Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

31 Ağustos '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
7213
 

Kanal D Vatanım Sensin'in Pabucunu Dama Atıyor!

Kanal D Vatanım Sensin'in Pabucunu Dama Atıyor!
 

Kurban Bayramı'na eriştiğimiz şu günlerde televizyon dünyasında yeni sezon heyecanı yaşanıyor. Ulusal kanallarımız yeni sezonda ekranlarında yer vereceği işlerin tanıtımlarını, hazırlıklarını yapmaya devam ediyor. Ayrıca toplu olarak yapılan yeni sezon tanıtımları da arka arkaya görücüye çıkmaya başladı. Tüm bu hengame içerisinde dikkat ya da tepki çeken değişikliklerle karşı karşıya kalınabiliyor.

Bahsettiğim bu değişikliklerden bir tanesini geçtiğimiz gün içerisinde Kanal D gerçekleştirdi.

Başrollerinde Ali İl, Köksal Engür, Sevda Erginci ve Asuman Dabak gibi isimlerin olduğu Ver Elini Aşk isimli yeni dizinin tanıtımları bir süredir Kanal D ekranlarında dönüp duruyor. Bebeği olan bir baba ile onun aykırı bakıcısı arasında yaşanması muhtemel olan aşkı işleyeceğini anladığımız dizinin yeni sezonda nasıl bir strateji ile ve hangi günde yayınlanacağı merak konusu olurken, bu merakı dindirecek haber Kanal D'den geldi. Hem de sürpriz bir haber bu.

Ver Elini Aşk isimli yeni dizinin 7 Eylül Perşembe akşamı başlayacağı açıklandı. Yani önümüzdeki hafta ekrana merhaba diyecekler. Diyecekler de ortada bir sorun var gibi. Normal sezonda perşembe gününün Kanal D adına yıldızı Bergüzar Korel Ergenç ve Halit Ergenç'in başrollerinde olduğu Vatanım Sensin idi. Ancak ne olduysa bu akışa ''şimdilik'' Ver Elini Aşk yerleştirildi.

O zaman bu durumda akıllara 2 soru geliyor :

1- Bu hamle kalıcıysa, Vatanım Sensin'e ne olacak?

2- Bu hamle bir süre içinse, Ver Elini Aşk'a ayıp olmayacak mı?

 

Benim şahsi fikrim, 2.sorunun içeriğinin gerçek olacağı yönünde. Yani Vatanım Sensin'in yeni sezonunu Ekim'e kaydırıp bir süre Ver Elini Aşk'ı denemek istiyor gibi Kanal D. Yoksa geçtiğimiz sezonu gün birincisi olarak geçiren iddialı bir işi sabote etmenin bir manası yok. Ki bu yüzden şimdiden izleyici tepkileri başladı. Birçok izleyici Vatanım Sensin'in yanlış bir müdahaleye kurban gitmesinden korkuyor. Sosyal medyadaki infial hali fena vallahi.

Bu arada Ver Elini Aşk bir sürpriz yapar da perşembe gecesinin galibi olursa, bu karmaşık durum daha da garip hale gelecektir. Kanatsız Kuşlar ve Ateşböceği gibi rakiplere karşı galip çıkmak zor ama, ya sürpriz at gelirse? O zaman seyret eğlenceyi sen.

Bu iki yapımın akıbetinin ne olacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Yeni sezon şimdiden entrika ve ince hesaplarla başladı.

Hayırlısı.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 661
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 3498
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster