Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
260325
 

Kalbini kırdığın sevgilinden adım adım nasıl özür dilersin?

Kalbini kırdığın sevgilinden adım adım nasıl özür dilersin?
 

özür dilemek, sevgiliden özür dilemek


Dostum, bu önemli soruyu okuyup merak ettiğin için buraya geldin değil mi? Seni temin ederim ki, bu konuda, yani sevgiliden özür dilemek konusunda bilmen gereken her şeyi anlatacağım birazdan. Ancak bir şartım var: Yazının tamamını okuyup irdelemeden ve iyice kavramadan harekete geçmemelisin; yoksa sevgilinden özür dilemek yerine bir çuval inciri berbat edebilirsin, benden söylemesi.

Öncelikle şunu bilmeni isterim ki, eğer sevgilinle aranızdaki sorun, bir özür ile çözülemeyecek kadar büyükse, yani, yapılan yanlışlardan dolayı birbirinizden ayrıldıysanız bu adımlar çok da işine yaramayacaktır. Şayet, attığınız yanlış adımlar neticesinde ayrıldıysanız ve şimdilerde, birbirinizden "eski sevgilim" diye söz ediyorsanız, sevgiliden özür dilemek ile ilgili, yazının sonunda aktaracağım değerli bir bilgi olacak.

"Yok, ben onun kalbini kırdım; ama onun benden ayrılmasına sebebiyet verecek kadar ciddi bir durum değildi bu. Evet, onu kırdım; ama iyi bir özür dileme yöntemiyle sevgilimin kırılan kalbini tekrar kazanabilirim." diyorsan bu yazı, derdine deva olabilir.

Şimdi, kalbini kırdığın sevgilinden nasıl özür dileyeceğini adım adım görelim:

Sevgiliden Özür Dilemenin 1. Adımı

1. Adım: Sevgilinin "eşref saati"ni beklemelisin. Değerli okurum, eğer kalbini kırdığın sevgilinle yeniden barışmak istiyorsan, onun iyi anını beklemek zorundasın. Yersiz bir özür, kırılan kalbin tamirinden ziyade tahribine sebep olur.

Eğer, sen de "kırılan bir kalbi tamir etmenin en iyi yolu, onu yeniden kırmaktır, diyorsan hiç bekleme, git vakitsiz bir anında ondan özür dile ve sonsuza kadar ayrı kal.

Bu adım, özür dileme yönteminin en hassas adımı olduğu için çok dikkat etmelisin. Sonuçta, yanlış zamanda özür dilemek, hiç özür dilememekten daha mantıklıdır değil mi? Bak Shakespeare de benim gibi düşünüyor:

"Geç kalınmış bir sevgi, idamdan sonraki affa benzer."
Sence?

Bu önemli adımı yeterince anladığını düşünerek sevgiliden özür dilemenin ikinci önemli adımına geçelim.

Sevgiliden Özür Dilemenin 2. Adımı

2. Sevgilinin uygun zamanını bulduğunda çık karşısına, bak gözlerinin içine, ses tonunu, olabildiğince duygusal ve samimi bir hale getirerek, onu kırdığın için üzgün olduğunu, bu davranışından dolayı hakikaten pişmanlık duyguları ile dolu olduğunu anlat ona. Bunu yaparken sakın göz temasını kaybetme; çünkü gözlerin, içindeki samimiyeti ona yansıtan bir ayna olacaktır.

Zaten özür dileyen de sen değil, gözlerin olacak. Ruhunun penceresi olan gözlerine çok şey borçlu olacaksın bu özürde, bunu unutma. Hatta sevgilinle yeniden barıştıktan sonra bir ara, sevgiline gözlerini öptürürsün, sonuçta bir buseyi hak ediyor, değil mi?

Sevgiliden Özür Dilemenin 3. Adımı

3. Özrün, kabahatinden büyük olmasın sakın. Soytarının biri, padişah merdivenlerden çıkarken gidip padişahın kaba etine bir çimdik atmış. Padişah hışımla dönünce de soytarı özür dilemiş:

"Özür dilerim padişahım, sizi hanımınız zannettim."

Sen anladın onu. Sonuçta sevgilinden özür dileyeceksin, yangına körükle gitmeyeceksin değil mi? Bu hususta sana önerim, birinci maddede olduğu gibi "eşref saati" bekle. Bu kez kendi eşref saatini beklemelisin.

Sevgiliden Özür Dilemenin 4 Adımı

4. Özür dileme faslını kısa tutmaya çalış, bırak gözlerin konuşsun. Çok fazla ayrıntıya girersen, sevgilin, senin yalan söylediğine dair bir izlenim edinebilir. Hatta önceden, kısa ve öz bir metin hazırla, gerekirse onu ezberle, ezberden konuş. Tabi, metnin değil gözlerinin konuşacağını biliyorsun artık. Özetliyorum bu adımı: uzatma.

Sevgiliden Özür Dilemenin 5. Adımı

5. Sevgilinden özür dilerken gerçekten samimi olduğunun kanıtı olsun diye, bu özrü bir hediye ile taçlandırırsan hiç de fena olmaz. Üstelik bu hediye, çok da şaşaalı olmayabilir, aksine basit ve sıradan bir şey de olabilir.

Hediyenin amacı samimiyetinin delili olmasıdır yalnızca. Birkaç öneri, tiyatroya veya sinemaya götürebilirsin, yemek yapabilirsin, yemeğe götürebilirsin, bir çiçek alabilirsin. Başka öneriler vereceğim; ama cinsiyetini bilmiyorum, kusura bakma.

Ve sevgiliden özür dilemenin en kritik adımına geldik şimdi.

Sevgiliden Özür Dilemenin 6. Adımı

6. Gittin özür diledin; ancak gözlerin işi beceremedi diyelim. Ve gözlerinin beceriksizliği yüzünden (zaten senin hiç suçun yok) sevgilin özrünü kabul etmedi.

Sen de, nasıl kabul etmezsin, diyerek ona çıkıştın. Oldu mu şimdi, hani niyetin kaş yapmaktı?

Değerli okurum, en derin pişmanlık duygularınla sevgilinden özür dilemiş olsan da sevgilin ilkin bu özrü benimsemeyebilir. (E adam çok kırılmış ne yapsın? Adam dediysem yanlış anlama, kadınlar da adamdır değil mi?)

Vazgeçme ve geri adım atma, başladığın işi bitir. Yalnızca, çok üzgün olduğunu ve onu gerçekten kırmak istemediğini ve bu konuda gayet samimi olduğunu anlamasını sağla.

Endişelenme, bu kadar katı yürekli bir insan çok zor bulunur. O da sana denk geldiyse artık, talihine küs ya da kendine daha yumuşak bir sevgili bul. Dur bir önerim daha var:

Ne olur ne olmaz, sevgilinden özür dilemeye giderken, telefonuna, hatasız kul olmaz, şarkısını yükle.

Ve son olarak, hatalar insanidir, tekrarı şeytanidir, sözünü aklından çıkarma. Bu da lisedeki coğrafya hocamın bu yazıya katkısı olsun.

Not: Sevgili dostum, yeniden hatırlatayım. Özür dileyeceğin kişi eski sevgilin ise şu siteyi incelemelisin: Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 12822
Kayıt tarihi
: 05.07.12
 
 

Sevgili Okurlar,  1977 yılında Istanbul'da doğdum. St.Joseph Fransız Lisesi'ni bitirdikten so..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster