Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Kasım '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
8433
 

Kaliteli kadınlar tiryakilik yapar

Kaliteli kadınlar tiryakilik yapar
 

Kaliteli bir kadın, tiryakilik yapar tabi!


Kimi çay tiryakisidir, kimi kahve... Kimi sigaraya meftundur, bazısı çayın hastası... Demlikle içer ıhlamuru kimisi, kimine semaver az gelir adaçayı içerken!... Kimi cola bağımlısıdır, kimi nargile hastası... Kimi şarap eksperi! Kimi rakı - balık delisi... Kimi çorbayı kazanla içer, kimi balığı kılçığıyla götürür!

Hastalıklar çeşit çeşit... Bağımlılıklar ömür boyu çoğu zaman...

Peki ya ben mi? Ben, kaliteli kadınların tiryakisim, belki de müftelası...

Öyleyse kimdir kaliteli kadın, anlatmalıyım değil mi size? Amaaan! Sizi mi kırıcam be! Alın size kaliteli kadın işte!

Kaliteli kadın; en önce kendini bilir, bütün aklı başında, yüreği yerinde insanlar gibi...

Kaliteli kadın; az konuşur, çok düşünür. Duracağı yeri, susacağı zamanı en iyi bilendir; bilgeliği bin yılları aşmış bütün filozoflar gibi...

Kaliteli kadın; ne kendini ne erkeğini utandırır. Herkesten önce vicdanına karşı sorumludur o. Kimselerin namusunu beklemesine, bacak arasını kollamasına izin vermez. Kendini korumayı, başını dik tutmayı en iyi bilendir kendisi...

Kaliteli kadın; erkeğinden yapamayacağı şeyleri isteyerek çift kişilikli mutsuzluklar yaratmaktansa; ikiz güçlerini, total sinerjilerini fark eden, en üst düzeyde gerçekleştirendir. Haddini iyi bildiği gibi; erkeğini de kazanamayacağı sidik yarışlarına sokmaz., zorlamaz. Çünkü bilir ki, o yarışları kazananlar da, en az kaybedenler kadar kirlenir.

Kaliteli kadın; erkeğiyle yarışmak, boy ölçüşmek yerine; birlikte mutlu olmanın yolunu arar. Kalitesi, yaşamın kısalığını anlamaya fazlasıyla yeterlidir çünkü.

Kaliteli kadın; sosyal rollerini karıştırmaz. İşyerinde profesyonel bir çalışan; evinde iyi bir anne, iyi bir sevgili; sosyal ortamlarda ailesinin kraliçe arısıdır. Balını yuvasına akıtıp, iğnesini düşmanına batırır.

Kaliteli kadın; kitap okur, müzik dinler, spor yapar.

Bazen kendi kabuğuna çekilir; gerekince, sokaklar ona dar gelir. Kalbi, halkıyla atar kaliteli kadının, insanıyla birlikte nefes alıp verir.

Siyasetle de ilgilidir, ev ekonomisiyle de. Çiçeklerine de iyi bakar, hayvanlarla da iyidir arası...

Kaliteli kadın, tertemizdir. Misss gibi kokar üstelik. Marka bağımlısı değildir ama; elbisenin en iyisini giyinir. Boya küpü değildir ama; cilt bakımını da yapar, aynalarla da barışıktır. Deodarantın, parfümün en pahalısını değil, tenine en yakışanı bulacak kadar görgü sahibidir o. Erkeğini de kendiyle birlikte eğiten, akıllı,anlayışlı bir öğretmen...

Kaliteli kadın; sinemaya da gider, tiyatroya da. Seminerlerle de ilgilidir, resim sergileriyle de.

Yaz geceleri uzun yürüyüşler de yapabilir, kışın karlara da bulayabilir bedenini...

Kaliteli kadın; ne zaman, nerede, nasıl davranacağını; kimi dinleyip kimi kulak ardı edeceğini; kime merhamet edip, kime sırtını döneceğini en iyi bilendir. Yoksula el uzatmaktan da, zalime baş kaldırmaktan da geri durmaz kaliteli kadınlar. Ve insanlığın anasıdır onlar. Sonsuz ve sınırsız; kutsal ve ölümsüz...

Her şeyin en iyisi gibi, tiryakilik yapar kadının kalitelisi... Tiryakilikler, azıcık zevk; çokça da zarar verir insan ruhuyla bedenine...

Ama kadının kalitelisi yok mu. O, ömür katar adamın ömrüne. Huzur verir, iliğine, kemiğine...

Sevecenliği, şefkati evladına sonsuz güven aşılarken; erkeğinin ardında dağlar yücesidir kaliteli kadın... Adaletli yüreği yolunu aydınlatır. Duru aklı doğruyu buldurur.

Ve elbette tiryakilik yapar kaliteli kadın... Tüm tiryakiliklerden daha sahicidir çünkü.

Yaşam, kadınla başlar. Kadına tiryakiliğimiz sonsuzdur bu yüzden... Anamızın rahminden çıkıp, " Merhaba! " derken yaşama; toprak ananın bağrında yatarız sonsuz uykumuza.

Hz. Havva hepimizin anası... Anamız herkesin anası...

Ve Kaliteli kadınlar, tiryakilik yapar tabi!... Aksini iddia edenin, akılına şaşarım!

Not: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır.

 

Mavianne bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar. Ben böyle bir kadın tanıyorum. Altı yıldır sürekli gözlemliyorum. İnanın tam olarak anlattığınız gibi. Fakat şaşırtıcı bir şekilde kimse bu mükemmelliğin farkına varmıyor. Farkına varsalar da önemsemiyorlar. Hele eşi hiç! Burada açıklayamıyorum bile. Neyse, hiç olmazsa o benim yakın dostum ve arkadaşlığımızdan dolayı her gün şükrediyorum. Altı yıl öncesine kadar pek çok arkadaşım olmuştu ama hiçbiri bu denli kusursuz değildi. (Okurlarsa bana kırılacaklar.)Neyse, ben de kusursuz değilim zaten. İyi ki değilim. Kıymetin bilinmediği, kalitenin asla önemsenmediği bir dünyada yaşıyoruz galiba. Çoğu kişi sadece kendisini önemsiyor. Selamlar.

Sema Bekmez 
 27.11.2013 17:24
 

Selam, yazınızı beğendim Kaliteli Kadın eşittir Süper Girl :)) Keşke sizin yazdıklarınız gibi olup bir de yorulmasa bu kliteli kadın Herşey mükemmel olacak diye kendini çok yıpratmasa çok süper olacak değil mi? iyi günler diliyorum

Mavianne 
 27.11.2013 10:06
 

adam gibi adam olanlarda tiryakilik yapar

savas barka 
 27.11.2013 8:57
 

kaliteli erkek kimdir de diyelim mi.. daha ilk görüşmede sizi yatağa atmayan erkektir..elbisenizi işinizi gücünüzü kıskanmayan erkektir..ortadan kaybolmayan erkektir..günlerce hiç sıkılmdan vakit geçirebileceğiniz erkektir..takıntısı çıkıntısı sevgilisi karısı oollmayan erkektir..

savas barka 
 27.11.2013 8:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1287
Toplam yorum
: 3558
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1675
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster