Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ocak '18

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2579
 

Kalbimdeki Deniz Dizisi İyice Saçmaladı

Kalbimdeki Deniz Dizisi İyice Saçmaladı
 

 Gene mi bir televzyon yazısı dediğinizi duyar gibiyim. Ne yapayım diziler bu kadar saçmalamaya devam ederse ben de yazacağım.

 Dün gece Kalbimedeki Deniz gecesiydi. İlk böliümünden bu yana merakla izlediğim bu dizi başarılı oyuncuları Kutsi, Özge Özberk ve diğerlerinin yanısıra kocası tarafından aldatılan, çaresiz bırakılan genç bir kadının yaşam mücadelesini anlatması yönünden ilgimi de çekiyordu. Bu olayın üstüne genç kadının yakışıklı Kutsi ile aşkı da dziyi seyredilir yapıyordu. İlerleyen bölümlerde yıllar öncesinden çıkıp gelen güzel eski sevgili, birden ortaya çıkan yetişkin evlat diziyi diğer yapımlara benzetse de Fikriye'nin iyi oyunculuğu, yaşlı baba ile komşu teyzenin aşkı, Mustafa ile Ece'nin genç ve sevimli halleri dizinin hala seyredilir olmasını sağlıyordu. Dizide ilk saçmalıklar Fikriye'nin üst üste iki kere hafızasını kaybetmesi, Alihan'ın kötülük çizgisini iyice yükseltmesi ile başladı.

 Dizideki saçmalık ve kötülükler gittikçe artarak dün gece iyice tavan yaptı. Ece'yi çok seven ve onun uğruna yıllarca beslediği amacı olan yurt dışı eğitimini bırakan Mustafa'nın sonu dizide saçmalıkların en büyüğü oldu. Dizinin daha ortalarında eğer Mustafa, Yosef'e kalbini vermek için intihar ederse bu diziyi bırakırım artık yazdım dizinin yorumlarına. Gerçekten bu oldu. Senaristler sanki bizimle alay eder gibi bu saçmalığı da konuya eklediler. Ne Yosef'in müslüman olması, ne Gripin grubunun konseri bu diziyi kurtaramaz artık. 

 Ben kendi hesabıma uzun süredir her cumartesi izlediğim bu diziyi bırakıp, bir başka kanalda yeni başlayan Gülüzar isimli diziye dönüyorum. Sanırım Çağan Irmak'ın varlığı ve Zeynep Ferah Abdullah'ın neşeli oyunculuğu bu diziyi seyredilir kılacak. 

 Umarım o yapım da Kalbimdeki Deniz ve benzerleri gibi uzatacağız diye saçmalayıp bizi bunaltmaz.

 Yaşamımızda saçmalıkların ve kötülüklerin bizi ele geçirmesini istemiyorum artık.Umut ve mutluluk dolu olaylara ihtiyacımız var şu günlerde. Bu sebepten beni mutsuz kılan, sinirlendiren olayları ki bu bir dizi bile olsa yaşamımdan çıkarmak istiyorum.

 Benim üzüldüğüm gerçekten iyi ve değerli oyuncuların böyle saçma yapımlarda unufak edilmesi.

 Biz seyretmeyebiliriz beğenmediğimiz, bizi sinirlendiren dizileri ama yapımcı ile kontrat imzalamış değerli oyuncuların istemedikleri senaryoda oynama zorunluluğunun verdiği azabı düşünün.

 Ben düşünmek bile istemiyorum........

 

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gökoya Hanım, dizilerle pek fazla ilgim yoktur ama eşim izlerken ben de istemeden gözüm kayıyor. Dizinin saçmalama konusundaki görüşünüze aynen katılıyorum. Esen kalınız.

Şahin ÖZŞAHİN 
 29.01.2018 23:19
Cevap :
Yorumunuz icin çok teşekkür ederim. Saygılarımla   30.01.2018 16:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 811
Toplam yorum
: 1052
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1007
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster