Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
720
 

Kalbimi kırma- 1

Geceyarısı onu bekliyordum. Bir telefon edip geç geleceğini haber bile vermemişti. Sevişmelerimiz, artık kalbimi acıtıyordu. Bedenime dalgın dalgın bakıyor ve hiç öpmüyor, okşamıyordu. Sanki çok uzaklarda bir yerdeydi. Bir görev duygusuyla tenime dokunuyor ve çoğu zaman ürpererek parmaklarını geri çekip dudaklarıma yapışıyordu. Dudaklarıma hafif bir öpücük kondurup dudaklarını benden kaçırıyordu. Kollarıyla hiç sarmıyor ve kokumu içine çekmiyordu. Hayalet dokunuşları artık, saçlarımı okşamıyordu. Bir yabancıyla evlenmiş gibiydim. Kulağıma aşkını fısıldadığı o unutulmaz gecelerimiz kısa zamanda yokolup gitmişti. Dalgın bakışlı, bedenime uzak uzak bakan bu yabancı benim kocam olmazdı.

Aşkım, sevgim elimden kayıp gidiyordu ve ben buna engel olamıyordum. Ona dokunurken, öperken kalbimde bir nokta durmaksızın sızlıyordu. Evin içinde, odalarda bir hayalet gibi dolaşıyor, ne bir şey anlatıyor, ne de soru soruyordu. Evliliğimiz, uçurumun kenarında kurtarılmayı bekleyen bir insan gibiydi.

Kapımda bacamda yıllarca nöbet tutan aşık adam kaybolup gitmişti. Yerine, duyarsız, duygusuz, ruhsuz birisi gelmişti.Bu haliyle kocamı tanıyamıyor, bazen içimden bir ses, bu evden, herşeyden kaçıp gitmemi söylüyordu. Arkama bile bakmadan kaçmak istiyordum.

Fakat, kendi kendimi, teselliler yaratarak kandırmaya çalışıyordum. Bu kandırmacalarım zayıf bir mum alevi gibi kısa sürede tükenerek eriyordu. Sigaraya öyle yüklenmiştim ki, giysilerime kokusu siniyor ve hiç gitmiyordu. Evin her köşesinde sigara izmaritlerine rastlayabilirdiniz. Buna rağmen, kocam, artık dudaklarımı ağzının içine alıp dakikalarca hapsetmiyordu. O doyumsuz öpüşlerimiz yoktu artık. Bu yüzden bana, bir kere dahi ağzımın ve giysilerimin sigara koktuğunu söylememişti. Hatta, sanırım ki sigara içtiğimin bile farkında değildi.

DEVAM EDECEK......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1945
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster