Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
561
 

Kalbimi kırma(devam)

Mert bir akşam erkenden eve geldi.Yemek sofrasındaydık. Durdu, durdu etrafı kokladı.

‘’Bu ev kokuyor’’ dedi ve çıktı gitti. Konuşmama bile fırsat vermemişti. Giderken açık bıraktığı kapıya bakakaldım. Kocam aylar sonra, evin leş gibi sigara koktuğunu farketmişti. Az önce dudaklarımı ağzının içine hapseden adam kendisi değilmiş gibi acele acele evi terketmişti.

Ben de kocamın arkasından yollara düştüm. Aralık ayının ortasındaydık ve hava buz gibiydi. Akşam saatlerinde çiğ olmaz diye düşünmeyin. Yerlerde çiğ vardı ve öylesine kaygandı ki yollar, topuklu ayakkabı giydiğim için kendime kızdım.

Kocamın gidebileceği yerleri tek tek gözden geçirdim. Tam pes etmek üzereyken sahildeki eski kulübe geldi aklıma. Derme çatma, çürümüş tahtalarla yapılmış bir sarhoş kulübesiydi. Evlendiğimiz ilk zamanlarda, birlikte önce sahili dolaşır ve üşüyünce eski kulübeye sığınırdık.

Kulübeye varmaya az kalmıştım ki ayağım kaydı. Olduğum yere düşüverdim. O ana kadar zorla tuttuğum gözyaşlarım gözlerimden akmaya başladı. Sahile yakın bir yerde, sokağın ortasında hüngür hüngür ağlıyordum. Ağzım burnum salya sümük, sızlayan ayağımı tutarak öylece, yerden hiç kalkmadan hıçkırarak ağlamaya devam ettim. Sahile çok yakın olduğum için bu soğuk havada başka ülkelere göç etmeye başlayan bir kaç martı da gözyaşlarıma eşlik ediyordu. Hıçkırıklarım martıların seslerine karışıyordu.

Ağlayarak, öylece ne kadar zaman geçti bilmiyorum. Eski kulübenin önünde yakılan ateş etrafı biraz olsun aydınlatıyordu. Burnumu çekerek ve sümkürerek ağlamaya devam ederken, yerde belli belirsiz bir karaltı gördüm. Ya da bir karaltı gördüğümü sandım. Öylesine dertliydim ki o an korkmak aklıma bile gelmiyordu. İçgüdüsel bir hareketle bakışlarımı yukarıya kaldırdığımda kocamla gözgöze geldim. Mert üzüntüyle bakıyordu bana.

DEVAM EDECEK....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1967
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster