Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '16

 
Kategori
Opera / Bale
Okunma Sayısı
53
 

Kammeroper İstanbul Ansamble

Kammeroper İstanbul Ansamble
 

Afiş


Kammeroper İstanbul Ansamble seyirci ile buluşuyor 

Kammeroper İstanbul Ensemble, 23 Ekim’de Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde dinleyicisiyle buluşacak. “Türkiye'deki opera sanatına destek ve farklı bir renk getirmek amacıyla alternatif bir topluluk düşüncesi ile oluşturulan Kammeroper İstanbul Ensemble peratik konser ve temsilleri hedef alan, operayı minimalize eden onun konser versiyon halidir. 

Kammeroper İstanbul Ansamble, bariton Sedat Öztoprak yönetiminde, çok sesli müziğin seçkin parçalarından oluşan geniş repertuar  ile bu sanat sezonunda, yurt içi ve yurt dışı konserlerle, seyirciyle buluşturacaktır. 

Seyirciye nitelikli ve evrensel müzik dinletmek adına, opera, operet, canzone, antik arya, napolitenler  ve Türkçe parçalardan oluşan geniş bir repertuarla konserler yapmak için yola çıktı. Gittiği şehirlerde dünya müziğinin seçkin yapıtlarına ve ünlü bestecilerine sadece yer verecek  gurubun  daimi solisti dünyaca ünlü bariton Sedat Öztoprak ve 7 kişilik seçkin müzisyenlerden oluşan orkestra toplam 6 kişiden oluşuyor. Orkestra şefi ve piyanoda Paolo Villa yer alıyor. Başkemancısı İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası  eski müdürü Murat Gürol bulunmaktadır.

Topluluk seçkin bir müzisyenlerden oluşmaktadır. Viyolonsel’de Yasin Kula, klarnette Arda Serindağ, flütte Elif Kay, viyolada Deniz Yücel, keman2de de Gökhan Şamil. Bariton Sedat Öztoprak, ‘’mevcut  sahnelerinizden ve festivallerinizden  uygun olanlarında projemizi  seyirciyle buluşturacağız. İlk tanıtım konserimiz Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi Bakırköy’de 23 Ekim 2016 da saat 17 00 de Pazar günü gerçekleşecektir. Tüm İstanbullu sanatseverler davetlidir’’ diyerek tüm sanatseverleri bu etkinliğe davet ediyor. Daimi solistliğini ünlü bariton Uluslararası Hans Gabor Belvedere Viyana Şan Yarışması Türkiye Komite ve Jüri Başkanı Sedat Öztoprak’ın üstlendiği projede, romantik repertuvarın öne çıkmış yapıtları programın ana kısmını oluşturacak olup yanı sıra yerli yapıtlara da yer verilecek, yurt dışı turnelerinde ise yerel solistlerin katılımıyla farklı programları seyirciyle buluşturacaktır. Topluluk, bu ilk konserlerinde aryalardan canzonelere ve napolitenlere uzanan renkli bir programla 23 Ekim Pazar 17.00'de seyirciyle buluşacak. Bilet Fiyatları 35TL'dir. Biletler, Biletix ve Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi (LGOSM) gişelerinden temin edilebilir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 134
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

Ressam, dekoratör, araştımacı yazar. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster