Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1022
 

Kalk o koltuktan Sabahat Tuncel!

Kalk o koltuktan Sabahat Tuncel!
 

Kalk o koltuktan !


Kürt insanlarımızın sağ duyulu olması gerekiyor. Çocuklarını zorla dağa kaldıran PKK ile onun yandaşlarına bu seçimlerde oy vermemesi gerekiyor. Küçücük çocukları eyleme sürükleyerek, terörist tohumlarını bu topraklara ekmeye çalışanlara karşı tavır almak, bu tavrıda sandık başında göstermek zorundalar.

TBMM çatısı altında binlerce insanımızı çoluk çocuk demeden katleden Öcalan'a "sayın" diyecek, yetmedi miting meydanlarında "KÜRT SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ, ESAS MUHATAPLARI İLE GÖRÜŞMEKTİR. DEVLET, PKK ve ABDULLAH ÖCALAN." diyeceksiniz, bu da yetmedi, beğenmediğin, özgür değiliz dediğin ülkeden her ay maaş alacaksın! Sen katile, teröriste paye verip milyarları cebe indireceksin, devlet yıllardır terörle mücadeleye trilyonlar harcayacak.

Sabahat Tuncel Kürt Halkı'na sesleniyor bu gün. "29 Mart seçimleri bu ülkede milâd, bir kırılma noktası olabilir. 30 yıldır verdiğiniz mücadele sonucunda, yapılan devrimler sonucunda bu gün burdayız. AKP TRT Şeşi açtı. Bu sizin mücadeleniz sonucudur. Sevgili arkadaşlar TRT Şeşi açacağına dağların yolunu açsalardı. Çocuklarınızla buluşmanız için. Çözüm Irak'ta, ABD'de, AB'de değil çözüm burada. Kürt sorununun çözümü muhatapları ile görüşmede. Kimdir muhataplar? Devlet, PKK, Abdullah Öcalan."

Buyrun! Sindirin içinize. Gazzede ki masum çocukları öldürdükleri için İsrail'e kafa tutan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kendisini "haklı" kılanlar; bebekleri, anne karnında doğmamış çocukları, askeri, polisi, öğretmeni, masum binlerce insanı katleden terör örgütü ve örgüt başını muhatap kabul eden bu kadına söyleyecek sözünüz vardır herhalde...

Özgürsünüz... Demokratik haklarınızı sonuna kadar kullanıyorsunuz. TBMM'ye girdiniz. Yıllardır tutturduğunuz Kürtçe kanalınız da var. Yoksulluk, sefalet, ihmal sadece Kürt halkına mı yapılıyor? Ülkenin her yanının yangın yeri olduğunu görmüyor musunuz? Öldüreni, katili savunmak hangi vicdan, hangi özgürlük anlayışı ile örtüşür. Kendi teröristiniz engel dağ yollarına. Neden analar çocuklarına hasret? O cocuklar kendiliğinden mi çıkıyor dağa?

Çekin kanlı ellerinizi halklarımızın üzerinden.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 348
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1317
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster