Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
925
 

Kalpten isteyin

Kalpten isteyin
 

     Mucizelere inanır mısınız? Çok değil yakın zamana kadar bana soracak olsanız inanmam derdim. Malesef ki sevgili bilinçaltımın illüzyonlarının farkında bile değilmişim. Oysa şimdi görebiliyorum ki sırf benim menfaatime hem de hiç karşılık beklemeden bunca zaman zihnimi programlamamı sağlamış. Yani şunu söylemek istiyorum. Bir göl kenarına gidip suyun dansını, yaprakların ve kuşların benzersiz konserini yaşamayı hayal ederken, sevgili bilinçaltımız çoktan işe koyulmuş bile. 

     Öyle ki gideceğimiz yere rezervasyon yaptırmış, sadece zihnimizin ve bedenimizin oraya yönlendirilmesi için uygun zamanı bekliyor. Hiç düşünürmüsünüz bilmem? Siz bu kadar başarılıyken sizin sadece bir sandalye uzağınızdaki insan neden başarısız? Ya da siz bu kadar acı çekerken kapı komşunuzun aile saadetiyle neş'eye gark olması neden? Bunların tek sebebi bilinçaltımız olabilir mi?

     Hayatınıza dikkatle bir bakmanızı istiyorum. Şu an yapmak istediklerinizin hangi evresindesiniz? Üzüntünüzün, başarısızlıklarınızın, bıkkınlıklarınızın, hastalıklarınızın ve hatta boşvermişliklerinizin nedenini biliyor musunuz?

     Evet kesinlikle şunu söyleyebilirim ki sevgili bilinçaltımıza nazik, anlayışlı, içten ve sevgi ile yaklaşırsak o da illüzyon sanatıyla bize muhteşemi ve özenileni yaşamamız için elinden geleni yapacaktır.

     ''Bunun için ne yapmalıyım? '' dediğinizi duyar gibiyim. Eğitimlerimizin son günlerinde kıymetli hocam (Hatice Yıldıran) bir şeyi asla unutmayın;'' YARDIM İSTEMEYİ. '' demişti. 

     Bu cümleyi söylediğinde beynimdeki yapboz parçalarının hepsi birden dağıldı. Ne demekti yardım istemek. Çünkü o an'a kadar daha önceki hayatımda özellikle de akademik alanda ne olursa olsun herşeyi yardım istemeden yapmam gerektiği koduyla donanımlanmıştım. Birden''  Eyvah! '' dediğimi hatırlıyorum. Panik olmuştum. Şu anda çok gülüyorum buna. Oysa ne kadar insana dair ve insani bir durumdan yıllarca kaçmış ve belki de çoğu zaman hayatımı daha da zorlaştırmıştım. Tabi burada önemli bir detayı atlamamalıyız. İsteklerimizi hangi yolla yaydığımız da önemlidir. Kalpten gelen sinyallerin etkisi büyük ve uzun sürelidir.

     Fark ettiyseniz daha önceki hayatım diyorum. Komik değil mi? Ama gerçek şu ki kişisel gelişim sürecimden önceki ve sonraki dönemde belirgin farklılıklar hissediyorum. Neyse şimdi sizleri daha fazla  kendimi konuşarak sıkmayacağım. Müsaadenizle kısa bir bilgi aktarmak istiyorum. 

     İSTEMEK: Zihnin bilimsel olarak bir amaca yönelmiş bilinç ve bilinçaltı düzeylerinin uyumlu etkileşimidir. '' Joseph Murphy'' 

     Bunun üzerine devam etmem gerekirse size önerim şudur; lütfen hergün kendinize hiç olmazsa bir 20 dakika ayırın. Düşünün, nerede olduğunuzu, yapmak istediklerinizi, hayallerinizi ve bunun neresinde olduğunuzu, nelerden beslendiğinizi... Siz kim olursanız olayların tamamen sizin istediğiniz biçimde gerçekleşeceğini bir düşünün. Sadece acil durumlarda değil, her an bütün ve temiz bir kalple isteyin. Hani vardır ya sadece çocuğu hastalandığında dua eden ya da işten çıkarıldığında yardım isteyenler... Kastettiğim her an ama her an ve özellikle de mutluyken isteyin, umut edin. Ve vakit kaybetmeden bunları not edin, plan yapın, değer verin hayatınıza, uygulayın, güvenin bedeninize, zihninize ve tabiki bilinçaltınıza. Bir an bile şüpheye düşmeyin. Şüphe inancı öldürür. Ve bilirsiniz ki inançsız bir kimse kaybolmuştur. Unutmayın bilinçaltınız en kadim dostunuzdur. Siz ona ne sunarsanız o da size onunla karşılık veriyor.

     Kıymetli annem hep derki; güzel şeyler konuşun ve güzel şeyler isteyin ki güzellikler sizi bulsun.

     Hepimize huzur, sağlık, mutluluk, bolluk, sevgi dolu  temiz bir kalp diliyorum. Diliyorum çünkü bunlar için duyduğum heyecanı o muhteşem güç sizin de içinize verecek. Ferahlayacaksınız hatta mis gibi kokusunu hissedeceksiniz. Herbirinizdeki rengi ve duygusu farklı olacak. Yine biliyorum ki sizin de arzularınızla benim yüreğim aydınlanacak.

     Kalbimizle dünyayı değiştirebiliriz. ''Rezonans Kanunu''

                                                                                                            Sevgiyle Kalın.

                                                                                                            Prof. Yaşam Koçu

                                                                                                           Şelale Bilgiç Uruk.

Birgül YILMAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şelale hanım, yazınızı çok beğendim. Çok güzel anlatmışsınız. Kalpten istemek ve bütün temiz kalbinle istemek. Ben inanıyorum isteklerimizin olacağına. Selamlar.

Birgül YILMAZ 
 24.08.2013 13:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 244
Kayıt tarihi
: 29.05.13
 
 

15.04.1981 Ankara doğumluyum. Akademik hayatım bittikten sonra kendimi mutlu hissettiğim ve görme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster