Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
864
 

Kalemşörlerin arenasından geçip blogçunun kulübesinde konaklamak

Her gün neredeyse birbirinin kopyası sayılabilecek makaleleri okumaktan bunaldım bu günlerde. Aslında bu bezginlik bir hayli gerilere doğru dayanıyor, ama ne yaparsınız ki eldeki malzeme hep aynı. Üretilen değerler, geçmişte ne ise bu günde içerik ve biçim olarak bir birinin benzeri şeyler.

Algılamamızda mı sorun var yoksa kendimizi yenilemekte mi zorlanıyoruz? Anlamadım gitti. Bundan on sene öncesinin gündem ve yazıları arada çok küçük farklarla bu gün de önümüzde.

Kardeşim güneşin doğuşu bile her mevsimde ayrı bir güzellikte, ayrı bir tazelikte olurken sosyal olayları tanımlayıp bunları okuyucuların ilgisine pazarlarken bir an için klasik yöntemlerden ayrılıp ambalaj değişimine gitmeyi düşünmez misiniz siz?

Bakın işte blog yazarları oluşan boşluğu nasılda dolduruyorlar. Rengârenk yazılarıyla, insan doğasına uygun düşen duygusallıklarıyla, karşı görüşlere gösterdikleri hoş görüyle, uzman oldukları alanlardaki eğitici yazılarıyla koca bir yürek koyuyorlar ortaya. Yazı başına hiç de fena sayılmayan tirajlar alıyor her biri. Milliyet’e ve blogların yayımına imkan veren tüm ilgili arkadaşlara teşekkür eder, kendilerine mesleki hayatlarında başarılar dilerim.

Daha az gazete daha fazla blog okumaya başladığımı söylemeliyim. Hatta maalesef kitaplara ayırdığım zamanı bile kısıtladım. Şu elektronik ortamın sıradan yaşantımıza bu kadar yenilik ve değişim getirebileceğini dün söyleselerdi bizlere hangimiz inanırdık?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yemek- vermek... Aslında bir arena burası ve çok kalemşör var, aralarında ben gibi "sade blogcular" da kaybolmamak için çırpınıyoruz. İyi bir yazıydı, en azından bloga- blog yazmaya- daha sıcak bakmamda bir nebze etkili olacak.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 24.06.2010 16:37
Cevap :
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Arena benzetmesi sanırım yanlış olmayacak olanı tanımlamada. Eh, bizlerde kendimize özgü duruşumuzla yerimizi alacağız burada tabii. Yüreğinizden kaleminize yansıyanları okumak ve faydalanmak bunlardan bir okur olarak moral gücü verecektir bizlere. Çalışmalarınızda başarılar dilerim Portakal Çiçeği..  25.06.2010 10:54
 

Düşünülmesi gereken bir bakış açısı... Blogda, renklerin canlı tonları var. Gerçekten kalite tanımlarının tümüne yanıt verecek yazılr var. Yazın hayatınızda güzel günler diliyorum. Saygımla...

yeşilsoğan 
 08.07.2008 0:08
Cevap :
Haklısınız, düşünülmesi gereken bir bakış açısı! Belki de bir objektiflik sorunu...Ya da nitelik..Değerlendirmeniz için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.Sayglarımla  08.07.2008 18:49
 

içerikte güzel...

Ruksan İLDAN 
 13.01.2008 22:00
Cevap :
Değerli yorumunuz için teşekkür ederken çalışmalarınızda başarılar dilerim  13.01.2008 23:51
 

İyi ki varsınız, İyi ki blogcularda konaklıyorsunuz. Çok memnun olduk efendim. Saygı ve sevgilerimle

Ömer ÖZDAMAR 
 23.07.2007 17:46
Cevap :
İki satır yazıda ne büyük bir yürek. Sizlerin arasında bulunmak ve yazılarıma katlanmanızı mahcubiyetle izlemek asıl benim için büyük bir şereftir efendim  23.07.2007 21:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 177
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 39
Ort. okunma sayısı
: 1210
Kayıt tarihi
: 09.03.07
 
 

1965 Almanya doğumluyum. Atatürk üniversitesi İlahiyat fakültesi mezunu olup, öğretmen olarak çalışm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster