Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2080
 

Kamer Genç kendini neden ittiriyor?

Kamer Genç kendini neden ittiriyor?
 

KAMER GENÇ!


Şimdi bakıyoruz siyasetteki en cumhuriyetçi en demokrat geçinen bazı kişilere, vekillik söz konusu olunca en saltanatçı en despot kafaya sahipler. Kamer Genç muhakkak ki siyasetin en renkli, kanlı canlı hatta sevimli simalarından biridir. Lakin bulunduğu yere yapışıp kalınca rengi solmaya, cansızlaşmaya ve sevimsizleşmeye başladığı da bir gerçektir. İnsanın doğra zamanda, doğru yerde olmasını bilmesi gerektiği kadar, doğru yerden doğru zamanda ayrılmasını da bilmesi gerekir. Bu anlamda Sn Genç son seçimde aday olmakla sınırlarını zorladı. Siyaseti idealler ve hayaller ötesinde ‘’Ben olmazsam olmaz’’ şeklinde saplantısal ve bencil ruh haline indirgedi. Oysa bu işte, kalıcı ve başarılı olmanın sırı kendinden sonrakilere yer açmaktır, onların önünü tıkamak değil. Bu kadar cumhuriyetçi olan bir insanın vekillik söz konusu olunca neden bu kadar saltanat saplantısı içine düştüğünü anlamak mümkün değil.

Kamer Genç, zamanında ihtiraslarına kapılacağına yerinde oturup çayini, kahvesini içmesini bilseydi bugün adeta özlestigi o kürsüden kendisini ittirecek, incittirecek pozisyona düşürmezdi. Bir siyaset ustası kürsüye saplanıp kalmaz kendisinden sonra kürsüye çikabilecek insanlar yetiştirmeye çalisir. İtibarını arttırmanın yolu her seferinde aynı şeyi yapmak değil, aynısından başkalarına da yaptırmaktır. Madem o kürsüye çikabilecek dirayette kendinizi görüyorsunuz neden kendinizi ittiriyorsunuz. Kaldı ki 70 yaşinda bir insanın torunlarını parkta gezdirip sevmekten tutun, anılarını yazmaktan, akıl hocalığına kadar haz ve zevkle yapabileceği çok güzel işler vardır. Bu yaşta bu kadar bencil, saplantılı, ‘ benden sonrası tufan’ anlayışı ile tuhaf tuhaf davranışlara girmenin anlamı ne? Şu genel geçer bir kuruladır. Bulunduğunuz yeri zamanında kendi iradenizle bırakmasını bilmezseniz oradan ittirilirsiniz.Kaddafiden tutun, Mübarekten, Bin alinin başina gelende aslında meclisteki bu mikro olayın makro düzeydeki boyutlarıdır.

Salim Uslu'ya gelince; eğer ben bir gün TBMM’ ye gider kürsüye çikar ve Salim Uslu’da beni itmeye niyetlenirse önce kendini uçurumdan aşağıya atması gerekir.!

m.ali şirin tarih ögrt)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence yazı ve yazıda kullanılan dil çok akıcı. Kamer Genç ve S. Uslu arasında geçen olaya gelince, ülkemizin gerçeği bu;gücü yeten, yetene... Başka nasıl açıklanır ki, olanlar? Ayrıca hırsından dolayı öğretmenimi tebrik ediyorum.Hani diyor ya "bir gün vekil olursam!"

Mustafa CAN 
 18.11.2011 17:10
Cevap :
teveccuhünüze ve takdirinize teşekkür ederim değerli arkadaşım lakin bizimki hırs değil bizimki bir hayal bir iedaal. selamşlarımla!  20.11.2011 13:28
 

Gerçekten u yazıcı okudum ve komik buldum ama yanlış bir nalaşılması olmaması için komik kelimesinin önüne TRAJi kelimesini de eklemekte fayda var yani tek kelimeyle TRAJİ KOMİK bir bakış açıcı... öncelikle Kamer gençin kendini neden ittiriyor cümlesine bakarsak "bir kadın kendisini neden dövdürüyor yada bir kadın kendisine neden tecavüz ettiriyor" düşüncesini destekleyen bir yazı... karşındaki insan öncelikle saygı ve ahlakı bilmeyen vicdanı olmayan yada uslu gibi kendini bilmez biri ise karşısındaki ne kadar dürüst yada sayhılı olursa olsun bunun önüne geçemez... yani TBMM gibi devletin en önemli yerinde seni itti yada dövdü hiç affetme sen de dal göz kafa kırmı demek bu ... burada asıl tartışılması gereken kursudeki kim olursa olsun akp si mhp si chp si hatta bdp si kimse kimseye o şekilde itip kakamaz hiç kimenin böyle bir terbiyesizliği kabul etmemsi gerek akp vekillerininde artık tayyipin robotluğundan çıkıp kendi düşüncelerini ve duygularını korkmadan belirtmesi gerek.

sed seda 
 18.11.2011 10:54
Cevap :
herşey kendi zıttını yaratır bu enerjinin doğasıdır bunu anladığımız zaman yaşam çözülür şiddetin kökeni anlaşılır.selamlar!  20.11.2011 13:30
 

Ayıp, itene, ittirmesini hoş görene, ittirilmesinden zevk alarak yazı konusu yapana AYIP!

Berrin Çoruk Aksu 
 13.11.2011 18:52
Cevap :
Berrin hanım bu trajik ve ironik durumdan nasıl bir zevk çıkardınız anlayamadım şahsen.bir daha okuyun lütfen ama ruhunu okuyun. iyi günler dilerim  13.11.2011 23:05
 

m.ali bey,sizin kamer genç ten ne farkınız var? yazınızı son cümlenizle çürüttünüz.zorbaya zorbalıkla cevap veririm diyorsunuz.hangisi doğru?sizin farkında olmadığınız itilen kamer genç değil türkiye deki demokrasidir.konuşmasını beğenmediğiniz kişiyi zorbalıkla susturmak demokrasiyi katletmektir.arap baharında zorba hükümdarları zorbalıkla indirdiler.ikiside doğru değil.sizin dediğinizde.başbakan 2 dönem istanbulu, 3 dönemde türkiyeyi yönetmeye çalışıyor.bıraksanız 5 dönem daha yönetmeye meyilli.20-25 yıldır siyasette olan başbakanın fikirlerini beğenmesekte zorbalıklamı,ittirerekmi susturulması gerekir?bumudur sizdeki demokrasi anlayışı?

AHMET GÜL 
 13.11.2011 10:27
Cevap :
Ahmet arkadaşım! konunun demokrasi olduğunu hiç sanmıyorum konu K.Gençle, S.uslunun birbirinin ters yüzü oLan kişilikleridir demokrasi sadece bir kılıftır isterseniz gidin ikisininde meclise nasıl geldiğine bir bakın.yazıda tezat olarak görüdğünüz şey sanıyorum bu ters yüz kişilikleri görmemiş olmanızdan kaynaklanıyor.selamlarıml!  14.11.2011 16:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 124
Toplam yorum
: 86
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 726
Kayıt tarihi
: 28.06.08
 
 

Kelebek için kanat neyse insan için kelime odur. (m.ali şirin) 1969 senesinde  Tunceli/ pülümürde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster