Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '18

 
Kategori
Çalışma Yaşamı
Okunma Sayısı
523
 

Kamuoyu Resmi Yetkililerden Kitlerde Çalışan Taşeron İşçiler İçin Kadro Müjdesini Bekliyor

Kamuoyu Resmi Yetkililerden Kitlerde Çalışan Taşeron İşçiler İçin Kadro Müjdesini Bekliyor
 

Türkiye bir aydır kadroya alınan 1 milyon taşeronun yanı sıra kadroda kapsam dışı kalan Kit’lerde çalışan, kadro alamayan taşeron işçilerin mağduriyetini konuşuyor. Kadroya alınan bir milyon taşeronun dışında bırakılan Kit’li taşeron işçiler ‘bizler bu ülkenin üvey evladı mıyız diye’ her alanda sitemlerini sunuyor.

Bu sitemlerden siyasetin de bunalmış olduğunu görüyoruz. Siyasi parti genel merkezleri, milletvekilleri, il-ilçe başkanlıkları, bimer, cimer, sosyal medya gibi her alana Kit’lerde çalışan taşeron işçilerin haklı sitemleri iletiliyor. Cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanların gittikleri her yerde sözler, konuşmalar Kitlerde çalışan taşeron işçilerin ‘Kitlere kadro istiyoruz’ sloganları ile kesildiğini televizyonlardan ve miting meydanlarından görüyoruz.

Dün sosyal medyada bir haber, akabinde milliyet gazetesinin bugünkü manşeti yine Kitlerde çalışan taşeron işçileri heyecanlandırdı. Neydi milliyet gazetesinin bugünkü manşeti; ‘AK Partili vekiller, yaşadıkları sıkıntıyı grup ve genel merkez yöneticilerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da aktardı. Vekiller, Erdoğan’a, yapılan açıklamalarda “Taşeron sorununu kökten çözüyoruz” denildiğini, gidilen illerde “kadro” isteyen taşeronlara, “O iş tamam” dendiğini belirterek, “Ama çıkan KHK’ya baktık KİT’ler yok. Seçim bölgelerimize gidemez olduk” yakınmasında bulundu.’ Vaziyet aynen bu.

Türkiye gündemi ‘Kit’li taşeron işçilerin mağduriyetine kitlenmiş durumda. Artık kamuoyunun da vicdanını yaralayan bu mağduriyet giderilmeli. Pazar, Pazartesi, Salı resmi yetkililer açıklama yapmalı ve bu konu açıklığa kavuşturulmalı. Bu müjde Kit’li taşeron işçilere verilmeli. Netice olarak Kit’li taşeron işçiler artık Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Başbakan Binali Yıldırım’dan ya da resmi yetkililerden ‘kadro’ müjdesini bekliyor.


 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 362
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 576
Kayıt tarihi
: 22.12.12
 
 

4 Aralık 1982'de Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğdu.Tavşanlı Fevzi paşa ilköğretim okulu,İmam h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster