Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
675
 

Kalemden damlayan kıskançlık

Kalemden damlayan kıskançlık
 

Kimi zaman sevgiyi anlatır kalemler. Kimi zaman aşkı, kimi zamansa sevişmeyi anlatır doyasıya. Bazen nefreti yazar çekinmeden, bazen de kıskançlık damlar mürekkebinden. Bir bakarsın bal börek olur okuduğun yazı, bir bakarsın zehir damlar yazarının elinden. Kalemi kullanmak ve onu etkili kılmak yazarının elindedir. Ona hakim olmak ve usta bir binicinin atını yönlendirdiği gibi, onu yönlendirmek gerekir. Yazının hedefi iyice belirlenmez ve toplum içinde yaratacağı sarsıntılar hesaplanmaz ise, yazdıklarımız serseri bir kurşun gibi etrafa zarar vererek dolaşır. İnsanları birbirine katar. Beklenilmeyen sonuçlar doğurur. Kalem kullanmasını bilmeyenin elinde çok tehlikeli bir silahtır.

Milliyet blog sayesinde hepimiz silahlandık.(Afedersiniz kalemlendik) İçimizde bunu çok iyi kullananların yanında, havaya ateş edenler, birbirinin gözüne nişan alanlar ve başkalarını da yanına almaya çalışarak, birilerini yok etmeye çalışanlar var galiba. Bilinçli ya da bilinçsiz çala kalem mürekkep savaşına girenler çıktı ortaya. Oysa kalem sanattır. Kalem barıştır. Kalem yaşamın yansımasıdır. Kalem sanatçının hayata ışığıdır. Kalem iyi kullanıldığında, içeriğindeki gizli şifrelerle bir çok çatışmaya mahal vermeden düşmanı yenilgiye uğratan bir etkendir çoğu zaman.

Kalemin en büyük özelliklerinden biri de, yazarın tüm negatif enerjisini, yazma aşamasındaki zaman diliminde yoğurarak pozitif enerjiye çevirmesidir. Hepimizi kaynaştıran ve seçkin bir yazarlar ailesi olma yolunda adeta kucaklaşmamızı sağlayan kalem, bu aralar fazla samimiyetten olsa gerek gözlerimizin yanından teğet geçmeye başladı. Hatta diyebiliriz ki, mürekkebinden çok, sivri uçları kullanılır hale gelmeye başladı kalemlerin. Belki de yazacak malzeme bulunamayınca, toplumumuzda büyük salgın haline gelen, kavgalı magazin ortamı hastalığı bulaştı galiba bizlerede.

Tabi ki birbirimizi eleştireceğiz ve birbirimize takılacağız. Yorumlarımızla birbirimize güç vereceğiz. Ama kesinlikle bize bu sayfalarda yazı yazalım diye verilen kalemleri kullanarak, birbirimizi blog düşmanı ilan ederek saldırmayacağız. Tatlı bir yorumla uyarırsınız. Olmadı mı? apartman yapan arkadaşının karşısına gökdelen dikersiniz. Hele hele "ayıptır" başlıklı yorumlarla, hakarete varan aşağılayıcı laflarla saldırmak, bize bu imkanları sağlayan Milliyet Blog yaratıcılarını da zor duruma düşürebilir.

Bu yazılar herkes tarafından okunuyor. Sn. Metin Özkaya'nın da bahsettiği ve bloğunda yer verdiği gibi bloglarda birbirimizi anlatmayı bırakmalıyız en kısa zamanda. Kalemlerimizi içimizden kopan fırtınaları yansıtmakta kullanalım bence. Gönderdiğimiz yağmur bulutlarında ağlasın insanlar. Aşıklar kendi aşklarını bulsunlar aşklarımızda. Feyz alsınlar sevmelerimizden, sevişmelerimizden doyasıya. Kalemlerimizden sevgi damlasın kıskançlık yerine.

HÜLYA KANATLI/ HÜLYALAR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biraz genellemeden sonra özeleştiriye indirgemişsiniz, ama tutarlı ve toparlayıcı olmuş. Alacak olan ihtiyacını alır.Siz gereğini yaptınız,kaleminize (parmaklarınıza)sağlık. sevgiyle kal.

Nariçi 
 26.07.2007 21:45
 

Bazı yazılara "yorum" yazmak gerekmiyor Hülya Hanım. Ama bir gönül selamı vermeden geçmek de olmuyor işte. Ben de "sütten çıkmış ak kaşık değilim" bodrum katında oturduğum o apartmanda. Gecenin bir vakti bütün zilleri çalarak kaçan benim, itiraf ediyorum. Bazen hergelelik yapmak iyi oluyor. Hem zaten her köyün bir delisi olur,derler. Ben köyümün delisiyim Hülya Hanım. Kısa ve öz yazmışsınız. Selamlar, saygılar.

Ümit Culduz  
 21.04.2007 23:34
Cevap :
Ümit Bey trafik öyle bir karıştıki hiç birimiz sütten çıkmış ak kaşık olamadık. Birazda Metin Bey, Muzaffer Cellek'in diğer bloglarda yazdıklarını okumadan, onun yorumunu farkında olmadan destekler gibi bir pozisyona soktu bizleri. Üstüne üstlük bir de "bloglarda reyting" yazısı pişmiş aşa su kattı. Adımızın kullanıldığı blog konusunda Sn. Cellek'e yorum yazdık. O da yayınladı. Zaten bizim yazdığımız bloglarda siz aklımızın ucundan bile geçmemiştiniz. Size paşa diye hitap eden yorum da espiri yapıldığını zannettik. Meğerse ününüz paşa olarak, beyefendi tarafından alaycı bir tavırla yorumlara yazılmış. Köyün delisi konusunda Metin Beyle aynı katagoride olduğunuzu biliyorum. Keşke her köyde sizler gibi delilerden bolca olsa. Yazımı okuyarak yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla  22.04.2007 16:51
 

Geçenlerde hiç bilmediğim bir yazar yazdığı eleştiri bloğunda beni de şereflendirmiş. Herhalde istediği tartışma ortamı yapmak ama cevap bile vermedim. Çünkü tartışma ortamını sevmem yazılarım genelde neşelidir. Gülmek benim hayat felsefemdir. Genelde çabuk parlarım ama kendimi tutmayı başardım. Burasının diğer blog ortamlarından bir farkı olması gerekir. Bu yazıda eleştirdiğiniz yorumdan bile daha ağır bir eleştirisi vardı o arkadaşımıza değerli abimize. Ama sakinlikle karşıladı. Zaten en kralımızın oranı 600-700 iken bu tartışmanın niyetini anlayamadım. Saygılarımla.

Eşit Ağırlık 
 17.04.2007 16:05
Cevap :
Sağolun Harun Bey. Yorumunuza teşekkür ederim. Sizinde söylediğiniz gibi tartışma ortamı yaratılarak diğer bloglara benzetilmek isteniyor. Bence kendini ifade etme şansı yakalayan bazı arkadaşlar, bu sayfalarda komplekslerini ortaya koyuyorlar. Ağzınıza sağlık.  18.04.2007 0:29
 

Çok anlamlı ve güzel mesajlarla dolu bir yazı olmuş. Aynı temennilerle. Sevgiler...

Ayrıntıda gezinmek 
 17.04.2007 13:22
Cevap :
Teşekkürler dilek ve temennilerinize. Şöyle bir sayfanıza uzandım. Kendi hakkınızda yazdığınız yazı blog olarak yayınlansa herhalde en az 500 kişi beğenerek okur. Kalın sağlıcakla  17.04.2007 13:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 1349
Kayıt tarihi
: 05.03.07
 
 

İstanbul doğumluyum. Sosyal antropoloji bölümü mezunuyum. Güzel sanatların her dalı ilgimi çekmiştir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster