Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '09

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
802
 

Kalp ve kalbin halleri - 10. Bölüm

10. Bölüm

Her iki dünyasına (masivasına) ait görev ve sorumluluk taşıyan kalp ve beyin insan vücudunda iki parçadan, iki bölümden oluşmalarına rağmen her ikisi de aynı bedendeki bir tek ben’liğe hizmet ederler. Onun içindir ki; aynı bedene hizmet eden tıpkı bir ruh gibi, aynı bedende ki kalp de, beyin de birdir. Tekdir, bir bütün olarak aynı ben’liğe hizmet ederler.

Yani, üçü bir arada bulunur. Aynı bedenin sahibine hizmet ederler.

Her birinin görevi, birbirine hizmet etmektir. Hizmet ederken de varlığa ait ben’liğin tüm ihtiyaçlarının beden içinde gidermektir. Bunun içinde birbiriyle aynı bedende uyum içinde yaşarken, birbiriyle yardımlaşmak.

Bu şekilde birbirine bağlı olarak kendilerine hayat veren benliğe hizmet etmektir. Yaşadıkları bedende kendi varlıklarının sürdürmek için aynı bedene hizmet etmektir. Bunun içinde bedendeki tüm görevleri paylaşmaktır.

Kısacası üçünün de görevi taşıdığı ruh bünyesindeki benliği erginleştirip olgunlaştırmaktır. Bunun içinde görevde bir bütünlük sağlayarak bedendeki benliğine ait tüm işlevleri yerine getirmektir.

Dolayısıyla görevleri yerine getirirken olduğu gibi, sorumluluğu da birlikte oluşturdukları benlik içinde taşımaktır.

Allah’a hesap verileceği bilincine ererek yaşamaktır. O sorumluluğu içinde (vicdanda) duyup, taşıyarak yaşamaktır.

Kalp ve beynin görevi ruha hizmet etmektir. Ruhun görevi ise bulunduğu bedeni yaşatırken, hem dünyada hem de ahrette sorumluluğunu da taşımaktır.

Bunun için ruh enerjisini, beyin rotasını kalpten alır.

Çünkü kalp, bedenin merkezi, yaşamın kaynağıdır.

İnsanın her iki dünyada da huzur bulup, sağlıklı yaşayabilmesi için bedende taşıdığı kalbinin sürekli sağ duyu içerisinde sağlıklı olup, pozitif enerji üretmesi gerekir ki; enerjisini buradan alıp beslenen beyninde taşıdığı aklı da ona hayırlı yolu göstersin. O da hem bu dünyasını hem de ahretini kazanıp gitsin.

Ruhu mutmain olup, kendisini yaratan Allah’ın huzuruna huşu içinde varsın. İtibar görüp, onur kazansın. Şerefle ağırlanıp, şan şöhret görsün.

Böyle bir kalbin sahibi dünyada yaşarken kazandığı bu itibarla, bu şan şöhretle ölmüş olsa bile; ruhu üstünde adı, kıyamete kadar Allah rızasını kazanarak hayır dua içinde yaşayacaktır.

Allah yer yüzünde yaşayan tüm insanlara böyle pozitif enerji üreten kalpler nasip eylesin.

Böyle iyi ve güzel bir kalbin sahibi olarak hayır yönünde enerji üreterek insanlığın geleceği için iyi ve güzel işler yapan, yapmaya gayret eden tüm iyi niyetli güzel insanlara selam olsun.

Cahit KARAÇ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 322
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 993
Kayıt tarihi
: 08.03.08
 
 

1953 Elbistan doğumluyum. Lise mezunuyum. Kamuda çalışıyorum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım. Ken..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster