Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
687
 

Kalp kalbe karşı derler

Kalp kalbe karşı derler
 

Ayrılığın acısı bir gün çökerse yüreğine, bırak artık geçmişi, bugünü; gözlerine yaşlar dolsa da bak artık geleceğe, tek başına dimdik ayakta. Hayatın dikenlerini tek tek kırarken acıyı duymasan da, ilaç değil tuz basarsın kanayan yarana.

Sevgi dolu geçen zamanların sonucu, acı bir gerçekle yüzüne vurulduğunda senden başkasına aşkım diyenleri asla affetme, yüreğinde acı bir burkulma ve gözlerinde yaşlarla.

Bana zaman ver bitireceğim her şeyi dediğinde, verdiğin zamanların hiç faydasını görmesen de, ver artık evrenin tüm saatlerini doyasıya kullansın sonunda.

Beni rahat bırak, kendi halime, bulurum elbet çözümü bende sesleri çınladığında kulaklarında, al artık git kendini yüreğinde ayrılığın acısıyla boş ver üzülme.

Kırılan kalbine batan cam kırıklarını ne kadar temizlemeye çalışsan beceremesen de, onunla ilgili her düşüncede acı verse de, bırak zamana iyileşir elbet yaraların içi camdan lime lime olmuş olsa da.

Sadece sen dediği günleri hatırla. Her şey ne kadar çabuk değişiyor zamanla, duygularından düşüncelerinden çıkardığın gibi şimdi sıra geldi kalbinden atmaya.

Kör karanlığa kadar uyuyamadığında, her dalışında on dakikada bir onun hayaliyle uyanırsan, yüreğinin bir yerlerinde bir sızı duyarsan, yaptıklarını hatırla boş ver üzülme.

İkili bir ilişkiyi devam ettirmeye çalışırsa, bir gün dediği bir günü tutmuyorsa, verilen sözlerin yerine getirilmediğini anlıyorsan, yalanlar diyarında camdan bir fanusun içinde yaşıyorsan, her geçen gün içini daha da acıtan farklı bir şey öğreniyorsan, mesajlar bulup daha da yıkılıyorsan, boş ver üzülme.

Kalp kalbe karşı derler, o üzülsün seni kaybettiğine. Ay çekip giderse bir gün güneş girecektir içeriye, dilinden bu şarkıyı düşürmesen de.

Hülyalar / Hülya kanatlı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bırakmak gerekiyo değmeyenler kendi değerleriyle kalsınlar hayatta.Ama zor çok zor.Bunu başarmak için sevgiyi kalbe gömüp gurur ayaklandırmak gerekiyo.Ben bunu başardım zorda olsa başardım.Yüreğim ağlayarakda olsa başardım.Şimdi içim rahat.Değmedi,değmeyecektide.üzülmemek lazım artık geçmiş için.Yazınız çok güzel tebrik ederim

ASLI GUNERI 
 25.03.2008 11:53
Cevap :
Gerçektende boş vermek gerekiyor Aslı Hanım. Değmeyenler için üzülmenin hiç bir anlamı yok, geçmişe değil geleceğe her zaman bakmak gerekiyor. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla  25.03.2008 13:06
 

Ya gitmezse?

Anlatamıyorum 
 14.03.2008 23:32
Cevap :
İşte asıl sorun da burda Sayın iliahtida. Gitmediğinde, onun her yüzüne bakışında yaptıklarını affettim diyebilsende, içindeki yaraların daha da çok acı verecektir sana. Yorumun için çok teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla  15.03.2008 12:07
 

Hergün ölmektense finalde ki gibi güneşi karşılamak gerek... sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 11.03.2008 10:32
Cevap :
Sevgili Meral hanım güneş her zaman doğacaktır ruhumuza eğer içimizdeki sevgi ışığını söndürmezsek. Ufak bir kıvılcım aydınlatır içimizi karanlıktan aydınlığa çıkarız bir anda. Yorumunuza çok teşekkür ederim. Sevgilerimle  11.03.2008 12:23
 

bazen insan yüreği, ruhu acıyla da beslenmesini bilmeli, acılarla umutarını büyütmeli, acı mutluluğa giden tatlı sarhoşluğun ana maddesi olmalı..yada bizemi öyle geliyor, bilinmez..Ama yerie getirilmeyeh sözler, yalanlar, içini acıtıyorsa, gemileri yakma zamanı gelmiş demektir.Boş ver..acı birgün gelir diner, yerini ılık meltemlerle brlikte gelen iç ürperten sevgiye bırakır.zaman galiba herşeyin ilacı..kalemine sağlık... sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 10.03.2008 18:27
Cevap :
Acıyı yaşamak insan ruhunu incitsede biraz tatlı yönlerini düşünmekte gerekiyor. Sizinde dediğiniz gibi zaman herşeyin ilacı. Yaşanılanlar bir gün elbet unutulur, gerçekmi rüyamı birbirine karıştırılır. Ama izleri hiçbir zaman geçmez, Yorumunuza çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla  11.03.2008 12:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 1365
Kayıt tarihi
: 05.03.07
 
 

İstanbul doğumluyum. Sosyal antropoloji bölümü mezunuyum. Güzel sanatların her dalı ilgimi çekmiştir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster