoşgörüyle yaklaşabilecek olgunluktadır.saygının,hoşgörünün şeffaflığın güven oluşturacağı bilincinde, dengeli ilişkilerle yalnızlığı söz değildir.Saygılar.

zirve özden özpınar 
 11.01.2009 18:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 50
Ort. okunma sayısı
: 2335
Kayıt tarihi
: 06.10.08
 
 

1960 ANKARA doğumluyum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. 1979 yılında Zırhlı Birlikler Assubay sınıf..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster