Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2287
 

Kanal D'ye Bir Darbe de Sevdanın Bahçesi'nden!

Kanal D'ye Bir Darbe de Sevdanın Bahçesi'nden!
 

Ekim ayının yarısına gelmek üzere olduğumuz şu günlerde final haberleri arka arkaya geliyor. No 309 ve Ateşböceği'nden gelen final haberleri, sektörün nasıl anlık olarak çalıştığını yapımcılara ve bizlere net şekilde gösterdi. Bunun ardından sıradaki kurbanın ya da kurbanların kim olacağını tartışmaya başladık bile.

Bu tartışmalarda ilk aday olarak gösterebileceğimiz yapım Kanal D'de ekrana gelen Sevdanın Bahçesi isimli dizi. Başrollerinde Sibel Can, Emre Kınay, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Alina Boz ve Baran Bölükbaşı gibi isimlerin olduğu dizi cumartesi günleri yayınlanıyor ve yalnızca 3 bölümü ekrana geldi. Ancak yapım 3 bölüm yayınlanmış olsa da, almış olduğu reytingler kanalını ciddi şekilde rahatsız etmeye yetti.

Berivan dizisinden sonra yani yaklaşık 20 sene sonra Sibel Can ve Emre Kınay'ı tekrar buluşturan Sevda'nın Bahçesi'nin 7 Ekim tarihinde yayınlanan 3.bölümü TOTAL grubunda 2.08 reyting ile 18., AB grubunda 2.53 reyting ile 14., ABC grubunda ise 2.56 reyting ile 14.olabildi. Bu sonuçların ardından Kanal D'nin dizi hakkında bir yaptırım uygulamasına kesin gözle bakılıyor.

Özellikle konusunun ağırlığı ve bir türlü bir yere varamıyor olması gibi konularda büyük eleştiri alan yapım, Hülya Avşar ve Cihan Ünal'ın başrollerinde olduğu Kadın İsterse dizisine benzediği şekildeki eleştirilerle karşı karşıya.

Bu sezon Kanal D'nin Meryem dışında gün birincisi çıkabilen bir yapımı olmadığını düşündüğümüzde, kanalın nasıl bir planlama ve müdahale yapacağını merak ediyoruz. Bu durumda kanalın bir darbe de Sevda'nın Bahçesi'nden yedi dersek yanlış söylemiş olmayız sanırım.

Sevda'nın Bahçesi konusunda bu haftayı da normal şekilde geçirmesi beklenen Kanal D'nin, geçen haftaya benzeyen sonuçlarla karşılaşması halinde diziyi hemen yayından kaldıracağı ifade ediliyor.

Yani dizi ''tövbe estağfurullah'' dedirtecek derecede bir yükseliş yaşamazsa, yayın hayatına 5.bölümü ile sessiz sedasız şekilde veda edecek.

Ondan sonra gel de dizi izle bu ülkede.

Bir hafta sonra FİNAL yazısına bakakalırsın vallahi!

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 661
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 3496
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster