Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Nisan '18

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
141
 

Kalp Ölünce Ölür İnsan, Beyin Ölünce Değil!

Kalp Ölünce Ölür İnsan, Beyin Ölünce Değil!
 

İnsan ne zaman ölüdür biliyor musun?
Sevmeyi henüz keşfetmemiş bir kalbi taşıyorken ölüdür. Yaşıyor gibi görünür ama yaşamıyordur aslında. Sevgi doluyum sanırsın ama aslında daha sevmenin ne demek olduğu ne yüce olduğunu keşfetmemişsindir. Aşk dediğin şey birinin seni sevme ihtimalininin peşinden koşmak o kişiyi hayatının merkezine koyarak zaaflarının esiri olmaktır. Sevmen gereken onca şeyi görmezden gelip hiç hayatında olmaması gereken birinin peşinden koşmaya aşk dersin sen. Oysa aşık sorgusuzca seni seven seni sen olduğun için kabul eden ve koşulsuzca seven, seni kafasındaki eşe benzetmeye çalışmak yerine tüm hareketlerinden mutlu olandır. Sensiz olamayan değil sen mutlu olduğun için mutlu olandır. Seni esir eden değil seni özgür kılandır.

Sevmek nedir peki?
Sevmek öyle evrendeki tek bir canlıyı aşk diye kendini kandırdığın bir sebep nedeniyle kendini paraladığın şeye duyduğun şey değil evrenin tümüne, her canlıya, her detaya, her moleküle karşılıksız sırf onlarda bu dünyada var diye duyman gereken hissetmen gereken duygunun adıdır. Seni var ettiği için yaratana, nefes alırken içine dolan oksijene, oksijeni üreten bitkilere ve canlılara, seni var eden vücuda, bu güzel evreni görmeni sağlayan gözlerine, o muhteşem kokuları tattıran burnuna, o enfes tatları almanı sağlayan diline, var olana dokunmanı sağlayan ellerine, diğer yerleri görmen için yürümeni sağlayan ayaklarına, o harika tınıları müzikleri duymanı sağlayan kulaklarına, düşünmeni karar vermeni sağlayan beynine, iyiyi kötüyü seçtiren nefsine, tüm bu alışverişi yapmanı sağlayan hücrelerine, tüm organlarına duyman gereken şeydir sevgi. Diğer insanları, ırkları, dinleri, renkleri, güzellikleri, dağları, ormanları, denizle, dereleri, atmosferi, o yaramaz volkanları, ölmeyi, dirilmeyi, cenneti, cehenemmi, iyiyi kötüyü, var olanı olmayanı, kimyayı, matematiği, burçları, gezegenleri, dilleri, çiçekleri, piramitleri, zenginliği, fakirliği, varlığı, yokluğu, gülmeyi, ağlamayı, kızmayı, naif olmayı olan herşeyi anı zamanı ve en önemlisi bütün olmayı hissetmek ve iyiki varım demektir sevmek. Bir kalbe sahip olmaya şükretmektir. İnsan önce sevmeyi öğrenmeli hayatta nasıl sevilir anlamalı ve   gerçekten seviyormuyum demeli kendine ben kalbimle seviyo rmuyum?

Tüm sırları bu sevgi dolu kalp aralar aslında ve seven bir kalple bakan gözler cennette buluverir kendini... Gerçekliğe, duruluğa, huzura, güzelliğe ve sevgiye uyanır insan o anda ve ben yıllarca yaşamamışım der sevmeyi öğrendiğinde...

Nazan Apaydın Demir bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 339
Kayıt tarihi
: 13.04.18
 
 

E-iş Geliştirme, Sosyal Medya, İçerik Üretimi ve Dijital Pazarlama Alanında 13 yılı aşan çalışmal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster