Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
405
 

Kan nerede duracak

Kan nerede duracak
 

açılmı anlatıyor


Bu gün açılım süreci dedikleri sırada, barış türkülerinin ifade edildiği bir sırada yeni askerimiz şehit oldu. yani PKK ile çatışmalar devam ediyor. Buna rağmen barış süreci devam edecek diyor büyük siyasetçilerimiz. Aman yarabbi ne günlere kaldık, bu ne vurdum duymazlık, aymazlık adete aklımız dumura uğarmış ve yeryüzünün, ülkesi ile hiç angaryası olmuyan toplumu olmuşuz.

Bugün selden on can gidiyor, sağanak yağmurlarda sele kapılan insanlarımız, bin defa sel basan konutlarımız, onlarca tarafik kazaları, afet derecesine perişanlık ve yedi şehit.

Hiç bir şey olmadı, herkes tıkırında, TVler tam gaz eğlence magazine devam ediyorlar, aşklı meşkli dizilere bugünde devam çıt yok. Yani kaderde kıvançda, tasada ortak ülkü, hepsi rafamı kalktı. Nereye geldik aklım almıyor, yoksa uzayda kamptamıyım erotikam bilmiyorum.

Yedi askerimiz şehit, bunun anlamı ne, gayet açık, ey T.C devleti bir savaş var ve devam ediyor, bu sürecde sana siyasi kandımız veya bazı milletvekili arkadaşlar Öcalanın barış sürecinin muhatabı olduğunu ifade ediyoruz. Pas geçiyorsunuz, savaş devam ediyor bu savaşı durdurmak isterseniz İmralı muhatap alınır ve bu savaş barış süreci başlama marşı çalınarak durdurulur. Uluslar arası zemine çekilen PKK konusu böyle bir sürecde resmi muhatap alındığı için fiili bölünme start almış olur.

Yedi askerimiz bunun için şehit edildi ve savaş devam ediyor sürecinin işareti veriliyor. Toplum suskun çıt yok, ülke suskun, herkes sanki umudunu kaybetmiş ama herkes tıkırında eğlenceler gırla gidiyor.

Saldırının birde haini nasıl oluyor, saldırı başka türlü olunca şehit verilmiyor mu? Bunun haini, kötüsü çeşidi olurmu, bu düpedüz terör saldırısıdır.

Bu kanı ancak miletin keskin iradesi durdurabilir. Nur içinde yatsınlar

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 361
Kayıt tarihi
: 02.07.09
 
 

Satış ve pazarlama uzmanıyım. Büyük ve yerel şirketlerde bölgesel ve ulusal satış ve bayii organizas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster