Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '10

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
448
 

Kalbimi kırma-(5)

Kocamın ikiz kardeşi Semih'in itirafları beni iyice sersemletmişti. Ona ne yapacağımı ve nasıl davranacağımı bilemiyordum. Çok şaşkındım. Aylardır birlikte olduğum bu insanı, gözümde büyüttükçe büyütmüş, yere göğe sığdıramamıştım. Üstelik, bu aylarda onunla defalarca birlikte olmuş, sevişmiştim. O sabahki itiraflarından sonra Semih başı önünde çekip gitmiş ve eve geri dönmemişti. Muhtemelen annesinin, yani kayınvalidemin yanına gittiğini düşünüyordum. Bu nedenle, eve gelmediği ilk gece onu aramadım. Ertesi gün de telefon etmedim. Bir kere kalbim kırılmıştı işte, üstelik kırgınlığımın geri dönüşü de yok gibi görünüyordu!

Semih'in neredeyse bir ayı bulan bu firarı, kalbimin delinmez, çelik yeleğini etkisiz hale getirmişti. Rüyamda kocam Mert'i gördüğüm bir gecenin sabahında onu aramaya karar verdim. Belki de olanlarda Semih'in hiçbir suçu yoktu. Kendisinden yaşça 15 gün büyük olan ikiz kardeşinin ölmeden önce ona bıraktığı vasiyeti yerine getirmek istemişti sanırım. Abisinin ölümüyle birlikte bu istek daha da belirginleşmişti. Abisinin vasiyetini yerine getirmeden Semih'in vicdanı hiç de rahat etmeyecekti besbelli.

_Alo, alo Semih!
_...........................
_Ben Serap! Orda mısın? Cevap ver lütfen! Alooo, aloo....
_............................
_Bak biliyorum, neler düşündüğünü biliyorum!
_.............................
_Seni anlıyorum inan ki! Suçlu olan biri varsa o da abindir!
_............................
_Abin beni hiç anlamadı Semih! Anlamaya çalışmadı.
_Hayır, hayır abimin bir suçu yok!
_Var, var, asıl suçlu olan o! 3 yıl boyunca abin onu ne çok sevdiğimi anlamadı. Ben abini herşeyden, herkesten çok seviyordum. Aşıktım ona. Bebeğimiz olmuyor diye hiç yüksünmedim, kızmadım ona. Fakat o hep kendini suçladı. Son zamanlarda olur olmaz şeylerden kavga çıkarıyor ve bu kavgalar dışında, neredeyse benimle hiç konuşmuyordu. Bebeğimiz olmuyor diye bir kez olsun abinden ayrılmayı düşünmedim inan ki. Fakat, her geçen gün abini kaybediyordum. Aramızda uçurumlar oluşmaya başlamıştı. İşte o günlerde iş yolculuğuna çıktı. Giderken yanağıma bile bir öpücük kondurmadı, bir güzel laf etmedi. Neredeyse yüzüme çarpar gibi kapıyı çarpıp gitti. O gittikten sonra öyle çok ağladım ki gözkapaklarımın şişliği günlerce gitmedi.

_Bütün bu anlattıklarına rağmen, ben yine de abim suçlu değil diyorum sana!

_Semih, şu an nerdesin bilmiyorum ama, artık eve gelmelisin. Konuşmalıyız! İkimizin de çok sevdiği bir insan öldü ve kalbimiz yaralı ne de olsa! Konuşmalıyız Semih! Hem de hemen, şimdi! Geliyor musun?

_Bilmiyorum, kafam çok karışık, gelir miyim bilmiyorum Serap!

_Biliyorum, benim ki de çok karışık inan ki! Gittiğinden beri evden dışarı çıkmadım hiç.

_Bende, bende işi bıraktım.

_İşini mi bıraktın Semih? Aman Tanrım, bunu neden yaptın?

_Öyle olması gerekiyordu. İşime kendimi veremiyordum. Hatta baş parmağımı makineye kaptırdım.

_Ne diyorsun? Ne oldu parmağına?

_Yarısı gitti işte.

_Aman Allahım bilmiyordum. Hep bende suç. Seni aramadım! Nasıl olduğunu sormadım hiç!

_Kendini suçlama Serap! Zaten aylardır bu böyleydi. İşime kendimi veremiyordum. İş arkadaşlarımdan, müdürlerden fazlasıyla tepkiler alıyordum. Hepsi de aynı şeyi söylüyordu. Artık hiçbir işe yaramadığımı söylüyorlardı, arkamdan dedikodumu yapıyorlardı hep. İşten ayrılınca hepsi de rahat bir nefes aldı, çıkışıma sevindiler.

_Anlıyorum. Bak şimdi telefonu kapatmalıyım. Bunları karşılıklı konuşmalıyız. Son kez söylüyorum. Gelmelisin Semih. Hemde hemen, şimdi!

_Düşünmeliyim Serap! Belli olmaz belki gelirim.

_Bekliyorum seni mutlaka. Görüşürüz.

_Görüşürüz, belki.....

DEVAM EDECEK............

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1910
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster