Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '19

 
Kategori
Coğrafya
Okunma Sayısı
32
 

Kanal İstanbul ve Rusya

´Kanal İstanbul´ projesinin hayata geçirilmesi için yakında ihale aşamasına geçileceğini cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçen gün açıklandı.

Açıklandı ama İstanbul´un ekolojik dengesinin bozulacağı gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu projeye karşı çıkıyor.

İstanbul Havaalanı açılışının yapıldığı gün ülke adınna sevinenler arasında yerimi almıştım (o günkü yazım arşivde duruyor)..

Uzak ve konum itibariyle yanlış yerde konumlanmasına rağmen havaalanı yapımına alkış tuttum.

Erdoğan hükümetleri dönemlerrinde yapılan Orhangazi Köprüsü dışında metro Marmaray ve sağllık allanındaki çalışmalarıının tümünün kazanım olduğunun altını çizmek isterim. Rant´mış, yolsuzluk´muş onlar ayrı konular.

Şehir hastanelerin karşı çıkılmasına da karşıyımdır. Tamam hasta garantili ve rant konularını tartışalım konuşalım ve asgari ölçekte orta noktada buluşmaya çalışalım ama Şehir Hastaneleri hijyenik bakımından yeeterlilik bakımından mutlaka hayata geçirilmesi gereken projelerden biridir. Devlet Hastanelerindekki ilkel durumlarını hepimiz biliyoruz. İnsanlarımız herşeyin en iyyilerine layiktir. Rant konuşunu siyasiler çözsün. Bana sağlıklı sağlık teşkilatı gerek.

Kanal İstanbul´un yapılmasına karşıyım çünkü gerek ekolojikk dengeyi bozacağından gereksse her yönden sağlıksız bir İstanbul meydana getireceğnden gerçekleşmemesini istiyorum.

Yapımı tamamlandığında kanalın çevrelerinde yatay inşaatların bitimi sonrasında modern yerleşim alanlarının söz konusu olacaktır ama sadece bu getirileriyle bakılmaması gerekir kkaanal İstanbul projesine.

Kanall İstanbul ile aslında İstanbul´un Avrupa yakasını dört tarafı denizlerle çevrili bir aada´ya dönüştürmüş olacağız.

Ada haline dönüşmüş yeni İstanbul haritasından küresel sermaye gücünün bakıışını merak ediyorum. Mutlaka bir yararlanma söz konusu olacaktır diye düşünüyorum.

Kanal´ın gerçekleşmesi sonrasında Marmara ve Karadeniz´in uluslararası deniz sularındaki konumu ne şekilde şekillenecektir. Bu tür sorular insanın aklına ister istemez geliyor.

Keşke İstanbul boğazında sık sık rastlanan tanker kazallarrı nedeniyle yeni bir kanal yapımına ihtiyaç duyuluyor olsa.

Ben her zaman büyük fotoğraflara bakmayı tercih ediyorum.

Kanal İstanbul projesi Büyük Ortadoğu Projesine ne getirip ne götüreceği de öneemlidir benim için. Rusya kanal İstanbul´dan ne şekilde yararlanacaktır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2231
Toplam yorum
: 1104
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster