Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Nisan '15

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
26
 

Kamyoncular garajı bu yıl hizmete girecek

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket keskin, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ile birlikte Kamyoncular Garajı’nda incelemelerde bulundular.

Keskin ve Sarılar, kamyoncular Garajı’nda yapılan sosyal tesis binasında inceleme yaparak, yapım hatasından kaynaklanan sorunları birlikte incelerken, garaj sahasında yapılmakta olan alan genişletme ve dolgu çalışmalarını da yerinde gördüler.

Büyükşehir belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar,  Keresteciler için Yeşiltepe Bölgesinde yapılacak olan siteden sonra daha geniş bir kamyon garajına ihtiyaç duyulacağını belirterek, şimdiden bununla ilgili olarak planlamalarda bulunduklarını kaydetti. Keskin ise, Kamyoncular Garajı olarak ayrılan mevcut alanın daha önce 100 dönüm iken bir bölümünün Esenlik Şirketi’ne verildiğini, ancak mevcut alanın iyileştirilmesi ile önemli bir ihtiyacın giderilmiş olacağını kaydetti.

Sarılar, Nakliyatçılar Sitesindeki esnafların talepleri ile ilgili olarak, kendilerine ihtiyaçlarla ilgili olarak bir dosya sunulması halinde gereken çalışmaların yapılacağını ifade etti.

İncelemelerin ardından açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, “Kamyon Garajına gelerek inceleme yaptık. Yaptığımız inceleme sonucunda eksiklikleri ve noksanları tespit ettik. Buradaki hizmetin Malatya’mıza yakışır bir şekle dönüşmesi için buradaki esnafımızla birlikte burayı güzelleştirip, Malatya’ya yakışın hale getirmek için gereken çalışmaları yapacağız. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz ile birlikte daveti ile geldik. Belediye uzmanlarımız buraya gelerek eksikliklere göre bir planlama yapacaklar. Eğer ihale marifeti ile yapmamız gereken çalışmalar olursa ihale yapacağız, eğer belediyemiz imkanları ile yapacağımız çalışmalar varsa, onu yerine getireceğiz.  Kamyoncular Garajı’nı bu yıl içinde yaşanabilir ve Malatya’ya yakışır bir mekan haline getiririz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’a teşekkür eden MESOB Başkanı şevket Keskin,  “Burası Malatya’nı vitrini. Ülkenin her tarafından buraya nakliye için kamyonlar girip çıkmakta. Burası Malatya için bir imaj noktası. Eksiklikleri yerinde görmek için Genel Sekreter Yardımcımız Zeki Sarılar ile bir incelemede bulunduk. Masa başında değil de eksiklikleri alanda gördük. Burada tespitlerimizi yaptık. Malatya’ya yakışır bir kamyon garajını birlikte hareket ederek hayata geçireceğiz.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a ve genel sekreter yardımcımız Zeki Sarılar’a ben bu hizmeti en güzel şekilde Malatya’ya kazandıracaklarına inanıyorum ve bu konuda güveniyorum. Bu sezonda buranın yetiştirileceğine inanıyoruz. Çünkü dışarıdan gelen nakliye kamyonları şehirde ara sokak ve caddelerde park etmek durumunda kalıyor. Kamyoncular Garajı’nda alt yapı hizmetleri ile birlikte güvenlik önlemleri alındığı takdirde ara sokak ve caddelerde park eden kamyonlar buraya rahatlıkla getirilerek park edilebilecek. Önemli olan milletin derdini milletin ayağına giderek dinlemek. Bugünde böyle bir durum gerçekleşti ve nakliyatçı ve kamyoncular esnaflarımızla bir araya geldik” ifadelerini kaydetti.

Bu arada, kamyoncular Garajı’nda lastikçi, brandacı ve yıkama gibi hizmetlerinde verilmesi içinde planlama yapılacağı kaydedildi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 132
Kayıt tarihi
: 20.03.15
 
 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi / Malatya Esnaf ve Sanatk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster