Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1006
 

Kalitesizlik sadece fotoğraflarda değil! Protesto ediyoruz!!!

Kalitesizlik sadece fotoğraflarda değil! Protesto ediyoruz!!!
 

Son günlerin modası, çıplak kadın resimleri ki en alakasız blogta bile karşınıza çıkabilirler ama siz o resimlere prim vermekten lütfen çekinmeyin ki zaten öylede yapıyorsunuz. Ve konuyla alakası olmayan sadece başlıktan vuran yazılar. Bu yazıları yazanların amacı her nedense çok "TIK" almak.

Anlayamadıkları bir şey var bence, burada çok okunmak demek, pardon “tık” almak demek çok iyi yazılar yazdığınızı ve hatta çok sevildiğiniz anlamına gelmiyor. Aksine yazılan içi boş yazıların sadece birkaç paragrafının okunup kalan kısımlarına bakılmadığını bile biliyoruz. En yüksek hitlere ulaşmış olmanız size; MİLLİYET GAZETESİNDEN YA DA BİR YAYIN KURULUŞUNDAN; “GEL KARDEŞİM BAK SEN ACAYİP İYİ YAZIYORSUN GEL YAZARMIZ OL” demek değil. Bunu kimse ama kimse anlamıyor. Sadece reyting uğruna içi boş yazılar, çıplak kadın fotoğraflarıyla bezeniyor veya hiçbir içeriği olmayan bir yazıya hatta alıntı bir yazının üstüne yine alakasız bir başlıkla ilgi çekici hale getiriliyor.

Ben bunu yapanları tebrik ediyorum. Ama birini özellikle tebrik ediyorum, seviyesizlik artık sadece resimlerde değil atılan mesajlarda da yer alıyor. Adını yazmak istemediğim blogçunun bana attığı mesajı mesajlarım kısmından girip okuyabilirsiniz.

Aslında çok şey yazıp çizmek isterdim ama değmeyeceğini biliyorum. Biz aylardır aynı şeyi söylüyoruz ama kimselere dinletemiyoruz. Seviye iyice düştü. Bana atılan mesajda da bunu açıkça görüyoruz.

Bu tip resimlere ve resimleri kullananlara prim verildiği sürece de düşmeye devam edecek.

Temiz ve kaliteli blog sayfaları için, bugünden itibaren sayfa şablonumu değiştiriyorum.pelin not : benim gibi bu durumdan rahatsız olanların yazdıklarını mutlaka okuyun 2 süper blog; 1. Kerem'den http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=39776

2. Ahmet Seven'den ; http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=60684

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Pelin bir kaç gündür resminizi kapatmış siyah bir görüntüye büründünüz. Acaba üzücü bir şey mi oldu diye çok korktum ama bloglarınızı şimdi farketip okuyunca neyin ne olduğunu çözdüm. Meğerse çıplakığa protesto ediyorsunuz. Yazdıklarınızın hepsi doğru. Demek ki bizim Türk milleti ne kadar da çok meraklı imiş. Ama ne var biliyormusunuz? Ebeveynlerimize biz küçücükken cinsellik hakkında her sorduğumuz soruya kaçamak cevaplar verirlerdi, ayıp derlerdi ve bir açıklama yapmazlardı. Okulda da bize bu konuda eğitici bilgiler vermezlerdi. Biz büyüdükçe de orada burada arkadaşlardan dolma bilgilerle bir şeyler öğrenmeye çalışırdık. Halen de insanlar bir şey öğretmek için çıplak resimleri koymaktadır. Öğretmek buysa. Ve sizler bundan rahatsız oluyorsunuz. Olmayın çünkü bunun tek sorumlusu, bizler çocukken bize bir şeyler öğretmeyen ebeveyn ve eğitimcilerde. Sevgi ve saygılarımla.

Ahmet Üstündağ 
 17.09.2007 10:44
Cevap :
sanırım haklısınız. teşekkürler.  17.09.2007 12:32
 

Cinsel içerikli yazılar yazarmıyım? hayır. Destekler miyim? Hayır. Yargılar mıyım? Hayır. Zamanında travestileri kovardı bizim evin önünden polis, döverdi yaka paça. Peki bunları alan, arabalarıyla gelen aile babaları var di mi? Onlar temiz vatandaşlar, dövülmeyi hak etmezler. Bu insanları okuyan ve dibine düşenler var. Neden onları değil de, yazanı yargılıyoruz? Neden o insanın değişmesi ve güzel yazılar yazabilmesi de mümkünken buna teşvik etmiyoruz? Belki o insanın da bir maskesi vardır ve birilerinin buna dur demesini istiyordur. O kişiler istediklerinde güzel şeyler de yazabilirler, o potansiyelleri var. Biz yargılamayalım, kaybetmek ve itmek kolaydır, kazanmaya çalışalım. Bu benim şahsi görüşümdür. Saygılarımla.

Kwan Yin 
 11.09.2007 17:22
Cevap :
Aslında yanlış anlaşılıyor bu yazı. Ben cinsel içerikli yazılara karşı değilim. Sadece içeriği boş yazılar çok okunsun diye çıplak kadın fotoğraflarının kullanılması dahası kadının sömürülüyor olmasına karşıyım. İşte bu kadar. Yoksa cinsellik yazılmasın, çizilmesin, kimseler bu konuyu konuşmasın, zaten deme hakkımız yok. Bu konular konuşulmalı zaten. Teşekkürler.  12.09.2007 9:24
 

ben de sadece tıklanmak amaçlı hareketlere karşıyım cinsellikle kısıtlamıyorum. Size hak veriyorum. Yalnız Semay35 rumuzlu arkadaşa verdiğiniz cevap beni üzdü. Fikirlerimize karşı görüşleri de, diğerlerini kabul ettiğimiz gibi etmeliyiz, diye düşünüyorum. Çok ağır bir karşılık olmuş. Sizin gibi bir hanımefendide şık durmamış. Saygılar...

karga 
 11.09.2007 11:59
Cevap :
Sevgili Karga herşey aslında çok açık. Sadece biraz anlayış o kadar. Çok şey mi istiyorum?  11.09.2007 12:11
 

bu hallere geldik sevgili kendini koruyabilmiş arkadaş, Pelin. Her türlü tatmin ihtiyacı had safhada. Bu duruma karşı duruşunu alkışlıyorum.

Keyif Adamı 
 10.09.2007 19:26
Cevap :
:) Saygılarımla.  11.09.2007 8:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3219
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster